Vai Windows 8 būs 128 bitu versija?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Vai Windows 8 būs 128 bitu versija?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 43 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149702
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_144165_1.jpg[/imgl]Internetā aizvien vairāk parādās informācija un minējumi par Windows 7 pēcteci, ko pagaidām nosacīti sauc par Windows 8. To, ka Windows 7 ir pēdējā OS ar 32-bit tehnoloģiju – mēs jau zinām. Bet pārsteidz ziņa, ka nākamo OS Microsoft izlaidīs 64- un 128-bit variantos. Š o informāciju esot sniedzis kompānijas inženieris Roberts Morgans, kura uzdevums ir IA-128 un IA-64 komandu savietojamības nodrošināšana 128-bit Windows kodolā. Tika gan minēta atruna, ka tas sākumā būšot domāts tikai profesionāļiem darbā ar jaudīgām Intel Itanium tipa platformām, un pārejas process notikšot lēnām.

    128-bit dzelžu arī vēl nav, bet šai jomā tiekot strādāts kopā ar kompānijām Intel, AMD, Hewlett Packard un IBM.

    Ballmers vēlas Windows 8 izveidot ar balsi vadāmu. Tieši pie tā tagad visvairāk “tupēs” inženieri. Ja iecere izdosies, varbūt, ka dokumentus vairs nenāksies rakstīt uz klaviatūras, bet pietiks vienkārši nodiktēt. Tāpat interfeisam jākļūst vēl draudzīgākam un saprotamākam (šeit laiks pieminēt mūsu aktīvista drunk_lizard pausto ideju: “Un pasaule radīs vēl stulbāku lietotāju” 🙂 )

    Kā citus iespējamos jauninājumus eksperti min labāku virtualizāciju, ciešu integrāciju ar OS mobilajām versijām, žestu atpazīšanu u.c.

    2012. gads nav aiz kalniem, tā kā jaunumus ilgi gaidīt nenāksies.

    Vēl gribas pieminēt, ka, lai pārliecinoši uzvarētu konkurences cīņā – Microsoftam jārada kaut kas patiešām vēl nebijis. Patlaban visai labi tiek pirkti Apple ražojumi, drīzumā gaidām Google Chrome OS, arī Android jau pielavījies netbūkiem. Linuksisti arī nesnauž – atceramies kaut vai USB 3.0 atbalstu jaunajā kodolā.

    Avoti 1, 2, 3.

    #213367
    Crow
    Participant

    Inspektors Caps @ zābaks el vē wrote:

    Viens vecs mūdzis savā menedžera prātiņā kaut ko saistītu ar 128 bitiem padzirdējis un ierakstījis savā LinkedIn profilā, par ko tagad jau labi dabūjis pa pakaļu, bet visas pasaules pokemoni kā papagaiļi visu atkārto.

    128-bit integeri uz PC bija pieejami jau sākot ar SSE instrukcijām un AMD64 (x86-64 jeb x64) arhitektūra jau defaultā iekļauj SSE un SSE2 instrukcijas. Bet defaultais integer izmērs jau tagad arī x64 ir atstāts 32-bit, jo tas pamatā izriet no cilvēka vajadzībām.

    Savukārt 128-bit adresācija ir nonsenss, jo 64-bit jau ir 16 MILJONI terabaitu! Tātad pietiks diezgan ilgam laikam. Tuvākajos gados 128-bit pointeri būtu tikai nevajadzīga RAM aizsišana un programmu izmēra palielināšana.

    Nez kāpēc es viņam piekrītu… or am I being dumb?

    #213368
    daGrevis
    Participant

    Man liekas tik stulbi kaut kāda žestu vai balss vadība… Nu manas domas!!!

    #213369
    samurajs
    Participant

    damncrow: es tev piekrītu, bet tikai gandrīz 🙂 Ja jau dzird par CPU ar 128 kodoliem, tad es ne par ko vairs nebrīnos. Dzīvosim – redzēsim! 😀

    #213370
    Evers
    Participant

    es vēl neesmu ticis pie 64 lietošanas, kad jau 128 sola 😀

    #213371
    Nelabojams
    Participant

    Man visu to fīču reklamēšana atgādina solīdu firmu izdotos auto reklāmas prospektus, kurās tev iesaka jaunāko modeli tikai tāpēc, ka salonā ir stilīgs glāžu turētājs, bet bleķim ap lampiņu hromētā maliņa platāka un ar dinamisku formu 😀 . 64/128-bit – tas gan protams, ir nopietni.

    #213372
    Janhouse
    Participant

    Reklāmas triks kā piesaistīt jaunos lietotājus. Sastāsta, ka nākamā versija būs super duper, bet kad iznāks, neko labāku par Vistu nevarēs piedāvāt.

    Galvenais radīt iespaidu, ka kompānija izstrādā nākotnes programmatūru un tad jau visi laicīgi skries pie M$.

    Nedomāju, ka Microsoftam ies labāk un labāk. Drīzāk, populārāks paliks Mac un Linux.

    #213373
    DMG
    Participant

    Vot vot man arī PC it kā ir jauns, taču joprojām neatbalsta 64 bitu OS, bet te jau sola 128 😀

    #213374
    RicoPico
    Participant

    Paradoksāli – visi tā priecājas par (vēl neiznākušo) Windows 7, bet jau ar nepacietību gaida nākamo versiju.

    #213375
    ehex
    Participant

    Man liekas, ka nav vēl ko tagad pārāk nopietni saspringt un spriest, jo visdrīzāk, ka šis Windows 8 nav nekas vairāk par idejām un skicēm. kaut gan, tomēr gribētos, lai tiktu sekots labāk Googles piemēram un vairāk tiktu tēmēts uz dažādiem web servisiem, jo pieļauju, ka Chrome OS iegūs pietiekami lielu popularitāti.

    #213376
    msh
    Participant

    Labi, tu paliksi bez interneta, ko tad tie tavi web servisi darīs? 😀 Google vienkārši visus bāž sev kabatā.

    #213377
    nevertell
    Participant

    Kapēc vajag 128 bitu OS ? Jo tad nevarēs emulēt windowsu, pat ne ar wine un tā pribambasiem, uz nekā cita. Viņi jau noteikti vēl patentēs kko ar tiem 128 bitiem un konkurentiem pizdohen būs. Un, cik saprotu, lai nokompilētu softu, kas izmanto 128 bitus, lai vispār nokompilētu 128 bitu kerneli, IR NEPIECIEŠ AMS KOMPILĒT NO 128 BITU SISTĒMAS.

    Un intelim ar’ tas ir izdevīgi. Gribi pastiept krānu ? Pērc mobo, pročus un sertificēto atmiņu pa baigo piķi lai pastaipītu savu krānu par 128 bitiem garāku.

    #213378
    Kon
    Participant

    Nu bet tas jau ir labi , ir svarīgi iznīcināt konkurentus 🙂

    #213379
    ehex
    Participant

    msh wrote:

    Labi, tu paliksi bez interneta, ko tad tie tavi web servisi darīs? 😀 Google vienkārši visus bāž sev kabatā.

    Nū, nejau nu gluži tā, ka pati os nevar strādāt bez interneta, bet nu kaut kā vairāk orientēties šo servisu izmantošanu. Ja strādājot pie datora, diezgan lielu daļu, tiek izmantoti dažādi interneta servisi, tad pārlūks savā zīņa kļūst par otru operētājsistēmu. Kaut gan, no otras puses, ja reiz to veido MS, tad tas viss droši vien darbotos uz IE… 🙂

    #213380
    RicoPico
    Participant

    Niideejs wrote:

    Nu bet tas jau ir labi , ir svarīgi iznīcināt konkurentus 🙂

    Traks esi?! Ja būs monopols, tad cenas produktam/pakalpojumam aizlidos kosmosā! Jo sīvāka konkurence starp uzņēmumiem, jo lietotājam rožaināka dzīve. 🙂

    Zini kāds būtu Tavs telefona rēķins, ja Latvijā būtu tikai viens mobilo sakaru operators? 🙂

    #213381
    Aldis
    Participant

    Mjā, mans PC vēl vakar likās jauns – šodien izlasot šo par 128bit…. palikās vecs! :S

    #213382
    Wuu
    Participant
    #213383
    linx
    Participant

    Wuu wrote:

    Emm… [img]https://www.theartistlive.com/forum/images/smilies/bullshit.gif[/img]

    Pats esi tas kas tajā plakātā, bet runājot par 128 bitu sistēmām – kam tas ir izdevīgi? Intelam, Mikrosūdam un velns viņu zin kam vēl? Lai tie inženieri savā paurītī iedomājas, vai tiešām ir lietderīgi šķiesties ar miljoniem, lai sacerētu tamlīdzīgus mēslus? 😀

    #213384
    wolfinj
    Participant

    lasot komentārus rodas sajūta ka ideja ir slikta tikai tāpēc ka tā nāk no maikrosofta puses…

    #213385
    Snorx
    Participant

    wolfinj wrote:

    lasot komentārus rodas sajūta ka ideja ir slikta tikai tāpēc ka tā nāk no maikrosofta puses…

    nu nu- man jau vairaak liekas, ka tas ir mājiens, ka nākamo Windows mums neredzēt vairāk kā 5 gadus. Tas ir līdzīgi kā Longhorn laikos solījās ieviest WinFS NTFS vietā. Kas tā arī līdz Vistai netika izdarīts. Kārtējais lielo korporāciju sadarbības plāns, vai arī vienkārši M$ mēģina ar pirkstu bakstīt Intel un AMD acī, kas tad šiem būtu jādara tuvākā nākotnē. Nevajag jau protams aizmirst arī to, ka pirmie bija AMD 64bit CPU, un tikai vēlāk M$ izveidoja savu x64 OS, kamēr OpenSource negulēja un aizskrēja pa priekšu M$. Tagad vienkārši tas ir mājiens, ka mēs tam esam gatavi- dodiet tik laiku 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 43 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā