Windows 7 jaunumi – build 6936 (papildināts!)

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Windows 7 jaunumi – build 6936 (papildināts!)

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147633
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_win7zivs_1.jpg[/imgl]Iznākusi nākamā Win7 testversija – build 6936. Lai kā Notepad “trin zobus”, dabūt nekur nevar, acīmredzot MS to rūpīgi sarga. Š is laidiens esot pieejams tikai nelielai testētāju grupiņai.

    Pa šo laiku noskaidrojušās vēl vairākas nozīmīgas aktualitātes. Pirmais, kas krīt acīs – būs versija “Windows 7 Professional” – tā atbildīšot Windows XP Professional un būšot vispilnīgākā. Š eit vāji slēpts “mājiens”, ka lietotājiem laiks nomainīt pierasto XP… Iespējams, ka nolems arī atteikties no Business versijas kā nepieprasītas.

    Plānots arī Windows 7 vesijām dažādās valstīs dot dažādus nosaukumus, tā kā nav jābrīnās, ka “Windows 7 Home” pie mums sauks kā “Mājas Windows 7”.

    Apstiprinājies fakts, ka Windows 7 aizņems ievērojami mazāk vietas uz HDD. Tas tāpēc, ka atšķirībā no Vistas, Windows 7 netiks pārbāzts ar visdažādākajiem draiveriem, bet saturēs tikai minimālo komplektu. Operētājsistēma noteiks datora konfigurāciju, un visi nepieciešamie draiveri tiks automātiski ielādēti no interneta (līdzīgi kā parastie Windows jauninājumi un ielāpi).

    Tāpat apstiprinājies fakts, ka DirectX 11 tomēr būs jaunās operētājsistēmas sastāvā.

    Š is tas jauns ir arī dizaina lauciņā. Uzbraucot ar peli “Start” pogai – tā laistīsies visās varavīksnes krāsās. Skaisti izgaismosies arī pogu josla (taskbar). Uzlabotas “spēles ar caurspīdīgumu”.

    Par Windows 7 beta simbolu izvēlēta zivtiņa, šo ekrāntapeti ar 1920×1200 izšķirtspēju gribētāji var lejuplādēt tepat, iepriekš palielinot:

    [img]https://www.bildites.lv/images/gz07di8m0nzfxi8t5493.jpg[/img]

    [img]https://www.bildites.lv/images/zgkkon1yme7m43m0lvwv.jpg[/img]

    [img]https://www.bildites.lv/images/ljn3x9ot7fqjk67thkw.jpg[/img]

    [img]https://www.bildites.lv/images/e5atijmcb0i2wpxcwl2f.jpg[/img]

    Vācu valodas pratēji ļoti daudz materiālu par Windows 7 jaunumiem atradīs šeit.

    Pēc visjaunākajām ziņām, Windows 7 būs iespēja “Direct3D 10Level9”, kas ļaus izdabūt ārā DirectX 10 grafiku uz vecākām, DirectX 9 piemērotām videokartēm. Būs arī iespēja WARP 10 (“Windows Advanced Rasterization Platform”), kad CPU spēs pildīt videokartes funkcijas. Protams, tik labi rezultāti nebūs, bet vārgas videokartes un laba CPU gadījumā var būt noderīgi.

    Pirmo testu rezultāti attēlā:

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_1227718757_1.jpg[/img]

    Avots

    #186263
    usins
    Participant

    pagaidām izskatās normāli. Patīk ko lasu. Bet, redzēs kā būs kad būs candidate versija izlaista.

    Protams, ka diez vai no Linux pāriesu uz Windows 😀

    #186264
    krisis32
    Participant

    Nepatik man taskbar…. Kaut ka liekas ka tur stav mapites. Nav kompakti! Bet tad jua redzes!

    Ceru ka sis neris ta resursus ka Vista!

    #186265
    samurajs
    Participant

    Taskbar var pārslēgt arī šauru, ar mazām ikoniņām, tad būs kā XP. Vispār ļoti daudz ko tur var pielāgot.

    #186266
    usins
    Participant

    Protams, ka tas ir apsveicami. Windows, varbūt, ir sākuši domāt. Bet šā vai tā, tik lielu OS ir sarežģīti izstrādāt. Nevajag pārcensties. Vajag to darīt kā Linux. Par grafisko čaulu, tas domāts smukajiem logiem, atbild pavisam cita kompānija- Compiz + draiveru ražotāji. Linux OS pati neko tādu grauhošu nepiedāvā. Viņiem to piedāvā citi, un to dara kvalitatīvi, jo tas ir vienīgas kas viņiem jādara, jāizdomā skaisti efekti un jāsavieno ar Gnome, KDE un kerneli, lai viss strādā. Windowsā tas ir savādāk, viņiem vel joprojām ir tas Explorer exe…. un tāpēc brīžiem notiek iebremzēšana, jo vienai programmai daudz kas jādara.

    #186267
    Tvinky
    Participant

    Varavīksne 😀 Lai apcērt to taskbar lejā no abām pusēm – būs kantains Dock, yey! DirecX 10 vēl ar savām acīm nēsmu redzējis, speciāli pirku Nvidia 8*. kuras atbalsta. Vista stāv (iegeimot patīk 3d shooterus), bet velns par stenderi – nu cik lieku jaunās tā 9 versija pielietota…

    Pareiz, pareiz – tikai, lai nedod Vistai 11, kā XP neiedeva 10 😀 M$ pat sāk ņemt ideju, jo ātrāk jaunu OS laidīs, jo vairāk naudas būs. Saskatījās, ka distribūti diezgan ātri versijas maina, domā, ka arī aizies 😀

    #186268
    memorex
    Participant

    Tas ka bieži maina ir labi. Quick launch gan parāk lielas ikonas, vismaz priekš manis (10-30 ikonas parasti). Bet tas viss ir čats, kad iznāks tad manīs…

    #186269
    marr
    Participant

    subjektīvi, protams, bet quick launch, manuprāt, vispār nav vajadzīgs. Viss atrodams uz shortcut key’iem, kas dzīvi ļoti atvieglo, pat pelei nav jāpieskaras.

    #186270
    Tvinky
    Participant

    memorex wrote:

    Tas ka bieži maina ir labi. Quick launch gan parāk lielas ikonas, vismaz priekš manis (10-30 ikonas parasti). Bet tas viss ir čats, kad iznāks tad manīs…

    Man lielas aizdomas, ka tu nepērc tās OS 🙂 Diezvaj cilvēks, kas legāli pirktu runātu – “Tas ka bieži maina ir labi.”. Ja vien tas bija par OS konveijeri domāts.

    #186271
    izredzētais
    Participant

    šo zivi sauc par “gailīti” .. kas ir karēvīga un asinskāra. varbūt kādam tas ko izteiks.. 🙂

    #186272
    QueenZ
    Participant

    Iznaak jauna zina par Windows 7, bet viss par ko runaa ir taskbar un cik aiznjems vai kaads direct x buus. bet kaapeec neviens nekad nepiemin tieshi tos iemeslus kaapeec Vista bija slikta, t.i. ka tur negaaja loti daudz programmu, DOS tika pilniibaa aizmirsts, kaaraas ljoti daudz (vienreiz pat kaa iesleedzu taa pilns ekraans ar “Dont Send” erroriem bija) un tam liidziigaam lietaam? Ne jau tas cik OS aiznems vai ka tur smukaaks defaultais taskbar jau nenoziimee ka buus laba. Es novirzijies no Windows kursa pagaidaam un skatiishos kas buus taalaak, bet vareeja jau ko normaalaaku uzraxtiit. Esmu noleemis vel dot Vistai peedeejo iespeeju paarinstaleejot vinju + uzliekot visus krutaakos firewall un antivirusus jo man te cilveeki saka ka tas ka man tur milojons un viens viirus ir vareetu izraisiit programmu nedarboshannos un sisteemas crashus (pats gan nepaaraak ticu tam, bet lai nu buutu). Tad jau redzees…

    #186273
    QueenZ
    Participant

    Jo cik es skatos, man uz sava Mac ir tieshi tas kas Vistai nebija, tas ir tas ka visas programmas darbojas, sisteemas crashu nav, viirusu nav, taapeec arii visi firewall un antivirusi atkriit un viss darbojas skaisti un smuki.. Nu redzeesim vai Microsoft ar savu jauno Windowsu spees to atspeekot..

    #186274
    samurajs
    Participant

    QueenZ: Tu jau laikam viens no gudriniekiem, kurš atslēdza UAC tam putnam? Jo citādi bez lietotāja ziņas nekas pats no sevis nevar uzinstalēties. Tas gandrīz kā Linuxam.

    #186275
    QueenZ
    Participant

    samurajs wrote:

    QueenZ: Tu jau laikam viens no gudriniekiem, kurš atslēdza UAC tam putnam? Jo citādi bez lietotāja ziņas nekas pats no sevis nevar uzinstalēties. Tas gandrīz kā Linuxam.

    Tieshi taa, es atsleedzu UAC, Firewall un neuzliku nevienu Antivirusu jo taa biju darijis ar Win XP vecos laikos un itkaa viss gaaja normaali, bet vistaa NEKAS NEGAAJA.. redzi kur ir tas aakjis.. Kaapeec viena OS var darboties labi, bet citai atkal vajag visas taas lietas un nedarbojas.. es to sauktu par sliktu OS vienkaarshi.

    Bet nu lai taa buutu pagaatne un esmu noleemis dod tam Vistam peedeejo iespeeju, un iesleegt UAC, Firewall un savilkt visos krutos antivirusus. Tad arii redzees kaa ies, bet nu es vienalga shaubos ka ies.. 😀

    #186276
    samurajs
    Participant

    A tu uzmet testam Win7 b.6801. Praktiski nekas nelago. Ļoti iespējams, ka pēc tam putnu i redzēt negribēsi…

    #186277
    QueenZ
    Participant

    samurajs wrote:

    A tu uzmet testam Win7 b.6801. Praktiski nekas nelago. Ļoti iespējams, ka pēc tam putnu i redzēt negribēsi…

    Ja vien tu man vari apsoliit ka uz vinja ies pascals un manas programmas kuras biju veidojis uz win95, kaa arii visas citas programmas un pati sisteema nekaarsies, tad mees vel vareetu parunaat. 😉

    Jo uz XP man tas viss iet! 🙂

    #186278
    samurajs
    Participant

    Lai tev Stīvais Ballmers apsola, ko es varu? 😀

    Ļoti iespējams, ka no Win95/98 softa te gan nekas neies.

    #186279
    QueenZ
    Participant

    Taadaa gadiijumaa es ietureeshu draudziigu distanci no Windowsa 🙂

    #186280
    cLOWN
    Participant

    QueenZ: un tu tās savas dižās pascal programmas izmanto? Kas viņās ir tik īpašs? Jā man arī ir dažādas oldschool programmas, bet es viņas nemaz netaisos mocīt un laist…seko līdzi laikam un taisi ko modernu. Un DosBox iet arī uz vistas.

    Kad būs pieejams šis build`s, noteikti centīšos iemēģināt. Jāpārbauda vai tiešām laptopa baterija izturēs ilgāk… 😛

    #186281
    QueenZ
    Participant

    cLOWN wrote:

    QueenZ: un tu tās savas dižās pascal programmas izmanto? Kas viņās ir tik īpašs? Jā man arī ir dažādas oldschool programmas, bet es viņas nemaz netaisos mocīt un laist…seko līdzi laikam un taisi ko modernu. Un DosBox iet arī uz vistas.

    Kad būs pieejams šis build`s, noteikti centīšos iemēģināt. Jāpārbauda vai tiešām laptopa baterija izturēs ilgāk… 😛

    Skolaa man maaca pascal, basic un tad ir maajaas jaapilda maajas uzdevumi utt. taakaa, jaa vajag.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā