Tests: HP Workstation Z1 – jauda, kas savaldzina

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: HP Workstation Z1 – jauda, kas savaldzina

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #157194
  shady
  Participant

  Š ajā reizē Notepad.lv lasītājus pamielošu ar diezgan ekskluzīvu testu, un šī testa galvenais varonis ir kāds paprāvāks dators. To gluži nesauc vis par parasto datoru, bet gan par darbstaciju (Workstation). Iekārtu piedāvā kompānija HP un tā cena ir vairāk nekā „smuka” – ap 3000 Ls! Tiesa, Eiropā un ASV šādu iekārtu var dabūt arī par zemāku cenu, bet oficiāli pasūtot no HP uz Latviju jārēķinās tieši šādu summiņu, kā arī nevajag aizmirst, ka „HP Workstation Z1” pieejams dažādās komplektācijās. Š o darbstaciju paņēmu ar lielu interesi un to sev uzstādīju kā primāro „darba zirgu”, lai varētu pilnvērtīgi izbaudīt un novērtēt. Ar ko tā izceļas uz ierasto datoru fona? Ko varam sagaidīt no datora, kura cena pirmajā brīdī pat drusku nošokē? Turpmākajā apskatā varēsiet izlasīt manus iespaidus un atziņas.

  Ekrāns”>[/color]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_01_prieksa__hp_z1_1.jpg[/img]

  Vispirms jau sāksim ar to, jo ekrāns ir lieta uz kurā mēs lūkojamies, lūkojamies un tā pat vairākas stundas no vietas…. Tīri vizuāli tas atgādina lielu monitoru kurš izpleties līdz 27 collu gabarītiem, un pateicoties LED aizmugures apgaismojumam un IPS tehnoloģijai, attēls ir vienkārši lielisks. Kvalitāte un datora jauda atļauj darboties ar profesionālu video un foto apstrādi. Ekrāns ļauj attēlot 1,07 miljards krāsas ar 2560×1440 px izšķirtspēju, un tam nav problēmas ar skata leņķi, jo to var aplūkot, pēc tehniskajiem datiem, pat 178 grādu leņķī. Strādāt pie šāda ekrāna ir vienkārši bauda, ne jau tikai dēļ kvalitātes un grafisko darbu iespējām, bet šāda izmēra ekrāns pamatīgi atvieglo darbu arī biroja darbiem un nav jāmežģī acis, jo ir ļoti ērti strādāt ar vairākiem dokumentiem vienlaicīgi, jo viss ir ideāli pārskatāms.

  Uzbūve / kvalitāte”>[/color]

  Neskatoties uz to, ka ekrāns, pašsaprotami, uzsēdināts uz kājas, mēs varam regulēt tikai tā augstumu, jo diemžēl uz sāniem to grozīt nav iespējams, un ja rodas šāda nepieciešamība, tad izkustinām visu konstrukciju.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_02_kaja_profila__hp_z1_1.jpg[/img]

  It ka jau par monitoru viss būtu skaidrs, bet kur ir pats dators? Tad, nu lūk, ja atceraties no vēstures Apple`s laikus, kad modē bija veidot apvienotos risinājumus (All-in-One), un šajā gadījumā HP ir realizējis līdzīgu konceptu. Tieši tā, dators ir iebūvēts monitorā (vai monitors datorā?), vai precīzāk tā aizmugurē. Runa nav pat par stilu, tas ir neticami ērts un kompakts risinājums, un šeit es 100% dodu žetonu HP inženieriem, kuri ir parūpējušies gan par koncepta izstrādi, gan kvalitāti. Sajūta, ka datora nemaz nav – ir tikai monitors, un līdz ar to nav liekas kastes, kas maisītos pie kājām vai aizņemtu vietu uz darba galda.

  Bet visvairāk mani pārsteidza tieši komfortablā transformējamā konstrukcija. Vispirms nolokam ekrānu guļus pozīcijā (sanāk smuks kafijas galdiņš):

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_03_salikts__hp_z1_1.jpg[/img]

  Ekrāna apakšējā malā ir divi knibuļi – pavelkam tos, un viegli paceļam vāku (ekrānu):

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_04_atverts_vaks__hp_z1_1.jpg[/img]

  Iekšā paveras burvīga aina, kas vienkārši savaldzina. Tagad saprotu, kā jūtas auto fans, paceļot ekskluzīva auto motora pārsega vāku…

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_05__ieksas__hp_z1_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_06__ieksas__hp_z1_1.jpg[/img]

  Viss ir kvalitatīvi nostrādāts un padomāts par to, lai katru komponenti var nomainīt dažu sekunžu laikā. Piemēram, paskatāmies uz cieto disku – pavelkam kloķīti un ar vienu rokas kustību to izņemam, un tik pat ērti ievietojam atpakaļ bez nevienas skrūves.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_07__diska_nomaina__hp_z1_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_08__diska_nomaina__hp_z1_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_09__diska_nomaina__hp_z1_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_10__diska_nomaina__hp_z1_1.jpg[/img]

  Uz vāka iekšpusē atrodas arī maza shēma, lai vieglāk saprastu – kur un kas atrodas:

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_11__shema__hp_z1_1.jpg[/img]

  Dizains”>[/color]

  Lai cik tas jocīgi nešķistu, par dizainu ir padomāts pat datora iekšienē. Viss ir noslīpēts līdz maksimumam, nekur “nemētājas” nekādi vadiņi, daudzas komponentes vizuāli noslēptas, katra savā apvalkā. Viss ir kvalitatīvs, nav nekādu redzamu artefaktu. Bet to jau jūs noteikti pamanījāt iepriekšējos attēlos.

  Tagad pievērsīsimies ikdienā redzamajam. Priekšpusē mijas melnā un pelēkā krāsa. Materiāls ir glancēts un, datora priekšpusi, zem ekrāna, rotā “HP” logotips ar modeļa zīmi.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_12__hp_logo__z1_1.jpg[/img]

  Toties tā aizmugure ir sudrabotā krāsā un darināta no metāla, tas vienlaikus ir stila un kvalitātes zīmogs.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_13__aizmugure__hp_z1_1.jpg[/img]

  Sāni ir biezi un tas ir pašsaprotami, ņemot vērā specifiku, toties vietas ietaupījums ir nesalīdzināmi lielāks, jo nav papildus datora kaste, un ja vēl iedomājamies par CTR monitoru, tad vienkārši vairs nav ko piebilst. Dizainiski tas lieliski iederas gan mājās, gan ofisā, jo nav jādomā ne par vietu, ne par kaut kādiem vadu mudžekļiem – ir tikai viens barošanas vads un viss. Viss pārējais notiek ar bezvadu tehnoloģijas palīdzību.

  Komplektā ietilpst arī bezvadu klaviatūra un pele no HP, bet nekādu pieminēšanas vērtu faktu šeit nekonstatēju, jo kā jau pienākas šādam monstram, tad klaviatūra un pele strādā labi. Taustiņi spiežas bez piepūles un pele nelika sevī vilties. Savienojumu nodrošina USB ieliekams resīveris, kurš saprot abas iekārtas.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_14__klaviatura__pele__hp_z1_1.jpg[/img]

  Kas lācītim vēderā un kas noslēpts kažociņā?”>[/color]

  Priekšpusē ir iebūvētas divas lietas: augšā ir 1080p Web kamera ar maināmu leņķi, un kura nodrošina HD kvalitāti, bet apakšā ir iebūvēts skaļrunis. Web kameru praksē nelietoju, bet par skaļruni jāsaka – varēja būt labāks. Ikdienas darbiem pilnīgi pietiek, bet ja vēlas mājās / birojā sarīkot mini ballīti– būs jākabina klāt atsevišķa audio sistēma. Jebkurā gadījumā filmu, mierīgā gaisotnē, var skatīties bez bažām, kā arī nav problēmu klausīties mūziku (bet negaidiet no iebūvēta skaļruņa basus un trīcošus stiklus).

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_15__speaker__hp_z1_1.jpg[/img]

  Labajā sānā ir ieslēgšanas poga ar darbības indikatoriem, Blu-Ray diskdzinis un 2 x USB 3.0 porti, mikrofona un austiņu pieslēgvietas, kā arī atmiņu karšu lasītājs.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_16__labais_sans__hp_z1_1.jpg[/img]

  Apakšā (aizmugurē) atrodas 4 x USB 2.0, interneta, audio un video savienojumi.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_17__apaksejie_saienojumi__hp_z1_1.jpg[/img]

  Tehniskie parametri”>[/color]

  Gabarīti: 58.42 x 66.04 x 41.91 cm

  Ekrāns: 27 collas / 2560 x 1440 px / LED-backlit / IPS

  Procesors: Intel Xeon E3-1280 / 3.5 GHz / 8MB cache / 4 cores

  Operatīvā atmiņa: 8 GB / DDR3 / ECC / 1600 MHz (4 sloti, max 32 GB)

  Video: Nvidia Quadro 3000M / 2 GB / GDDR5 / 256 bit

  ÄŒipsets: Intel C206 (BD82C206 PCH)

  Cietais disks : 1 TB / Hitachi HDS721010CLA630

  Galvenie savienojumi: Wi-Fi (a/b/g/n) / Bluetooth 3.0 / USB (2.0 / 3.0) / RJ45 / IEEE 1394a / Display Port / SPDIF / Line (in/out) / Mic / Headphone / Media Card Reader (xD/MMC/MS/SD)

  Atmiņas karšu lasītājs: SD / xD / MS / MMC

  Operētājsistēma: Windows 7 Professional / 64 bit

  Jāņem vērā to, ka HP Workstation Z1 var būt komplektēti dažādi, tāpēc pasūtot Z1 darbstaciju, noteikti pārliecinieties par to kas tiek piedāvāts. Š eit var atrast vispārīgo komplektāciju: HP.com – Workstation Z1

  Veikstpējas tests jeb benchmark“>[/color]

  Benchmarku mīļotājiem sagatavoju vairākus testus, lai varat salīdzināt iegūtos rezultātus ar saviem vai palīdzētu izvēlēties sev optimālāko pirkumu.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_18__windows_experience_index__hp_z1_1.png[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_19__score__passmark_hp_z1_1.png[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_20__summary__passmark_hp_z1_1.png[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_21__cpu_mark__passmark_hp_z1_1.png[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_22__2d_graphics_mark__passmark_hp_z1_1.png[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_23__3d_graphics_mark__passmark_hp_z1_1.png[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_24__memory_mark__passmark_hp_z1_1.png[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_25__disk_mark__passmark_hp_z1_1.png[/img]

  Kā redzam veiktspējas testā, tad rādītāji ir ļoti augsti un ne pa velti, piemēram, procesors Passmark benchmark testos atrodas visu procesoru augšgalā pie “High-End CPU” klases.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_26__passmark_web_screen_cpu_1.png[/img]

  Temperatūras tests”>[/color]

  Lai arī šis nav portatīvais dators, kuriem parasti visvairāk piegriež vērību tieši temperatūrai un gaisa apritei korpusā, tomēr nevaru šādu nodaļu izlaist arī attiecībā uz šo modeli. Tā interesantā uzbūve un kompaktums mazliet radīja bažas par temperatūru, bet izskatās, ka uztraukumam nav pamata un korpuss ventilējas normāli un mazie ventilatori, kuri izvietoti uz komponentēm spēj tikt galā ar attiecīgajiem darba apstākļiem.

  Š eit piedāvāju “stress testa”rezultātus:

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_27__stress_test__aida_64__hp_z1_1.png[/img]

  Secinājums”>[/color]

  Š eit iederas sen senais teiciens: “Mazs cinītis gāž lielu vezumu”. Lai arī 27 collu monitors kopā ar korpusu nav nekas mazs, tomēr tas ir daudz kompaktāks nekā stacionārais dators kopā ar monitoru, piedevām tas “zvērs”, kas tur sēž iekšā, pārspēj visas cerības.

  Pateicoties IPS tehnoloģijai ekrānam un grafiskajam procesoram, tas ir ideāls darba rīks dizaineriem un datorgrafiķiem, kuriem vajag precīzu krāsu attēlojumu un grafisko jaudu.

  Protams, šādu mantu nevar atļauties ikviens patērētājs, bet tikai tie, kuriem tas patiešām ir vajadzīgs, jo 3000 Ls (cena datēta ar 2012.gada oficiālajiem datiem no HP pasūtījuma uz Latvijas teritoriju) zemē nemētājas. Neskatoties uz Latvijas ekonomisko situāciju, uzskatu, ka šai iekārtai noteikti vajadzētu izvērst kādas reklāmas kampaņas no HP puses, kaut vai ielikt kāda populāra veikala TOP plauktā. Pirks, ticiet man – pirks arī šādu iekārtu Latvijā, jo tā ir ērta, kvalitatīva un nav aizmirsts ne pa dizainu, ne veiktspēju. Cik saprotu, tad Z1 nav paredzēts Latvijas tirgum (tikai ar pasūtījumiem), tāpēc ceru, ka šis raksts vismaz palīdzēs kādam lasītājam saprast, ka nav jāaprobežojas tikai ar to piedāvājumu, kāds ir pieejams populārākajos LV veikalos, jo ja gribi labu mantu, un esi ar mieru par to maksāt, tad ir visas iespējas pie tādas arī tikt, un sapni var pārvērst realitātē.

  Nobeigumā vēl vēlos piebilst, ka oficiāli tiek piedāvāts supports ne tikai Windows sistēmām, bet tiek atbalstīts arī Linux.

  Plusi / Mīnusi”>[/color]

  + Kompakts

  + Liels ekrāns

  + Precīzs krāsu attēlojums

  + Jaudīgi parametri

  + Kvalitatīvs gan no iekšpuses, gan ārpuses

  + Dizainiski pārdomāts

  + Ērti un ātri nomaināmas detaļas

  – Augsta cena

  – Ekrāns negrozās uz sāniem

  #290526
  valters.vasilis
  Participant

  “un ja vēl iedomājamies par CTR monitoru,”

  #290527
  Jaunzems
  Participant

  Beidzot kāds all in one ar nomaināmām detaļām.

  Citādi būtu kā iMac, kur cietnis jāmaina šādi:

  [img]https://i.imgur.com/N2yM4l.jpg[/img]

  #290528
  Nelabojams
  Participant

  Vot šitais verķis kā reiz priekš manis. Sālīts gan, bet krāniņš uzreiz kudī garāks, nekā jebkuram ābolfanam 😀

  Tas tā, joks, bet normālam, stacionāram biroja stila darbam patiešām grūti iedomāties kauko labāku.

  #290529
  samurajs
  Participant

  Teicama konstrukcija. Vienīgi HDD velk performanci uz leju. Te vēl papildus SSD iederētos.

  #290530
  romajo
  Participant
  #290531
  user
  Participant

  Nav padomāts par putekļiem un akustiku, ja jaunam visi ventilatori pieputējuši jau izskatās, kā mauros, kad visi seši uz max, apgriezieniem, pastāvīgi griezīsies pēc pus gada….

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā