web servers

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158611
    re-mix
    Participant

    Vai var izmantot hostēšanai tādas lietas kā WAMP vai AMPPS?

    Un vispār cik prātīgi (droši) ir hostēt savu web lapu uz sava servera?

    Varbūt kāds var ieteikt kādu labu softu vai distru priekš hostēšanas?

    Ir labs stabils nets, serveris vienmēr ieslēgts.

    #300272
    usins
    Participant

    nezinu, ja rodas šādi jautājumi, tad ieteicams lietot makas hostingu, kur cilveki zin, kas ir drošība.

    Bet ja gribās pašam, tad vieglākais butu open suse + perfect server pamāciba vai tupākajā gadijumā pameklē opensuse perfect server script. Tur viss saliksies automatiski… bet ne būt droši. Bet mācibu nolūkiem pietiks…

    #300273
    Foxsk8
    Participant

    Iesākumā vari lietot šo: https://vertrigo.sourceforge.net/

    #300274
    re-mix
    Participant

    VertrigoServ ir tas pats kas WAMP, AMPPS un līdzīgie. Bet visur aprakstos ir minēts ka šie vairāk ir domāti priekš web develūperiem, tobiš izstrādāji weblapu un pārnesi uz hostingu. Itkā jau var sakonfigurēt routeri un izmantot šo arī reāli hostēšanai, bet gribētos uzzināt vai kāds kko līdzīgu ir darījis praktiski?

    Nav jau žēl 2-3Ls mēnesī par hostingu, bet ja ir savi dzelži un iespējas kāpēc gan nedarīt pašam.

    Jo reāli man vajag palaist nelielu reģionālo weblapu varbūt arī ielikšu ineta veikalu ar dažām precēm uz OpenCart bāzes. Apmeklējumu skaits nedomāju ka pārsniegs 100 klikus dienā.

    Kādi praktiski ieteikumi?

    #300275
    root
    Participant

    Tavs mājas serveris tev izmaksās vairāk kā lēts VPS (elektrība mostly). Un nav, NAV tev savu dzelžu. Hosts nesastāv tikai no servera, tur ir vēl daudz dažādu komponenšu (nemaz nerunājot par to, ka turēt serveri uz desktopa dzelžiem ir vājprāts). Sen senos laikos man bija šāda tipa pasākums un godīgi sakot biju nelaimīgs.

    Izdevīgāk būs samaksāt tos 3/4 vai visus 10 latus.

    Ja nu tomēr gribi savu kasti turēt, kā priekš iesācēja vislabāk būs viņu turēt uz Ubuntu Server + Apache + MySQL + SFTP. Tutoriāļu pasaulē netrūkst.

    #300276
    re-mix
    Participant

    Servers nav mājās un tas tā pat ir ieslēgts 24/7, un palaižot vēl vienu virtuālo mašīnu man elektrības rēķins nepaliecināsies.

    Es saprotu ka vajag Apache+mysql, bet atsevišķi likt uz linuxa es īsti nemāku un čakarēties ar gariem manuāļiem arī negribas. Vai ir kāds gatavs komplekts kā WAMP, LAMP utt. bet reāli hostēšanai nevis web develūperiem.

    Š oreiz man interesē vai kāds tā ir darījis un cik tas ir droši (iekšējam lokālajam tiklam ja būs atvērts 80 ports uz serveri)!

    #300277
    root
    Participant

    Vienkārša atbilde ir nē, nav tāda gatava WAMP/LAMP priekš hostiem. Ir tādas lietas, kā Ajenti, ISPConfig utml. bet ja tu uzdod šeit šādus jautājumus, es šaubos vai tev būs pa spēkam ar to tikt galā.

    #300278
    re-mix
    Participant

    OK. Paldies!

    #300279
    Juris125
    Participant

    Pš… pats liku debian linuxu… saliku visu uz mājas tīkla un viss darbiojas pa labo… ftp un mails un viss… protams man gan bija reāls 2u serveris, un toreiz mācījos visu to padarīšanu, un izdevās tīri feini… taču skaties no tā viedokļa kas tev uz lapas būs. Ja tikai viena vizītkartes tipa mājaslapa, tad vari turēt mājas uz razberiju(baiga labā fīča), bet ja tev tur kkas pa nopietno nu tad padomā gan, par tutoriālu lasīšanu arī uz windas uzliekot wamp viņš ir jākonfigurē, bet lai zinātu ko ir jālasa… Tākā draugs mācies…

    #300280
    re-mix
    Participant

    Ar wamp un līdzigu softu konfigurāciju problēmu nekādu. Š oreiz mani vairāk uztrauc drošība, liekot web serveri darba tīklā. Sapratu ka visādi wamp’i nav īsti droši un nav domāti nopietnai hostēšanai. Labāk tomēr izvēlēties kādu, kaut vai, lēto hosteri. Tomēr dati, grāmatvedība, ipadrese publiski ir redzama – nafik riskēt. A to vēl kāds konkurents DDoS palaidīs un vispār tīkls nosēdīsies 🙂

    #300281
    sheimus
    Participant

    Es zinu ka man kursa biedrs darbā izmanto XAMPP, tur tiek hosteta mājas lapa un kaut kāda uzskaites sistēma , viņš gan ir sataisījis lai pie phpmyadmin var pieslēgties no noteiktām ip un tad vēl prasa loginu pirms ielogošanās phpmyadmin, viņš gan gribēja visu uz linux pārnest bet kā šis teica ka padzirdējuši vārdu linux tur gandrīz vai šo ar dakšām un lāpām nolinčojuši.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā