Windows 7 vs. Snow Leopard

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Windows 7 vs. Snow Leopard

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149759
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_dsc_9777_610x406_1.jpg[/imgl]Cnet.com žurnālisti pamatīgi notestējuši un salīdzinājuši divus patreizējos galvenos konkurentus OS pasaulē – Microsoft Windows 7 un Apple Snow Leopard. Lai rezultāti būtu ticami, izmantoja vienus un tos pašus “dzelžus” – Apple MacBook Pro ar 2,5 GHz Intel Core 2 Duo, 4 GB RAM un Nvidia GeForce 9600M GT videokarti. Arī programmas lietoja tādas, kuras vienlīdz darbojas abās vidēs – iTunes 9, QuickTime, Call of Duty 4 un Cinebench R10. Lai uzinstalētu Windows 7 (64-bit), testētāji lietoja Apple programmu Boot Camp 3.0. Katra OS tika instalēta uz sava HDD, MacBook Pro ļauj tos ļoti ātri un viegli nomainīt (titulattēlā).

    Rezultāti nav viennozīmīgi. Dažādās testu disciplīnās pārsvaru guva gan viena, gan otra operētājsistēma. Uzdevumos, kuros tika mērīts laiks, labākus rezultātus uzrādīja Sniega Leopards.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_timebased_610x374_1.jpg[/img]

    Nākamajos testos operētājsistēmām lika veikt “smagos darbus” videoapstrādē un spēlēs. Š eit nu savu pārākumu demonstrēja Windows 7.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_cine_610x285_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_cod_610x298_1.jpg[/img]

    Baterijas darba laiks Leopardam izrādījās par apmēram 50% ilgāks, bet šo rezultātu var stipri apšaubīt, jo instalācijā caur BootCamp Windows 7 iebūvētās enerģijas taupīšanai paredzētās funkcijas varēja arī nestrādāt.

    Lasām testa atskaiti pilnībā.

    #214342
    RicoPico
    Participant

    Kā teica kāds sabiedrībā pazīstams cilvēks: “Sērkociņš aizdegts, benzīnu studijā!” 😀

    #214343
    ITfans
    Participant

    Ir sanācis abus palietot, un esmu absolūtā pārliecībā, ka katra OS vnk ir savām vajadzībām un lietotājam. Principā visas modernās OS galvenās lietas dara visnotaļ līdzīgi. Jaunais Win7 stabili ir labākā Microsoft OS līdz šim, un tipiskam end jūzerim visdraudzīgākā.

    #214344
    usins
    Participant

    Es nezinu, bet šis tests ir pavisam pavisam nejēdzīgs tikai un vienīgi tapēc, kad apple softs uz Windows ir lēnāks pats par sevi, jo tiek izmantot dažadi emulatori, kuri palīdz softa vispār kustēt uz priekšu. Tapēc, vispareizāk būtu testēt attiecīgi:

    Apple OS Leopard lai testējas uz sava iMac un Windows 7 testējas uz kaut kāda PC, kuram ir identiski dzelži, jo diez vai mēs pirksim Apple datorus un instalēsim Windows 7.

    Nākošais, kapēc uz Windows tiek testēts iTunes (Apple iebūvētais media pleijeris), ja Windows 7 ir pašai savs pleijeris- Windows Media player? Kur ir loģika? Kapēc ir jāveic truli testi, kuri neko jēdzīgu neparāda? Es šo testu neuzskatu par sakarīgu.

    Pirmkārt, vai testa brīdī tika pārbaudīti Guest acounti? Ja jā, tad Apple momentāli zaudētu, jo tiktu pazaudēti visi lietotāju dati. Bet tas tā.

    Verdikts, jeb uzreiz varēji lasīt šo- Kapēc netika testēta OS ar savām lietojumprogrammām, kuras jau ir iekļautas pašā OS? Un kapēc Microsoft OS tika lietota uz MAC nevis tai paredzētā PC? Visi tak zin, ka OS X domāta MAC, Windows domāta PC.

    #214345
    daGrevis
    Participant

    usins wrote:

    Apple OS Leopard lai testējas uz sava iMac un Windows 7 testējas uz kaut kāda PC, kuram ir identiski dzelži, jo diez vai mēs pirksim Apple datorus un instalēsim Windows 7.

    +1 😉

    #214346
    GulbisRG
    Participant

    Nu drīz 22. oktobris. Tiks prezentēts Win7. Nu tad pēc tās dienas sāksies lērums ar laptopu pc un vel sazin kādu ierīču prezentācijas. Būs par ko rakstīt. A to šo brīdi vis taka iesalis. jaunu aparātu bums nāks klaja.

    #214347
    samurajs
    Participant

    usins wrote:


    Pirmkārt, vai testa brīdī tika pārbaudīti Guest acounti? Ja jā, tad Apple momentāli zaudētu, jo tiktu pazaudēti visi lietotāju dati. Bet tas tā..

    Tas esot tikai tad, ja Snow Leopard likts ar upgrade metodi. Ja tīrā instalācija, tad nekas nezūdot.

    #214348
    usins
    Participant

    Nu tas arī… laikam benzols aizsvilās dēļ nejēdzīgā testa. 😀

    #214349
    samurajs
    Participant

    usins wrote:

    Nu tas arī… laikam benzols aizsvilās dēļ nejēdzīgā testa. 😀

    Tu no rītiem uz benzolu esi pārgājis? Nujā, krīze, nav naudiņas ko salāpīties :D:D:D

    #214350
    ob1
    Participant

    usins wrote:

    … Tapēc, vispareizāk būtu testēt attiecīgi:

    Apple OS Leopard lai testējas uz sava iMac un Windows 7 testējas uz kaut kāda PC, kuram ir identiski dzelži…

    Es teiktu tā – dzelži par identisku cenu.

    #214351
    TokRa
    Participant

    Windows 7 (ne tikai 7) ir brīv uzlikt uz PC un Apple. MacOS — tikai uz Apple datoriem.

    #214352
    TrakaisKursis
    Participant

    Paldies! Ļoti sakarīgi veiktspējas mērījumi. Nu mani priekšstati par pasauli ir mainījušies par pašiem pamatiem. Tā kā es grasos lidot kosmosā, katra sekunde, ko var iegūt pildot noteiktus uzdevumus uz datora, ir neatsverama.

    #214353
    Wuu
    Participant

    ob1 wrote:

    Es teiktu tā – dzelži par identisku cenu.


    Nevajag, mac fani raudās… :lala:

    #214354
    Kon
    Participant

    w7 ir līdz šim ērtākā ms os kādu esmu lietojis

    A par testu piekrītu visam tam , kas usins pirmajā komentārā minēts 🙂

    #214355
    elvisburdajs
    Participant

    usins, +1 arī no manis. Itunes, Quicktime, un bootcamp ir tīrākā aplle produkcija. Tātad principā apple tika salīdzināts ar apple.. 😀

    Godīgi būtu: 1. Divi macbook pro. 2. Abos clean install bez bootcamp. 3. Salīdzināt windows softu ar Apple (Itunes ar WMP, utt.).

    #214356
    ob1
    Participant

    Ja jau par vizuālajiem efektiem panesās diskusija…

    Patreiz sēžu uz Intel 2x2GHz ar 4GB RAM (no kuriem XP redz tikai 3GB). Svapfailu atslēdzu, jo pietiek vietas RAMā, – pietiek vietas arī priekš SQL server, RAMDISK-am, tēmām un dažādiem citiem nieciņiem. Un nekas nebremzē.

    Pa dienu izmantoju smadzeņu kreiso puslodi (rakstu progas).

    Vakarā pārslēdzos uz labo puslodi – meklēju wallpaper bildes un salāgoju tās ar tēmām…

    Kad vakarā kaut kas labs ir sanācis, otrā rītā ir prieks ieslēgt kompi.

    🙂

    Par makiem – pagājušo piektdien ar draugu iegājām Apple veikalā. Sākām skaļi apspriezt to, ka maki ir totālas bremzes. Saderējām – cik sekundes vajag, lai maks atvērtu word – 10 vai 15. Pienāca pārdevēji un sāka skaidrot, ka maki ir visātrākie kompji pasaulē. Palūdzām palaist word – ar nelielu šmaukšanos tiem izdevās palaist openoffice writer 4 sekundēs. Es prasu – kāpēc tāda bremze – šie nesaprot, saka – vai tad vararī ātrāk? Es izvelku savu kompi un parādu, ka word, excel, openoffice verās vaļā 0.1 sekundē… šie prasa – kas, jūs no Siguldas?

    😀 😀 😀

    #214357
    WerNeo
    Participant

    ..un tad Tavs draugs izvilka gaismas zobenu un abi sagraizījāt pārdevēju gabalos.

    Par tēmu. Labs tests. Varēja vēl notestēt, kas ātrāks, formula vai tanks. Par sacensību vietu izvēlēties tanku poligonu.

    #214358
    ob1
    Participant

    Siguldā ir labas intensitātes Spēka lauks.

    😀

    #214359
    ehex
    Participant

    Piekrītu praktiski visiem tiem augstākajiem komentāriem. Tā vien liekas, ka šis tests sākumā bija veidots Apple interesēs, bet beigās tāpat Windows 7 izrādījās ātrāks.

    #214360
    Eudoxus
    Participant

    A pričom te vispār linux, ja runa ir par Win7 un MacOSX SL?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā