Šifrētājvīruss Locky plosās pa Eiropu. Kā tas darbojas?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Šifrētājvīruss Locky plosās pa Eiropu. Kā tas darbojas?

Tiek skatīts 4 ierakstu – 21 līdz 24 (no 24 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #323661
    Crow
    Participant

    Baigais čakars. Pašus pirmos varēja tā apjāt, bet jau v3 iemācījās lasīt failu hederus. Turklāt var jau arī SHGetKnownFolderPath(FOLDERID_PicturesLibrary, , , ) un vienkārši zāģēt visus pēc kārtas. Vairumam ļautiņu tomēr bildes būs Pictures mapē un mākoņstūmējiem arī iekš Camera Roll, kas tajā ir iekļauts. Un beigās pamēģināt DesktopNew Folder*.*, kur vairumam stāv lielākā daļa svarīgo Word dokumentu 😀

    #323662
    nabadanga
    Participant

    IT drošībā nav tādu jēdzienu kā nulle-dienu vīruss un uzķerts vīruss. Bet es saprotu, ko tu ar to gribēji pateikt. Pēc tavas klasifikācijas es veicu pārbaudes ar nulle-dienu vīrusiem.

    Man ir zināmi daudzi Kaspersky biznesa lietotāji un neviens ar Locky nav nokriptēts. Es jau augstāk komentāros skaidri uzrakstīju, ka tas var notikt, kad ir izslēgtas zināmas aizsardzības komponentes, bet dīvāneksperti jau nelasa. Tāpēc rekur pusotras minūtes video, kur ir nodemonstrēts kā Kaspersky tiek galā ar “nulle-dienu” kriptovīrusu un atliek atpakaļ nošifrētos failus ar to nešifrētām kopijām https://www.youtube.com/watch?v=iX9Ajl8j1Ls.

    #323663
    Ralfie
    Participant
    #323664
    Foxsk8
    Participant

    Pagaidi, tu gribi teikt, ka Applam nav vajadzīga reklāma, nevienam citam nav vajadzīga reklāma tikai tāpēc, ka viņu kontos jau ir miljoni? AV vienīgā reklāma ir tā spēcīgums uz visādiem vīrusiem un to ārstēšana. Kaspersky nelietoju jau sen, visi Nortoni, Avasti, Zone Alarm, Kaspersky, Pandas, utt.. vienkārši ir nelietojami, lietoju vienīgi Avira, tautā saukto lietussardziņu jau gadiem. Iepriekšējais Win7 nokalpoja 7 gadus ar demo build, kad tiko parādījās, bez updeitiem un visām citām figņām. Bankas konti man drošībā, nevienu policijas vīrusu neesmu ieguvis, nevienu failu neesmu pazaudējis, viss ir drošība.

    Ahh, kādreiz atceros, varēja uzrakstīt desktop.ini failā bildes paču, bildi uzlikt kā hidden, pamainīt hidden files views un atverot C disku vaļā, tev vienkārši uzmetās bilde kurā rakstīts Vīruss 😀 Man kaut kā vairāk ir patikuši autoexet bat faili, vecos dosos viens pasaka, uzraksti dosā format c un būs tev ātrāks dators 😀 Vo tie bija labi laiki, kad vīrusi bija tīri izklaidei un no tiem varēja daudz ko mācīties, pa lielam arī pirms 15 gadiem pievērsos tieši programmēšanai, pateicoties šiem te nejaušiem disktetē atrastiem bat failiem. 😀

Tiek skatīts 4 ierakstu – 21 līdz 24 (no 24 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā