TPB dibinātāji sola jaunu mūzikas failapmaiņas vietni

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas TPB dibinātāji sola jaunu mūzikas failapmaiņas vietni

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 34 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153218
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_bay_43db1_1.jpg[/imgl]Leģendārā trekera The Pirate Bay dibinātāji neparko netaisās rimties, un viņu jaunākā iecere ir nelegālās mūzikas failapmaiņas vietne, kura darbosies domēnā Themusicbay.org. Kā ziņo Torrentfreak.com, vietne sākšot darboties šopavasar.

    Themusicbay.org atklāšana kā protests tikšot pieskaņota organizācijas IFPI (International Federation of the Phonographic Industry) 78. pastāvēšanas gadskārtai, jo šī organizācija ir galvenais cīnītājs pret audio-video pirātismu visā pasaulē. Bez tam tas varētu būt arī kā protests pret fašismu, jo IFPI tika dibināta Itālijā 1933. gadā Hitlera līdzgaitnieka Benito Musolīni valdīšanas laikā.

    TPB dibinātāji pat pieļauj iespēju uzrīkot lielu festivālu Romā 2011. gada aprīlī par godu Themusicbay.org atklāšanai. Kā tiks organizēta jaunā failapmaiņas vietne, informācija netiek sniegta, bet zināms, ka apmainīties failiem tur varēšot vēl ātrāk un vienkāršāk nekā patlaban.

    Avots

    #259698
    eelektro
    Participant

    haha es laikam uz Romu braukšu 😀

    #259699
    Izliecies
    Participant

    Es jau iedomājos šobrīd atbildīgos par cīņu pret pirātismu pēc gadiem, kad šamie tomēr būs salauzti 😀

    #259700
    Kon
    Participant

    pff, mārketings. Drošvien nekas vairāk par scēnu nebūs. What? jau ir radījis laktiņu, ko pat vafeles nespēj pārkāpt. Būs populārs, jo tagad katra mājsaimniece zin, kas TPB, bet tas nemainīs faktu, ka mēsls :>

    #259701
    guitarman
    Participant

    Tāds paradokss sanāk.

    Š is pasākums priekš lieliem un naudīgiem māksliniekiem ir nekas vairāk kā par pus kapeiku mazāk makā, bet jaunajiem kuri iegulda sviedrus un pēdējo kapeiku sava darba radīšanā – spļāviens sejā.

    #259702
    Imhoteps
    Participant
    #259703
    Crow
    Participant

    Nedirs, ģitārveci. Lieliem un naudīgiem māksliniekam no tā ne silts, ne auksts, jo pirāti nemaz pirkt viņu kārtējo sūdu netaisās. Bet jaunajiem māksliniekiem tā ir labākā publicitāte par brīvu, globālā mērogā. Drīzāk vajadzētu viņiem mēģināt pašiem vēl piedāvāt savus darbus publikai šādi, nevis brēkt, ka viņu pirmos kucēnus visi slīcina.

    Ja kāds grib nopietni saukt sevi par mākslinieku, nevis tikai tirgot ar kompīti spēlētus sūdus ar autotunētu vokālu, tad viņam jāprot labi uzstāties uz skatuves, koncertos, kur arī ņem tikai tos, kas jau ir zināmi publikai, nevis zaļus puskoklēcējus.

    Rezumē: pirāts, kas ir kretīns, nepirks to sūdu enīvej. Bet pirāts, kam ir par ko, nopirks, ja tas būs to vērts. Lielās kompānijas ir ieinteresētas kultivēt pastāvošo pilna albuma tirgošanas biznesa modeli, jo tas ļauj tirgot arī mēslus bez pievienotās vērtības par pilnu cenu.

    #259704
    Evers
    Participant

    Crow +1

    Māksliniekiem ir vairāk jākoncertē. Es būtu ar mieru samaksāt krietnu summiņu, lai ne radio, ne internetā, ne TV ne arī kur citur, es nedzirdētu visādas Lady Š ņagas, Bebrus un citus mūzikas pasaules kauna traipus.

    #259705
    Kon
    Participant

    guitarman wrote:

    Tāds paradokss sanāk.

    Š is pasākums priekš lieliem un naudīgiem māksliniekiem ir nekas vairāk kā par pus kapeiku mazāk makā, bet jaunajiem kuri iegulda sviedrus un pēdējo kapeiku sava darba radīšanā – spļāviens sejā.

    Tu no sava ava vari ģitāru mierīgi nahuj mest ārā. Indie māksliniekiem pirātisms ir lielākā iespēja iznirt no “garāžam un guļamistabām” entās relīzes no what? tiek publicētas, tas pats tpb. A pirms tam, kas bija? Aizsūtiji demo un pasutija nahuj?! Nav naudas nav diska?!

    Tu vispār zini, kas ir unsigned mākslinieks?

    #259706
    Evers
    Participant

    Tas uzpūstais 101 radio ar skandina visādus garāžistus. Cik braucot sanāk uzslēgt, tā skan kautkas īsti nenodefinējams, ne šis ne tas, jocīga mūzika pat man, kas klausās ļoti dažādu mūziku (izņemot visādas leidī gagas un bebrus)

    #259707
    msh
    Participant

    Pievienojos vārnai. Gan par pirmo rindkopu. Gan par otro – labas grupas koncertieraksts ir interesantāks par studijas ierakstu. Toties par “latviešu” šlāgeristu uzstāšanām var labi ierēkt, kā šie pie fonogrammas gičas pa gaisu vicina 😀 Par trešo gan nevaru piekrist – ja cilvēkam nav naudas, tas nenozīmē, ka viņš sirgst ar kretīnismu 🙂

    P.N. TPB atkal ir aizklapēts?

    #259708
    korkis
    Participant

    Beidzot velk uz normālu lietu kārtību.Mūzika jāieraksta,lai reklamētu koncerttūri nevis jāriko koncerti,lai pārdotu ierakstus.Ja troksni var uztaisīt tikai studijā un ar to grib pelnīt,tad tā ir katra paša problēma.

    #259709
    Crow
    Participant

    msh wrote:

    ja cilvēkam nav naudas, tas nenozīmē, ka viņš sirgst ar kretīnismu 🙂


    Plebejiem jāizvēlas – maize vai izpriecas. Abi reizē ņepoloženo 😀

    Da labi, ne tā uzrakstīju – ja pirāts atradīs par labu esam, tad, ja būs par ko, nopirks. Jetzt passt es dir? :>

    #259710
    msh
    Participant

    Das ist gut.

    😀

    #259711
    guitarman
    Participant

    Tad nu gan pateicāt. Protams ka mūziķim ir jāspēlē dzīvajā. Pirms nepilna gadsimta tas arī bija vienīgais. Bet ir ļoti daudz cilvēku kuri vēlas arī savās mājās un automašīnās klausīties savu mūziķi un ir arī tādi frīki (kā es), kuri kolekcionē sev tīkamu mūziķu ierakstus. Un dēļ pirātisma viens nepazīstamāka (bet ļoti laba) izpildītāja ieraksts no amazon.co.uk man izmaksā sasodītas 50 mārciņas, tādēļ ka tam nav leibla kur mūziku izplatīt, un aiz slinkuma pameklēt disku (kas šajā gadījumā ir grūtāk), cilvēki velk mūziku no neta par brīvu. Tādēļ tirāža minimāla, un viena plate maksā sasodīti daudz. Es saprastu džekus kaut kur afganistānā vai āfrikā. Kuri gribēdami nevar mūziku/filmas dabūt. Jā, viņiem tas pirātiskais saturs nāk tikai par labu.

    Un kā tad ar filmām? Kā viņiem dzīvajā uztaisīt priekšnesumu? Teātri spēlēt vai?

    Tā laikam ir katra personiska darīšana, bet man viens disks/plate ir vērtīgāka par folderi ar mp3.

    Nesaprotiet mani nepareizi – ir jābūt pieejamam pirātiskajam saturam, taču veids kā tas tiek pašlaik pasniegts ir riebīgs. Respektīvi – cilvēkiem jābūt tiesībām un iespējām dalīties vienam ar otru, taču pārvērst šo par biznesa un ieriebšanas projektu neatbilst brīvas satura apmaiņas idejai kā tādai.

    Būtu tie cilvēki labāk ieguldījuši savu enerģiju rodot satura radītājiem (mūzikas, filmu, softa) labākas iespējas izplatīt savu darbu, nevis mēģināt apkarot visas digitālās informācijas industrijas pēc kārtas. Satura veidotājiem no tā labāk nepaliek. Tajā brīdī kad pirāti būs to paveikuši, visas lielās kompānijas ko viņi tik ļoti ienīst, iznīks pašas no sevis.

    Pašlaik yūtūbs, maispeis (kurš jau mirst), feisbuks un citi tamlīdzīgi servisi ir daudz labāki satura izplatīšanai, nekā viena bezgalīgi gara liste ar failiem.

    Un jēga no 400 folderiem ar mūziku, no kuras cietā diska īpašnieks ir dzirdējis un regulāri klausās labi ja dažus albūmus, arī nav.

    Un tiem kas bļauj par sūdīgu mūziku – tad kāda velna pēc tas vispār būtu jākačā? Ja nepatīk, tad kāda jēga?

    KoЯn: Kas tev nepatīk manā avatarā? 🙂 Protams ka pirātisms ir iespēja iznirt no garāžām, nu un kad tas izdodas ko pēc tam un iesaki? Piratēt tālāk? Un jā, es zinu kas ir unsigned mūziķis. Negribu strīdēties – bet izskatās ka tu gan īsti nezini.

    Viss ko gribu pateikt: Ja cilvēkam nav naudas – ej un kačā, jo mūzika un māksla cilvēkam ir vajadzīga, kā arī dators ar programmām :). Bet ja vari atļauties – tad kādēļ lāpīt skopumu?

    #259712
    STaa
    Participant

    guitarman wrote:


    Pašlaik yūtūbs, maispeis (kurš jau mirst), feisbuks un citi tamlīdzīgi servisi ir daudz labāki satura izplatīšanai, nekā viena bezgalīgi gara liste ar failiem.

    Un jēga no 400 folderiem ar mūziku, no kuras cietā diska īpašnieks ir dzirdējis un regulāri klausās labi ja dažus albūmus, arī nav.

    Nu bet vēl viens “Gotta Catch ’em All” čalis. Ak dievs, tu par mp3 playeriem esi dzirdējis vispār, man pieņemsim patīk piemest pilnu savu 16gb skanekli un klausīties darbā, pa ceļam, staigājoties, ik pāris mēnešus mainot mūziku. Tas, ka tu no viena albuma klausies 2-3 dziesmas norāda cik sūdīga mūzika tev ir kopumā. Nez, no saviem 400 folderiem, klausos visu, attiecīgo noskaņojumam. Un youtube vai myspace tā mūzika ir briesīgā kvalitātē, es labāk izvēlos klausīties 320kbps mp3, vai arī FLAC. Vispār vislabākā vieta kur kaut ko klausīties ir krievu vkontakte.ru (krievu draugiem.lv) tur tiešām ir viss un jebkurš var uplodot dziesmas līdz 10mb izmēram.

    #259713
    msh
    Participant

    STaa jau gandrīz visu uzrakstīja 🙂 Disks ir domāts priekš tam, lai to noripinātu FLAC formātā un pēc tam atstātu noputēšanai uz plaukta. Vai arī ielikšanai mašīnā klausāmo disku mapē. Kāpēc vilkt sliktu mūziku? A kā lai zina ka tā ir laba – nu ja tu varbūt esi nosaucies “super duper ģitārists vislabākais” lai pārdotos, tad tu esi izņemums, parasti izvēlas kaut ko savādāku 😀

    Klausīties mūziku jūtubē, nu to var salīdzināt ar gumijas sievieti un bezalkoholisko alu :> Kvalitātes un vēl visādu citādāku lietu tur nav. Toties internetu gan vajag.

    Būtu labāk ieguldījuši enerģiju lai labāk izplatītu saturu? Bet kā viņi to saturu izplatīs, ja izdevējgiganti liek mūziķiem parakstīt negodīgus līgumus, nododot savas mūzikas īpašumtiesības to gigantu rokās? Kā var izplatīt to, kas nav tavs? Neesi pamanījis, ka īšķūnis un citi digitālie mūzikas pārdošanas servisi ir ar cenām, kas pieskaņotas diska cenai? Ja tās cenas būtu pieskaņotas tam, ko saņem mūziķis, dziesma maksātu max pāris saņus, ne vairāk – bet tas legāli nav iespējams. Ja tiešām izdotos izputināt tos četrus lielos gigantus, tas būtu ideāli. Bet tā diemžēl ir utopija. Un tāpēc pirātisms turpināsies, jo par tādām cenām normāls cilvēks bez kārtīgas algas vienkārši nevar aļauties nopirkt visu to, ko grib klausīties. Vai kādam liekas ka ja dziesma maksātu 1-2 saņi gabalā, tāds pirātisms vispār eksistētu? Winamps rāda ka man uz cietuča ir 5k dziesmu – es mīļuprāt nopogātu tos 50-100 ls. Bet ne jau 5000.

    Un salīdzinājums ar filmām ir pirksta salīdzināšana ar krānu. Filmas filmē profesionāļi ar nolūku gūt peļņu. Tas pats ir ar maksas programmām.

    #259714
    guitarman
    Participant

    STaa:

    Nu bļin es taču neko nesaku par mp3 pleijeriem, man pašam visa mana mūzikas kolekcija ir arī nokonvertēta uz 320kbps mp3, jo apkārt es arī nestaigāju portablo cd atskaņotāju, bet gan telefonu kur ir viss kas manām ausīm vajadzīgs.

    Un jā, kvalitāte iekš youtūba un it sevišķi myspeisa ir briesmīga, bet saruna aizsākās pavisam par ko citu.

    Un par mūzikas gaumi – Pirmkārt es neteicu ka klausos tikai 2-3 dziesmas no albuma, jo pērku tikai to kas man patīk. Ja runa ir par 2 dziesmām, tad varu arī nopirkt iekš kāda mp3 stora, vai ja sausā, tad nokačāt.

    Un tas ir tikai labi ka tu pārzini savu mūziku. Man arī ir sapnis par lielu mūzikas kolekciju (taustāmu), jo ir ļoti daudz mūziķu un grupu kuras man patīk, bet man tam vienkārši nav naudas.

    Es par tiem 400 folderiem teicu pēc pieredzes, jo ir daudz tādi kadri, kuriem pilns cietnis ar mūziku, kuru nepārzin nemaz.

    #259715
    syl
    Participant

    ai..

    Ir jau privāti trakeri ar pietiekami pieklājīgu torrentu (Mūzikas) Skaitu, kā what.cd waffles.fm kur kopējais torrentu skaits ir pie viena milijona 🙂 Un viss ir kārtīgi.

    Par šo TPB projektu gan nezinu kā būs..

    #259716
    guitarman
    Participant

    msh:

    es nekā neesmu nosaucies un nevajag mēģināt mani kaut kā nosaukt.

    Un tev ir pilnīga taisnība par mūzikas cenām. Sākumā es gribēju pateikt tikai to, ka jaunajiem mūziķiem kuri grib par savu darbu saņemt kādu jūdas grasi, TPB un citi nenāk par labu. Par popularitātes gūšanu – maz ir tādi cilvēki kuri staigā pa trakeriem un velk grupas ar nepazīstamiem nosaukumiem.

    Ko trakeri var darīt lai labāk izplatītu? Daudz ko. Kaut vai elementāras reitingu sistēmas neatkarīgiem, nesignotiem māksliniekiem, savus iekšējos topus, ziedojumu vākšanu, nosaki pats savu cenu utt.. Jaunie mākslinieki kuri tiešām iegulda darbu zaudēs interesi no lielajiem leibliem. TPB ir spēkos to izdarīt, bet nekā.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 34 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā