Sungworld piedāvā 73$ vērtu "netbooku"

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Sungworld piedāvā 73$ vērtu "netbooku"

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149715
    deivs001
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/55_untitled1_40.jpg[/imgl]Ķīnas kompānija Sungworld piedāvā iegādāties netbooku, kura cena ir 500 juaņas (nepilni 35 lati).

    Datoriņš būs ar VIA VT8500 ARM procesoru, kas darbosies ar 300MHz. Attēls būs skatāms uz 7 collu displeja ar izšķirtspēju 480 x 800 pikseļi. Operatīvā atmiņa 128 MB, iebūvētā zibatmiņa 1 GB apjomā. Lai to papildinātu, varēs izmantot SD atmiņas kartes līdz 16 GB. Neiztrūks arī Wi-Fi uztvērējs un pie dzīvības uzturēs 1800 mAh akumulators.

    Tā izmēri – 23,5 x 16,5 x 28,4 mm, svars – 700 grami.

    Š is monstriņš darbosies ar Windows CE operētājsistēmu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/55_sungworldnetbook2_1.jpg[/img][img]https://notepad.lv/userpix/55_sungworldnetbook1300x164_1.jpg[/img]

    Avots: 1.

    #213562
    Loading
    Participant

    Ja mums līdz Latvijai šie lētie netbūki atnāku, tad es būtu priecīgs.

    #213563
    TrakaisKursis
    Participant

    pasūti no Ķīnīzijas, sanāks kaut kas ap 65Ls

    #213564
    Foxsk8
    Participant

    Priekš “neta” lietošanas ir diezgan ok. Pakodēt uz tādu arī varētu, ko vairāk vajag? 🙂

    #213565
    ob1
    Participant

    800×480… pat normāla web lapa neievietojas… vajag vismaz 1024×600

    #213566
    RicoPico
    Participant

    Bez papildus SD kartes patstāvīgi nāksies saskarties ar paziņojumu, ka disks ir gandrīz pilns. Turklāt uz tā 1GB būs arī OS instalācija. Web pārlūka kešam vietas tikpat kā nepaliks, jo gribēsies taču skaipu ierūmēt un vēl pārīti ikdienā lietojamu programmu.

    #213567
    TokRa
    Participant

    Uzlikt kādu unix-like OS, screen, lynx, pine, bitchx… ehh, nostaļģija 🙂

    Windows piekritēji iet лесом, jo ARM.

    #213568
    mrrr
    Participant

    Jāiet mainīt latus uz juaņām 😀

    #213569
    ehex
    Participant

    deivs001 wrote:

    kura cena ir 500 juaņas


    sākumā jau likās, ka 500 “huiņas” maksā 😀

    Cenai it kā atbilstošs, bet īsti nezinu vai varētu, kur šādu izmantot. Ar šiem parametriem, šaubos vai pietiktu tām pašām pamatvajadzībām…

    #213570
    iReinis
    Participant

    Vispār mans mobilais ir jaudīgāks. 😀 Kur vēl runājot par tiem krutajiem ITelefoniem utt.

    #213571
    TokRa
    Participant
    #213572
    deivs001
    Participant

    iReini, bet vai tavs mobilais Ķīnā ir nopērkams pa 35 latiem? Kā arī tam ir 7″ displejs?

    #213573
    msh
    Participant

    Š itas konkrētais veidojums ir sūds uz puļķīša, nekas vairāk 😀 Kam tādu var izmantot, nu kam?! Es divus moņus sāku izmantot sensenos laikos, kad es biju izmisumā par 800×600 15″ crt neērtībām, bet šitam tas ekrānelis vēl ir mazāks, tb tas veidojums neatbilst savam vārdam “netbūks”, jo interneta pārlūkošana ar tādu būtu kā mokošas zobu sāpes 😀

    Vēl jautājums, cik kvalitatīvi tas mēsls ir nostrādāts, jo visam tak ir savas robežas. Ja ar vārdu “netbūks” apzīmē ko šitik draņķīgu, tad to lietotāji ir dauņi, kā teiktu betons vai ķirzaka. Tad labāk bik piemest un nopirkt bēū porķiku, ar kuru vismaz var kaut ko izdarīt 😀

    P.S. Drīkst zināt kāds linuksis vai hvz kas uz tā veidojuma griežas, ka var ne tikai ielādēt, bet pat mēgināt tīklu browsot ar 300 mhz proci un 128 mb rāmi?

    #213574
    Evers
    Participant

    +1 msh, ekrāns ir nekam nederīgs, processors arīdzan – nedzīvojam padsmit gadus tālā pagātnē, kad internets sastāvēja pārsvarā no primitīvām lapelēm. Es jau jūtu, ka mana aspīravan 1.6 ātoms ir par švaku priekš mūsdienu interneta, kur sākas vairāk flash un JS – iebremzē tomēr maita.

    Uz konkrēto netbuku var droši attiecināt šo:

    [spoil][img]https://www.globalnerdy.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/05/smartphone-netbook-laptop.jpg[/img][/spoil]

    Par savējo arī vienu laiku biju tādās domās, bet tagad darbā tas ir neatsverams mobilitātes un iespēju attiecības ziņā.

    #213575
    RicoPico
    Participant

    Tajos 35 Ls, cik noprotu, ietilpst arī Windows CE license. Interesanti, cik šis agregāts izmaksātu, ja uz viņa grieztos kāds būtabls Linukss?

    #213576
    richijs
    Participant

    He kāda vaina šim portablim uzliktu kādu maz ēdošu linux varētu gan netu pabrowsēt bez flash pleijera un java pat īsti nevajadzīgi pats uz kompja lietoju noscrip lai gan kompis pietiekami jaudīgs priekš tādā izvirtībām… gan muzonu paklausīties.. un 35Ls ir ļoti pievilcīga cena pa tādu cenu tu nenopirksi pat telefonu kam ietu kas vairāk pa wap 😀 teksta doķiem nesaprotu ko cilvēki izlepuši tik ļoti 😀

    Un vispār kādu kompi jūs te gaidījāt pa 35Ls pat DVD atskaņotājs ar ekrānīti maksā ap 80Ls…

    P.s Uz Ä€friku prom tur nets primitīvs ies rūgdams tas portablis un nedaudz tuvāk viņu pirkspējai lai gan tāpat pa dārgu priekš viņiem…

    #213577
    TrakaisKursis
    Participant

    msh wrote:

    Š itas konkrētais veidojums ir sūds uz puļķīša, nekas vairāk 😀 Kam tādu var izmantot, nu kam?! Es divus moņus sāku izmantot sensenos laikos, kad es biju izmisumā par 800×600 15″ crt neērtībām, bet šitam tas ekrānelis vēl ir mazāks, tb tas veidojums neatbilst savam vārdam “netbūks”, jo interneta pārlūkošana ar tādu būtu kā mokošas zobu sāpes 😀

    Vēl jautājums, cik kvalitatīvi tas mēsls ir nostrādāts, jo visam tak ir savas robežas. Ja ar vārdu “netbūks” apzīmē ko šitik draņķīgu, tad to lietotāji ir dauņi, kā teiktu betons vai ķirzaka. Tad labāk bik piemest un nopirkt bēū porķiku, ar kuru vismaz var kaut ko izdarīt 😀

    P.S. Drīkst zināt kāds linuksis vai hvz kas uz tā veidojuma griežas, ka var ne tikai ielādēt, bet pat mēgināt tīklu browsot ar 300 mhz proci un 128 mb rāmi?

    Nu 300Mhz ARM vispār ir apm. 900Mhz x86 😉 Bet mūsdienu prasībām 900Mhz x86 ir tomēr par maz, ja vien lietotājs negrasās strādāt vienas programmas režīmā. Patiesībā šis netbūķis ir tik lēts tikai tāpēc, ka nevienam īsti vairs nevajag 7” ekrānus un tik vājus ARM procesorus – taču firma Ķīnā daudz maz veiksmīgi spēs tos nogrūzt – cena nav tik liela, ka žēl šādu mantu būs izmest pēc pusgada:) Un Ķīnas nabagie rajoni ir kārdinošs tirgus. Vai Latvijā tādu ir jēga ņemt? Diezin vai. Es pats noteikti esmu par ARM un netbukiem, bet lūdzu pirmo vismaz ar 600Mhz ātrumu, bet otro ar 8,9” ekrānu.

    Formāli uz šī var uzlikt Linuxu – jautājums vai tikai grafiskā kodola dziņi ir pieejami arī Linux sistēmām. Zinot, ka tas ir VIA ražots ARM noteikti ar tā paša ražotāja piedāvātu mātes plati, tad diez ko neticas, ka dziņi būs pieejami;) Tad jau labāk BeagleBoard vai AlwaysInnovating TouchBook. Vai pagaidīt pusgadu, kamēr parādās pirmie netbūki ar divkodolu ARMu (no tā, gaidāms, ka visi dabūs pa dibenu – gan Intel ar Atom, gan VIA ar Nano).

    #213578
    msh
    Participant

    ja līdzvērtīgs 900 mhz, tad vārdus par proci vēl ņemu atpakaļ, ja 900 mhz nevar izmantot, tad tur ir problēmas ar roku taisnumu nevis sistemu. Bet 128 megi rāmja vienalga nekas nav.

    #213579
    Anonīms
    Neaktīvs

    Kā jums liekas, uz Ziemassvētkiem šis jau būs Latvijā? Ja būs, tad ZS-vecim prasīšu šo netbūku un 16GB SD karti.

    #213580
    Foxsk8
    Participant

    Nu nez nez, atceros savus laikus ar PII, dariju visu ko var teikt daru tagad, nācis klāt vien skype, nets, pāris softi, bet tā, šis būtu radīts kā man, ja vien tas ekrāns būtu nedaudz lielāks, tā lai 1024 lien iekšā.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā