Tautas skaitīšana – mahinācijas ar datiem

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Tautas skaitīšana – mahinācijas ar datiem

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 43 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153499
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_tsk_1.jpg[/imgl]Atkal skandāls: izrādās, ka neraugoties uz plaši izreklamēto datu drošību Tautas skaitīšanas laikā, piekļūt svešiem datiem var ja ne gluži katrs, tad itin daudzi. Parakņāties cilvēku izpildītajās anketās un personiskajos datos var visur, kur kādreiz esam uzrādījuši pasi: darba vai mācību vietā, bankās, veikalos, ja esam ko ņēmuši uz līzingu, tūrisma firmās u.c. Pat, ja cilvēks nemaz nav aizpildījis anketu internetā – tur kā uz delnas ir viņa dzīvesvietas adrese, darbavieta, izglītības līmenis. Š ie dati nāk no valsts datubāzēm formu autoaizpildīšanas veidā.

    Labi – parakņāties pa svešiem datiem būtu viens, bet izrādās, ka anketas atbildes var arī palabot. Piemēram, var ailē “dzīvesbiedre” ierakstīt kaut vai mūsu pašu premjeru, līdz ar to valsts acīs padarot abus par gejiem 😀

    Protams, no tā nevienam ļaunums necelsies, un arī atbildēt likuma priekšā nenāksies, jo tā ir tikai statistika. Tik pat labi arī fiziskās personas – aptauju veicēji var nopludināt informāciju. Bet cilvēkiem patīk problēmas vispārināt, un secinājums šeit ir konkrēts – vēl viens iemesls neuzticēties šai valstij un tās pārvaldes institūcijām…

    No tautasskaitisana.lv:

    Quote:

    Atbilstoši Tautas skaitīšanas likumā, Valsts statistikas likumā un Fizisko personu datu aizsardzības likumā noteiktajām prasībām 2011. gada tautas skaitīšanas laikā iegūtajai informācijai tiks nodrošināta individuālo statistisko datu konfidencialitāte par katru personu un mājsaimniecību.

    Kaķiem jāsmejas!

    Bet izeja no situācijas būtu ārkārtīgi vienkārša: ja anketa vienreiz ir aizpildīta, nospiežot “Pabeigts”, tai tiek liegta jebkāda turpmākā piekļuve internetā. Tāpat varēja izslēgt arī formu autoaizpildīšanu no valsts datubāzēm. Vai tiešām ierēdņi mums tik stulbi?

    #262837
    Tmkks
    Participant

    Ehh.. Un es sāku pildīt to dumjo anketu, bet tā arī nepabeidzu, aizvēru tabu ciet, jo pārāk garlaicīgi jautājumi. 😀

    #262838
    rasty
    Participant

    atbilde uz pēdējo jautājumu.. JÄ€! TIKTIEŠ Ä€M IR!! katram bērnam ir jāsaprot ka šajā dižajā valstī nekas nav bez iemesla.. šī tautas skaitīšana ir kārtējais iegansts naudai..

    #262839
    deriksx
    Participant

    Jā ir dauņi. Interesantākais sāksies kad uzinās cik samaksāja progrmmētajiem lai to izveidotu.

    #262840
    zivs
    Participant

    Un pat nepārsteidzošākais tik tiešām būs tas, ka par to neviens nebūs atbildīgs un vainīgs … Gan jau arī maksāta ir barga nauda ārkārtīgi profesionāliem ucoz lapu hax0r-kodētājiem. nebrīnītos, ja tā lapa patiešām būtu veidota uz kaut kāda user friendly dziņa/templeita vai kā tur pareizi. :lala:

    #262841
    Loading
    Participant

    Š o netaisīja tie paši “eksidžen”? nū… Tie paši kas to VID caurumaino lapu?

    #262842
    drunk_lizard
    Participant

    Deriksx wrote:

    Jā ir dauņi. Interesantākais sāksies kad uzinās cik samaksāja progrmmētajiem lai to izveidotu.


    Tautas skaitīšanas datu savākšanas sistēmas izstrāde izmaksājusi 409 270,4 latus.

    Uzņēmums SIA “iSoft Solutions”

    #262843
    andrejsLi
    Participant

    drunk_lizard wrote:


    Tautas skaitīšanas datu savākšanas sistēmas izstrāde izmaksājusi 409 270,4 latus.

    (shock)

    Kur var atrast kodu vairāk emocijām?

    #262844
    samurajs
    Participant

    Prieki beigušies – ar pasi vairs pieskaitīties nevar! Tikai ar e-parakstu vai caur i-banku (diez kāds tik drosmīgs ir?)

    [img]https://www.bildites.lv/images/i2gkcrprm80zp3awrl_thumb.jpg[/img]

    #262845
    Evers
    Participant

    Esmu drošs, ka te dažs labs php māsters no notepada drošāku sistēmu uztaisītu, kaut pa 5 štukām.

    100%, ka lielākā daļa no tā pusmiljona aizgājas politmafijai kabatā, neliela daļa firmelei, kas programmēja, un vēl daļa firmeles darboņiem par mutes turēšanu.

    Mīlu šo zemi, bet nīstu šo valsti.

    #262846
    arasmandas5
    Participant

    Sāciet gaidīt zvanus no viasat un visādām kreisajām telefonaptaujas firmām :)))

    #262847
    deriksx
    Participant

    Pus ļimons gandrīz tas tak ir pizģec tā tak ir nodokļu maksātaju nauda.LOPI.reāli droši vien padsmit reižu lētāk.

    #262848
    Willis
    Participant

    Tvnet:”Uz laiku aptur tautas skaitīšanu internetā”,

    Apollo:”DVI saskata pārkāpumus tautas skaitīšanā internetā”,

    Delfi:”Speciālisti: tautas skaitīšanas ‘caurums’ liecina par nekompetenci un nolaidību”,

    Delfi:”CSP aicina tautas skaitīšanas anketas aizpildīt ar e-parakstu un banku identifikatoriem”

    Diena:”Tautas skaitīšanas datu bāzē var labot citu personu privātos datus”,

    LatvijasAvīze:”Datu valsts inspekcija saskata pārkāpumus tautas skaitīšanā internetā”

    Viss, Ä€MEN! Lai nāk ar “OMONU” un skaita mani, pats ne internetā, ne uz to šaraškina kantoru es neiešu!

    #262849
    garaisezis
    Participant

    to anketu pat nevar normaali aizpildiit, jo

    ja s dziivoju arzemees kaa lai es sevi ierakstu kaa viestrādnieks, tur lec uzreiz error, taatad, esmu bezpajumtnieks jeb beeglis..

    Ja es straadaaju laukos, man istabaa nav nav iebuveta udens krana kaa daudziem varbuut Latvijas dzilajos lauku rajonos, bet vini tak udeni dabuj no akas, un tad izveeloties kad mazgajies dushaa jeb vanna taadu iespeeju uzmeta atkaal kaa error…

    tālak man apnika pildīt, aizgāju uz tv3play.lv noskatījos ugunsgrēkam 295 sēriju……

    #262850
    shadowmen
    Participant

    drunk_lizard wrote:

    Deriksx wrote:

    Jā ir dauņi. Interesantākais sāksies kad uzinās cik samaksāja progrmmētajiem lai to izveidotu.


    Tautas skaitīšanas datu savākšanas sistēmas izstrāde izmaksājusi 409 270,4 latus.

    Uzņēmums SIA “iSoft Solutions”

    No kurienes tāds info???Es uzdūros šitādam-”Sistēma izmaksājusi 24 006 lati, savukārt audits 11 434 lati”(tvnet)

    Neapstrīdu tevis nosaukto summu,bet tik tā interēsē no kurienes tik lielu dabūji.

    #262851
    Evers
    Participant

    garaisezis wrote:


    tālak man apnika pildīt, aizgāju uz tv3play.lv noskatījos ugunsgrēkam 295 sēriju……

    Sasit ugunsgrēku, dodiet atpakaļ Hameleonu Rotaļas, nopietni, mammučam nav ko skatīties.

    #262852
    garaisezis
    Participant

    Evers wrote:

    garaisezis wrote:


    tālak man apnika pildīt, aizgāju uz tv3play.lv noskatījos ugunsgrēkam 295 sēriju……

    Sasit ugunsgrēku, dodiet atpakaļ Hameleonu Rotaļas, nopietni, mammučam nav ko skatīties.

    nu nē, Brūka jau veca,,, un Stefānija tak jau tūlīt, tūlīt atstieps pederes..

    #262853
    emiv
    Participant

    es nebiju spējīgs aizpildīt, tik sarežģīta aptauja

    #262854
    m_janis
    Participant

    shadowmen wrote:

    No kurienes tāds info???Es uzdūros šitādam-”Sistēma izmaksājusi 24 006 lati, savukārt audits 11 434 lati”(tvnet)

    Neapstrīdu tevis nosaukto summu,bet tik tā interēsē no kurienes tik lielu dabūji.


    Nu nez, man šodien sanāca neoficiāli pie kafijas tases runāt ar pazīstamu, stipri augstu stāvošu personu (darbs rada šādas iespējas 😀 ) un tika nosaukts stipri lielāks cipars par D_L rakstīto – tiesa, ne par softa istrādāšanu, bet par visu skaitīšanas pasākumu kopā.

    Domājams, dažas “galvas ripos” – bet šaubos, vai tās, kurām būtu jāripo.

    #262855
    lexxx
    Participant

    Š itai tautas skaitīšanai vēl tika nomāti portatīvie datori. Nu it kā okei, taču vai tiešām tiem skaitītājiem vajadzīgs i3 procesors, 4 gigabaiti atmiņas un windows 7 professional 64 bitu operētājsistēma? Tak, lai iebakstītu datus datubāzē, pietiek arī ar kaut kādu lētāko seleronu.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 43 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā