Tārps kā «Windows Update» – jauna krāpšanas metode

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Tārps kā «Windows Update» – jauna krāpšanas metode

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 39 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150035
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_gdata_1.jpg[/imgl] Kā ziņo datordrošības kompānija GData, krakeri atkal parādījuši savu izmanību lēticīgu ļautiņu krāpšanā. Par pamatu nav nekas jauns, viena no labi zināma e-mail tārpa Trojan.Generic.171369 modifikācijām. Oriģinālākais ir veids, kā tārps tiek iebarots naivam lietotājam.

    Tas notiek tā: cilvēks pa E-pastu saņem vēstuli ar tēmu “Windows XP SP3 Critical Update” un pamācību, ka tas ir ārkārtīgi svarīgi, un jāinstalē nekavējoties. Klāt pielikta šāda mape:

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_rte_1.png[/img]

    “Nu es jau neesmu muļķis, neiekritīšu,” lepni nodomā gudrītis, “bet, ja uz pussekundi atvēršu to mapi, lai paskatītos, kas iekšā – nekas jau nenotiks!”

    Un TAS jau ir noticis, jo .exe failam tikai vienkārši piešķirta standarta mapes ikona, bet normālos apstākļos faila paplašinājumu nerāda. Ja to rādītu – izskatītos tā:

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_rte_1.jpg[/img]

    Un tā tārps mierīgi iekopējas vairākās sistēmas vietās, ieliek sevi autostartā, nobloķē Task manager, RegEdit, un tad sāk taustīties gar 25. portu, lai izplatītos tālāk pa E-mail ceļiem…

    Avots

    #218616
    elvisburdajs
    Participant

    Vīrusi paliek arvien viltīgāki..

    #218617
    Mopsis
    Participant

    Gudri izdomāts.

    #218618
    drunk_lizard
    Participant

    elvisburdajs wrote:

    Vīrusi paliek arvien viltīgāki..


    useri vienkaarsji paliek arvien stulbaaki…

    ieprieksjeejais ir konkrreets taa piemeers :>

    #218619
    nevertell
    Participant

    Kas tur gudri izdomāts ? Uz to uzķeras mazie faerfoksīši un tamlīdzīgi mudaki, kuriem tālāk par Guest acc uz datora vispār nevajadzētu dabūt.

    #218620
    Wuu
    Participant

    Cauri limitētu lietotāju gan jau netiek.

    p.s. DL, varbūt iepriekšējam ir 10 gadi un viņa intelekta līmenis ir tomēr atbilstošs 🙂

    #218621
    Mopsis
    Participant

    nevertell, bet tamlīdzīgi lietotāji ir ļoti daudz, kas uzķersies uz visa.

    #218622
    Jaunzems
    Participant

    tāpēc es visur esmu uzlicis failu paplašinājumu rādīšanu

    #218623
    TokRa
    Participant

    elvisburdajs wrote:

    Vīrusi paliek arvien viltīgāki..


    Vīrusi kļūst arvien viltīgāki, taču userii vulgaris paliek kā bija 🙂

    #218624
    aoma
    Participant

    Ja useris domā, ka caur e-pastu ir iespējams datora apdeits, tad tas ir cilvēks, kas kļūdas pēc ir piesēdies pie datora.

    #218625
    nevertell
    Participant

    Tas, ka lietotājs stulbs, nenozīmē ka hakeris ir gudrs.

    #218626
    TokRa
    Participant

    nevertell

    Viss ir relatīvi.

    #218627
    DMG
    Participant

    Tas viss ir labi, bet kur viņu var novilkt, ja man nav šādas vēstules atsūtītas? Būtu vismaz labs veids kā pārbaudīt sava datora drošības sistēmu. 🙂

    #218628
    Gakh
    Participant

    Nenu kas jauns, nekas, taspats kas bijs pirms vairākiem gadiem izsūtot “topless_bitch.exe” ar jpg ikonu, tas arī ir tagad, vienīgais kas atšķiras ir veids kā pasniedz šo malware (vai nu kā vienkāršu bildi, zip arhīvu, u.tt vai kā šajā gadījumā folderi)

    #218629
    linx
    Participant

    … jo ērtāk lietojams windows, jo stulbāks jūzeris un tā tam būs būt! …

    #218630
    Eob
    Participant

    Nu, cik noprotu, tad šis mēsls jau vairāk attiecas uz atpalikušā XP lietotājiem.

    Lai uz Vistas vai Septītā instalētu updeitu ar nosaukumu mswinxpasp3upd.exe jau jābūt pilnīgi tupam.

    #218631
    Evers
    Participant

    Eob, nesauc XP par atpalikušu, XP vēl aizvien ir lieliska OS, Win7 ir lieliskāka.

    #218632
    Eudoxus
    Participant

    Evers wrote:

    Eob, nesauc XP par atpalikušu, XP vēl aizvien ir lieliska OS, Win7 ir lieliskāka.

    Drožības ziņā XP ir atpalicis.

    #218633
    ob1
    Participant

    Eudoxus wrote:

    Drožības ziņā XP ir atpalicis.


    Kā tu to domā? Es tieši tāpēc slimnīcās lieku XP, ka tas ir visdrošākais šobrīd. Vai esmu kaut ko palaidis garām?

    #218634
    izredzētais
    Participant

    neiedziļinoties drošības jautājumos, ob1, ko tu darīsi kad xp pārtrauks supportēt?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 39 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā