Vai drīkst publicēt mājas lapā šādu INFO ?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Vai drīkst publicēt mājas lapā šādu INFO ?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155190
    Anonīms
    Neaktīvs

    Sveiki!

    Man pirms dažām dienām atsūtija informāciju, kuru man vavajadzētu ielikt mājas lapā.

    Runa ir par viensētām.

    Mērķis: Ievietot mājas lapā informāciju, lai atsaucās cilvēki, kas kādreiz dzīvoja tajās viensētās.

    Mērķis: Lai cilvēki iepazīstās ar informāciju, kādi cilvēki dzīvoja tajās viensētās.

    Publicēšanas vieta: Projekta forums. (Mājas lapā)

    Informācija satur: Viensētas nosaukums, vārds, uzvārds, dzimšanas datums, miršanas datums, mājas vecākais un vēl mājā pierakstīti.

    (Skatīt pievienoto bildi)

    [img]https://www.bildites.lv/images/cj5vtg66qqajzmxuof1.png[/img]

    #277305
    krisbuk
    Participant

    Domāju, ka nekādām problēmēm nevajadzētu būt. Tur jau nav nekā tāda, kas būtu tāds ko cilvēki nevar redzēt.

    #277306
    Anonīms
    Neaktīvs

    Iespējams, bet es negribu satikties ar VDI. (Valsts Darba Inspekcija)

    Kā tad paliek ar tiem likumiem ?

    #277307
    Anonīms
    Neaktīvs

    Es atvainojos. Gribēju labot: Datu Valsts Inspekcija (DVI)

    #277308
    Foxsk8
    Participant

    Vislabākais ir darīt tā, paņem 20nieku zobos un aizej pie Jurista uz konsultācijām, vai arī uz to pašu Datu valsts inspekciju un painteresējies. Iespējams, ka DVI tevi pasūtīs, bet Jurists var atrast likuma robus (jo kā zināms, likumi ir rakstīti lai tie kas viņus zin, varētu izmantot sev par labu), līdz ar to, savādāk noformulējot informāciju, etc, šādu info varētu publicēt.

    No vienas puses, visu var atrast arhīvos, kas ir publiski pieejami dati, līdz ar to, ja tie dati ir publiski pieejami, tad viņus var izmantot, tikai vajadzētu tad kaut kādas atsauksmes klāt, avots, Valsts arhīvs vai kaut kā tā.

    #277309
    Anonīms
    Neaktīvs

    Publiski šādā informācija nav un nekad nav bijusi, tā glabājās pie vienas personas, kura uztur projektu un to veido.

    Es esmu labos draugos ar DVI, varu pajautāt, es jau viniem esmu nedaudz «apnicis», bet es negribu pārkāpt noteikumus un problēmas.

    Paldies.

    #277310
    akms47
    Participant

    Vārds, uzvārds, dzimšanas datums, personas kods, adrese ir sensitīvie dati – publicēt nedrīkst.

    https://www.likumi.lv/doc.php?id=4042

    #277311
    Anonīms
    Neaktīvs

    Personas kods tur nav, bet dzimšanas datums un muršanas datums ir gan, kā arī vārds un uzvārds.

    #277312
    Foxsk8
    Participant

    Paga paga, īsti tad nav saprotams, uz cilvēka kapa akmens, vai piemiņās plāksnes ir vārds, uzvārds, dzimšanas gads un miršanas gads, so, šie dati ir publiski, jebkurš var paņemt aiziet uz kapiem un apskatīties. 🙂

    #277313
    Anonīms
    Neaktīvs

    Aizrakstīju vēstulīti VDI.

    Es jebkurā gadijumā centīšos pēc iespējas vairāk uzzināt informāciju par to, vai drīkst vai tomēr nedrīkst, kad būtu ko noskaidrojis, uzrakstīšu 🙂

    #277314
    Gakh
    Participant

    Exactly, bet tikai vai tie, kuru dati vēl nav uzdrukāti uz kapakmens, nebūtu škrobīgi ka viņu dzīvesvietas ir atrodamas internetā jebkuram ?

    #277315
    TrakaisKursis
    Participant

    Vispār ar personas datu operēšanu – vārds, uzvārds, vecums, ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Tāpat ar citu īrnieku personas datiem. Tā visa ir sensitīva informācija, un ne vienmēr šādi dati ir publicējami publiskajā vidē.

    Vienmēr to visu var izdarīt citādāk – iepriekšējais īrnieks te dzīvoja tik un tik gadus, šobrīd īpašums ir tādā un tādā statusā. Iespējams, ja tas ir socioloģijas vai kultūrpētniecības projekts, VDI būs pielaidīgāka informācijas publiskošanā.

    #277316
    web33
    Participant

    Nu kas jūs visi slimi ?

    Jau sāk mirušos internetā trenkāt ….

    #277317
    samurajs
    Participant

    Vispār jau tur ir tā: ja publicē datus par kādu konkrētu personu, nekāds troksnis nebūs. Bet likuma izpratnē aizliegts apkopot datus, resp. vākt nelikumīgas datubāzes. Ja neviens īpaši nesūdzēsies, tad VDI pat neko neuzzinās, tā nav padomijas čeka, kas zināja visu 😀

    Lai datu tabulas nerādās Googlē, var uztaisīt, lai tikai personas, kas reģistrējušās, tās redz.

    #277318
    Anonīms
    Neaktīvs

    psc..

    #277319
    YeaX
    Participant

    Samurajs???

    #277320
    Black
    Participant

    Tu taču zini, ka nedaudz vairāk kā pirms 2000 gadiem arī bija čomiņš, kurš augšāmcēlās.

    Vēsture atkārtojas.

    #277321
    Elvis WD
    Keymaster

    Par cik Tēmas autors ir ANONĪMS, kāds izdomāja, ka būtu forši uztaisīt Tēmai BUMP POST, forums acīmredzot to pieļauj, diemžēl to redz laikam tikai admini, ka kas tāds ir izdarīts.

    Slēdzam tēmu un cienām cilvēka piemiņu.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Tēma ‘Vai drīkst publicēt mājas lapā šādu INFO ?’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā