Vai policija mani sargā?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Vai policija mani sargā?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157021
    Graafiene
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/849_latvijas_policija_1.jpg[/imgl]Š odien, palasot NP, sapratu, ka ne man vienai ir sarkastiska attieksme pret mūsu miera sargātājiem – policiju. Cik pašai ir nācies saskarties ar šī kantora pārstāvjiem, tad negatīvā ir vairāk un nekā pozitīvā, lai gan nenoliedzu, ka ir bijušas reizes, kad esmu bijusi patīkami pārsteigta par sapratni, un tiešām labi veiktiem dienesta pienākumiem. Tie daži sakarīgie “eksemplāri” nespēj mainīt tautā radušos nievājošo attieksmi pret policiju. Varbūt es kļūdos, un man vienkārši, kā vienmēr, nav paveicies, bet ja slikto puišu ir pavisam maz, tad pat viena darvas karote var sabojāt visu medus burku.

    Bieži esmu dzirdējusi, ka policijai neziņo par pāridarījumiem (sīkām zādzībām no a/m, somu “atbrīvošanu” no maka, mob. tel. “privatizēšanu” utt.), jo jēgas jau no tā tik un tā neesot. Kāda ir notepad.lv lasītāju pieredze, un tātad arī attieksme pret mūsu tiesībsargiem? Vai policija savu darbu veic godprātīgi un tiek izsmieta nepatiesi?

    #289375
    samurajs
    Participant

    Uj šo viennozīmīgi nevar atbildēt. Ir normāli policisti, un ir arī citādi policisti. Ja neskaita atsevišķus sava amata fanātiķus, lielākai daļai tomēr viena kopīga iezīme: kā maksā, tā strādā. Tāpēc arī veltīgi ziņot par sīkām zādzībām.

    #289376
    Kon
    Participant

    mhh … pirmām kārtām .. Policija nav viens kantoris, pašvaldības policija, manās acīs, līdzinās sētniekiem vai veco ļaužu kopējiem, bet valsts .. labi ir tad, ja kāds pazīstamais strādā, tad viss norisinās savādāk.

    Pats ar savu “mentu” esmu nezin ko pārdzīvojis :>

    #289377
    Oxys
    Participant

    Korn, Tavai zināšanai veco ļaužu kopējiem arī ir smagi, jo tur ir fizisks un morāls darbs.

    Domā, ka ir viegli redzēt mirstošus cilvēkus? Daudziem soc. aprūes nozarē ir augstākā izglītība, arī daudziem aprūpētājiem un maz maksā.

    Ja cilvēks palīdz cilvēkam, viņam jaizceļas no labās puses!

    Korn ar ko aprūpētāji ir sliktāki par Tevi?

    Ja kārtīgi nezin, tad nelej!

    Raivucis88

    #289378
    Crow
    Participant

    Ragavās un uz mežu prom 😀 ^

    A par tēmu: mazos zagļus kar, lielos ceļ amatos. Likums tiek prasīts vai nu pēc burta vai tikai skata pēc.

    #289379
    Garinsh
    Participant

    Pozitīva pieredze ar šīm iestādēm tikpat kā nav bijusi – menti līdz nāvei piekāva draugam vecāko brāli (jā, viņš bija kārtīgi iedzēris, bet ne jau tādēļ kāds nāvi pelnījis), bieži slēpjas krūmos un lec mašīnai priekšā (vai tad nepieņēma likumu, ka vairs nedrīkst slēpties?) un pēdējie atgadījumi bija 20Ls sods par perpendikulāri brauktuvei novietotu auto (tas nekas, ka mašīna 5-10m no brauktuves nost) un savācot vienu iekarsušu tusētāju izlauza viņam elkoni, kā rezultātā nonāca slimnīcā. Daudz dzirdēts no pazīstamiem, ka dažādos festivālos savāktie bieži vien tiek sasisti, kādai meitenei kājas zilas sasistas, ka knapi varēja pavilkties nākamajā dienā.

    Ä€, vēl viena zelta epizode, braucam uz muzeju mūmijas skatīties un atstājam mašīnu sānielā, kas atrodas perpendikulāri galvenajai ielai. Uz galvenās ielas sēž menti, vaktē ātrumus, bet fakts ir tāds, ka nekas starp mentiem un mūsu mašīnu redzi traucējošs nav, kā vien aktīvā satiksme, kas ne cik aktīva tobrīd nebija. Pēc muzeja apmeklējuma konstatējām, ka logs izsists un radio jau ceļā uz latgalīti. Kad prasa mentiem, vai neredzēja, ka kāds logus sit laukā, šie tik atmet, ka esot veduši ko tur uz iecirkni. Yeah, right…

    Vienīgā pozitīvā pieredze ar mentiem laikam tikai to vienu reizi bija, kad sīcis ar riteni bez bremzēm izbrauca mašīnai priekšā, jāmin, ka sīcim ne skrambiņas, gājēju pārejas tur nebija un vienīgie bojājumi maniem un pārējo braucēju nerviem, kā arī kārtīgi ielocīts kapots un bojāts vējstikls.

    #289380
    aoma
    Participant

    Ja kāds apkopotu visādu aptauju rezultātus, saraksts ar negatīvajām atsauksmēm būtu garum garš, bet pozitīvā – ļoti shortly.

    Ko var darīt, ja arī neatkarīgās valsts laikā nekas būtiski nav mainījies – kā kādreiz milicijā, tā tagad policijā salien visādi vieglas dzīves tīkotāji, kā arī tādi, kas pēc saviem uzskatiem un dzīvesveida, ja vien neatrastos policijā, tad sen sēdētu cietumā, tāpat tādi, kam patīk staigāt ar ieroci, izbaudīt savas varas apziņu, noskatoties no augšas uz pelēko pūli. Cik tādu, kas aiziet strādāt policijā, lai pildītu patiešām to, kas rakstīts statūtos, respektīvi, ķertu bandīšus un sargātu sabiedrisko kārtību, var uz pirkstiem saskaitīt.

    Korumpcijas līmenis šai iestādē ir ārkārtīgi augsts, sākot jau no pašām augšām, ko gan var gribēt no ierindas policistiem.

    #289381
    ruukjis
    Participant

    “Š odien, palasot NP, sapratu, ka ne man vienai ir sarkastiska attieksme pret mūsu miera sargātājiem” Es ar šodien palasīju NP un tā arī nesapratu, no kurienes tev tāda jokaina atziņa…

    #289382
    Aldis
    Participant

    Mums pirms 2 nedēļām nospēra ūdensmoci. Kamerās redzams kā zagļi ne visai profesionāli čakarējās 20min!!!

    Šªdens moča atslēgas stāvēja citā vietā. Tās zagļiem nav.

    Lai pārkodētu ūdensmoci, lai ņemtu pretī citu koda atslēgu, jāpāršuj visa smadzene (Kas nav tik vienkārši izdarāms), tā tad – dārgi.

    Pirms pāris dienām poliči pazvana, un prasa – lai mēs šiem atdodam atslēgas. (WTF?) Kam viņiem vajag atslēgas? Ka tik ne tālāk tirgošanai . . .?

    Ir vēl daudz gadijumi dēļ kuriem neuzticos policijai. Smagākais bij pirms gada – kad nosita draugu, iemeta viņu mazā varžu dīķī. Pat tos huligānus paši atradām – bet nē… Redz tajā naktī neesot strādājušas nevienas video kameras, un protams – jams esot gājis mājās ar 2km līkumi, lai tik noslīktu tajā dīķī.. :'(

    #289383
    Graafiene
    Participant

    Vai īsziņu sadaļu arī kādreiz lasi?

    #289384
    ruukjis
    Participant

    Jā, piedod, to es vēl nebiju izlasījis.

    #289385
    ruukjis
    Participant

    Mana pieredze ar policiju. Parasti esmu bijis nevis palīdzības lūdzējs, bet gan grēkāzis un nevaru sūdzēties par policijas attieksmi, lai arī biju “ierāvis”, sitienus nesaņēmu, pat balsi neviens nepacēla.

    Vēl viens stāsts, kad mans auto sāka ap 4:00 no rīta gaudot, protams, kaimiņi izsauca pašvaldībniekus, jo es troksni nedzirdēju, arī tad viss tika nokārtots civilizēti pat bez jebkādiem sodiem.

    Daudz nepatīkamāka “saskare” man ir bijusi ar apsardzes darbiniekiem, tur gan zēni kā nopratināšanas metodi izmantoja dūru valodu.

    Bet vai es uzticos policijai kā sargiem vai palīgiem?.. Diezvai, pārk daudz negatīvu stāstu gan no mēdijiem, gan paziņām.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā