Smart TV – Jā vai nē?

Sākumlapa Forumi Tehnika Audio/Video/Foto un TV Smart TV – Jā vai nē?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #160348
    vrt56
    Participant

    Pēdējā laikā jau sāk apnikt tas mazais 54cm “resnais” TV ar to mazliet sīcošo fona skaņu. Iesāku skatīties uz TV. Bet tad.. collas, 3D, SMART TV, ieraudzīju, ka dažiem vēl bonusā nāk klāt DVB-S2 tjūneris + nerunājot par visvisādām citādām “fīčām”, kuras lasot pat īsti nevar iebraukt, kas ir kas.

    Ir jēga no tā “smārta”? Nebūtu jau slikti, bet kas zin, kas nākotnē, varbūt tiešām noder un ir laba lieta.

    Ko es sagaidu no TV?

    Collas – 32 noteikti, līdz 42. Variants par 40 arī būtu tīri sakarīgs. Kaut gan, pagaidām neredzu vēl jēgu no 42 gaismas izstarojoša gaismas paneļa.

    Protams, ka FullHD

    SMART!?

    Ja jau SMART, tad 3D arī noderētu

    Un arī atsevišķu video failu atskaņošana no USB iekārtas (ārējā cietā diska un/vai flešatmiņas)

    Un kā ar “aplikācijām“(riebjas tas vārds), lietotnēm, programmām?

    Sāku domāt, ja jau ir programmas, tad kaut kāds sakarīgs atbalsts arī noderētu, lai ražotājs izlaistu kaut kādus, vismaz drošības atjauninājumus.

    Un kas tajos verķos vispār iekšā griežas?

    Laikam jau arī DVB-S2 tjūneri (ja var pieslēgt “medutiņu”)

    Internets, WiFi(!?), un arī vadu pieslēgums.

    Nebūtu slikti Picture-In-Picture. Pieņemu, ka arī izmantotu.

    Skaļruņi 2x10W, laikam pārsvarā jau standartā nāk

    USB laikam arī visiem nāk, tie ar kādi 2 gabali pietiktu.

    VGA(!?) ja ir, nav slikti

    HDMI, nu te gan es teiktu, ka 2 gabali tiešām būtu nepieciešami

    Kompozītieeja, komponentā, vēl varētu SCART

    WiDi, Miracast!? Ir vajadzīgs?

    Ja runājam par tām collām, cik liela atšķirība dzīvē ir starp 32 un 42?

    Pie kādiem attālumiem ieteicams skatīties gan vienam, gan otram sēdēt (gulēt), lai acis “neizēstu”?

    Un ražotājs? Nav ne jausmas.

    Ko vēl labu var sagaidīt no SMART TV plauktiņa?

    Kopā budžets cik? Pagaidām vēl nezinu, bet nu ne astronomiskajos ciparus, virs 500 variantus nemaz neiesakiet. Tas nenozīme, ka budžets ir tie 500!!

    Ir variants, kur varētu reāli dabā notestēt gan vienu, gan otru?

    #312699
    Creep
    Participant

    Par 3D: nezinu, kā citiem, bet pats uzskatu, ka tā fīča tāda visai bezjēdzīga. Pāšam ir TV ar 3D, pirmajos mēnešos kādas 10 filmas noskatījos 3D, kopš tās reizes neesmu ieslēdzis. Pirku TV ar 3D funkciju lai spēlētu split-screen spēles pa visu ekrānu (vari palasīties internetā par to), bet izrādās, ka attēli nedaudz saplūst kopā, kas šo atrakciju padarīja diezgan nebaudāmu.

    Par SMART: vai nav iespēja vienkārši no datora aizvilkt HDMI vadu līdz TV? Uzskatu, ka stipri labāks un ērtāks variants. Paķer vēl (piemēram) Logitech K400 klavieri un nezināsi bēdas vairs, pats šādu setupu jau trešo gadu lietoju.

    #312700
    LooNeY
    Participant

    Iebūvētā ‘Smart’ funkcija bija ok pirms gadiem 6,7.. tas bija kas jauns… Bet tad parādijās gudrās kastes un 3x pārsit to ‘smart’ funkciju kas ir iebūvēts televīzorā. Tieši tapēc ‘smart’ f-cija mūsdienās ir 80% televīzoru, gan zemo plauktu gan augsto plauktu sekcijās! Ja zini, kad izmantosi gudrās funkcijas iesaku skatīties uz kādu WD TV vai Chromecast vai ja esi apple fanāts tad appleTV bet nu ja neesi sastapies un lai iepazītu šo fīču un ko viņš ēd sākumā iebūvetais būs ok, paplašināti ja vēlēsies lietot sastapsies ar daudz sienām un limitācijām ko šie iebūvētie smarti spēj izdarīt tapēc tās smart kastes ir daudz labākas.

    Dabā notestēt vienīgais variants ir iet uz lielajiem elektronikas veikaliem un skatīties vai tur ir modeļi ko gribi un paprasīt vai nevar iedot pulti un paspaidīt menu.

    Ja domā, ka 3D noderēs tad zem 42” paneļa vari nemazām arī neskatīties(46 un uz augšu būtu optimāli)… Kapēc? JO uz tik maziem paneļiem šī fīča ir nekāda, nebaudāma un praktiski nesaredzema ja vien nesēdēsi 1m no ekrāna, vienīgais tas 3D ir tikai ķeksītim lai neatpaliktu no konkurentiem. <- identiski, kā tagad šie 'ieliektie' paneļi.... zem 55'' tu šo ieliekumu nedz redzēsi nedz izbaudīsi nedz kada jēga no viņa, kā tikai nereāli pārmaksāsi par mega fīču - ieliektu TV. LED paneļi acis neizēd ja nesēdi/neguli 50cm no tā…. Nav tev lampa kas ir CRT televīzoros, ka sēžot 5m no tā var sajust siltumu…. bet ja nu tomēr tad tiem ir visādi pre settingi kurus vari uzlikt ar pulti no menu(teiksim dienā/saules gaismā max brightness, naktī pirms guļas 50% brightness) Ražotaji?.. kādus grib…. Samsung, LG būtu vieni no līderiem, ka jau minēju visiem ir zemie plaukti kur tiek izmantotas lētākās tehnoloģijas lai veidotu to attelu un augstie plaukti kuri ir dārgi, bet izmanto dārgākus un kvalitatīvakus produktus kuri pievils mazāk un attels arī būs daudz kvalitatīvāks. P.S. Sony preces var ņemt tikai augstajos plauktos, zemie plaukti Sony nav labi un daudz pieviļ izbeidzoties ātri vai rāda nekvalitatīvi. DVB-T ar mpeg4 kodējumu ir visiem modeļiem, jo Eiropas Savienībā ir obligāta digitālā apraide mpeg4 kodējumā, tātad lai cilvēki varētu redzēt ‘virszemes tv’ ir jāpiedavā iebūvetus dekoderus. Ja pērc UK tad tur jāskatās jo tur digitālā apraide iet savādāk – mpeg2 priekš SD kanāliem un mpeg4 priekš HD kanaliem, un lēto/vidējo plauktu sekcijā ir daudzi ar tikai mpeg2 dekoderi neatkarīgi vai TV ir FullHD vai nav, kas attiecīgi ES valstīs nederēs un vajadzēs slēgt pie kāda ārējā dekodera lai skatītos virszemesTV. Par DVB-S2 latvijā, tā ir lieka fīča… Varbūt pēc gadiem 50 ieraudzīsim parādīties mūsu republikā… Kad tas tavs 2014 gadā nopirktais TV būs jau sen 3 reizes pārstrādāts citos materiālos 😀 VGA tāpat, kā SCART ir blast in the past! Pēc 5-10 gadiem vispār jautāsim, kā izskatījās šie standarti…. Tāpēc jājautā vai tiešām vajag šos novecojušos standartus? Beigās pateiksu, mūsdienīgam televīzoram jābūt vismaz 200Hz frekvencei lai attēls mazāk būtu izplūdis, kad notiek asas/ātras kustības. Pārējais jau ir up to you… katram acis (un brenda logo) spīd savādāk 😉 tapēc pateikt tas modelis vai sitas modelis ir grūti, pašam jāskatās un jāčāpo pa veikaliem. Jo gluži, kā auto izvēlē, TU NEVARI izvēlēties un nopirkt paskatoties uz bildi… ir jāpaskatās, jāpačamda, jaiztestē pirms pērc lai saprastu vai derēs vai nederēs tieši tev.

    #312701
    root
    Participant

    Dafuq is TV?! :>

    #312702
    vrt56
    Participant

    Nu jā, pirmīt domāju, ka tas 3D ir lieks un no tā jau tā kā domās esmu atsacījies un vēl, tagad ir nostabilizējusies doma par 40 vai 42 collām. Tā kā 32 atkrīt. DVB-S2 tikai tā iemesla dēļ, lai tiktu vaļā no vienas kastītes, pie nosacījuma, ja strādā “medutiņš” 🙂 un DVB-S2 ir savienojams ar veco, DVB-S standartu. Un cik skatos, tad ar 1. versiju TV nav, tikai 2. Un uz S2 jau HD kanālus ar var skatīties.

    Nu tas SCART tik tā, ja nebūs ar nebūs skāde.

    Tad varbūt apdomāt parastais 42″ + tas WD TV verķis. Tagad galva vēl vairāk ir saputrota… Apkarināt TV ar simts iekārtām + pultīm arī negribās. Un Chromecast vismazāk gribas redzēt. nepatīk tie AndrŠni

    Par Apļes verķi vēl varētu apdomāt.

    Edit: Domā ar 120hz ir par mazu?

    #312703
    russo
    Participant

    3D – nekādā gadījumā! Labāk to nadu ko iztērētu par 3D funkciju ieliec labākas kvalitātes televizorā. 3-10 filmas paskatīsies un aizmirsīsi par tādu 3D. Mēsls. Tas tikai izklausās, ka krāns būs garāks. Patiesībā ir savādāk.

    SMART? Nav slikti ja var palaist PLEX, Megogo u.c. Bet, visiem viņiem browseris strādā sūdīgi, izvēlnes tizlas, browseris pie otrās online filmas nokarās un pie tam tas viss griežās nenormāli lēni!

    Ja man tagad būtu nepieciešams televizors, noteikti attiecīgo 3D un SMART funkciju maksu ieguldītu kvalitatīvākā parastā televizorā + nopirktu kādu ārējo “SMART” kasti, vai vispār saslēgtu ar kkādu mājas serverīti.

    42 vai 40 collas – necepies. 42 liekas liels sākumā. Pēc 2 mēneši tā pieradīsi, ka liksies normāls. Ne liels un ne mazs. Iespējams, ka gribēsies pat lielāku. Vēl atkarīgs, kur novieto. Man piemēram 602.sērijā 42 collas stāv virtuvē pie garās sienas. Ideāli. Nu.. varbūt nedaudz par lielu. Bet kopumā ir ok. Ja priekš viesistabas, tad 42″ būs tikai tā vien, pat par maz. Ja guļamistaba/kabinets, tad ne vairāk kā 42″.

    #312704
    RicoPico
    Participant

    This!

    Autoram – Na*uj to Smart! Un 3D vēl jo vairāk. Paņem parastu 1080p TV ar USB un HDMI. Vajadzēs Smart- ebayā nopirksi kaut vai to pašu Chromecast. Es arī pērkot TV tecināju slienas uz 3D un citiem mūsdienu laikmeta spīguļiem. Atnesot mājās ierīci, secināju, ka no Smarta ir tikpat liela jēga kā no… karoč nav jēgas. 3D esmu uzlicis paskatīties 3 reizes- nočekoju, ka viss strādā un viss- apnika.

    #312705
    shady
    Participant

    Ja nevari paņemt TV virs 55 collām, tad labāk vispār neņem.

    Pa smārtu nedomā – tas ir akmens laikmets. Izmanto Android hdmi puļķi vai smart kastīti.

    #312706
    romajo
    Participant

    Man pēc 21″ crt pārejot uz 32″ led acis bija tādas:

    [img]https://www.zoofirma.ru/images/stories/2012/05/12/ryba-molot13.jpg[/img]

    Tagad gan derētu 42″, bet mēbeles neļauj, bet murgot , ka 55″ ir visa sākums arī nevajag, jo tulīt uzradīsies vēl kāds klauns kam viss sākas tikai ar 65″ un obligāti curved un panesīsies svētie kari un krānu staipīšana.

    Reiz Euronicā pavēroju uhdtv un biju vīlies redzētajā, raidīja futbolu, nezinu vai ieraksts neatceros, bet futbolistiem pie asākām kustībām kkāds zāgis vilkās līdzi. Nodomāju, būtu palaiduši vismaz normālu video nevis blabējušies, āksti. Tā kā galvenais manuprāt ir saturs, ko un kādā veidā taisies laist uz tv, ko taisies pie tv slēgt klāt un attālums no kāda skatīsies.

    Manā skatījumā laba fīča ir DLNA.

    #312707
    vrt56
    Participant

    Beidzot esmu nonācis pie 2 variantiem. Abi Philips

    42PFH5609 vs 40PFS6609

    Kurš no abiem Jūsuprāt būtu labāks?

    salīdzinājums abiem tv.

    Stulbā izvēle…

    #312708
    russo
    Participant

    2ais! Labāka funkcionalitāte + DLNA, dizains labāks.

    #312709
    RicoPico
    Participant

    Iesaku paskatīties dzīvē- kā izskatās Philips displeji. Man personīgi vislabāk patīk LG un Samsung attēla kvalitātes.

    #312710
    richijs
    Participant

    lai nu samsung un lg daži noliek kā sliktus, bet no viņiem varētu gaidīt vislabāko price & performance attiecību, jo paši arī aktīvi iesaistās lcd paneļu ražošanā un attīstībā līdz ar to ir pieeja lētām komponentēm.

    #312711
    vrt56
    Participant

    Nenolieku nevienu ražotāju, bet mani šoreiz uzrunāja Philips ražojumi. Tagad tikai izvēle.

    Un attēla kvalitāte ir no svara.

    Man te vienā bodē mēģināja ieskaidrot, ka starp 100Hz un 200Hz faktiski nav atšķirības, bet tā ir pārāk redzama. Varbūt stapr 200hz un 400Hz to tik ļoti nejūt, bet iepriekšpieminētās frekvences ļoti labi izjūt, pat uz lēnākiem video, nerunājot par dinamiska satura sižetiem.

    Un kluci, pats vien jau sevi nodevi – nav ne vainas, tātad, ir kaut kas, kas neapmierina izvēli. Es negrasos sevi mierināt ar šādu domu. Es girbu – Mans TV ir labs un man patīk gan skaņa, gan attēls gan arī funkcijas!

    #312712
    Anonīms
    Neaktīvs

    smart tv ir pieejamas visādas aplikācijas caur kurām var skatīties IPTV un HD filmas online. ir pieejami gan maksas gan bezmaksas widgeti.pats personīgi lietoju nstreamLmod.

    #312713
    vrt56
    Participant

    Pietiek! Paņēmu TV.

    Paldies par komentāriem.

    #312714
    RicoPico
    Participant

    Ko tad beigās paņēmi?

    #312715
    vrt56
    Participant

    To pirmo variantu, 5. sērijas Philips’u

    Jā, otram funkciju vairāk, bet šoreiz izdomāju to, ka nav nepieciešams tik daudz lietu. Zinu, skopais maksā divreiz, bet man TV ir tiešām TV, ne spēļmantiņa. Jā, otram siekalojos par DLNA un DVB-S2, bet tā kā pašam jau ir SAT uztvērējs un filmas parasti tāpat laižu no ārējās atmiņas, pulšu skaits ar nemainās, līdz ar to neko nepazaudēšu. Iegūšu? Lielu spīdošu ekrānu un sakarīgu attēla kvalitāte. Jebkurā gadījumā sanāk “upgrade”.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Tēma ‘Smart TV – Jā vai nē?’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā