Zviedrijā par torrentiem varēs sēdēt līdz 6 gadiem

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Zviedrijā par torrentiem varēs sēdēt līdz 6 gadiem

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #163305
  samurajs
  Participant

  Tieši pirms 10 gadiem Zviedrija kļuva par vienu no pirmajām pasaules valstīm, kur par digitālā satura autortiesību pārkāpumiem tika ierosināta krimināllieta. Runa ir par četriem leģendārā bittorrent trekera ThePirateBay.org dibinātājiem – Peter Sunde un Co. Kaut arī prokurors trīs dienu garumā neveiksmīgi mēģināja ieskaidrot tiesai, kas tas par zvēru magnet link, apsūdzētajiem piesprieda no 4 līdz 10 mēnešiem cietumsoda.

  Citā gadījumā, kad 2013. gadā pēc tā paša panta tiesāja neliela bittorrent trekera Biosalongen administratoru, sākotnēji tiesa viņu attaisnoja, bet pēc prokuratūras apelācijas 2015. gadā Gēteborgas apgabaltiesa tomēr piešķīra 8 mēnešus cietuma. Savukārt Augstākā tiesa pagājušajā gadā nolēma, ka notiesātajam reāli jāsēž nebūs, jo pie cietumsodiem līdz 1 gadam ieslodzījums ir galējais līdzeklis. Un šis neesot tas gadījums.

  Zviedrijas Temīda tika nokaitināta ne pa jokam. Tāpēc, ja pēc esošās likumdošanas cilvēku reāli iesēdināt nevar , tad jāmaina likumdošana. Tieslietu ministre Heléne Fritzon iesniedza priekšlikumu palielināt cietumsodu termiņus. “Par smagiem autortiesību pārkāpumiem, kā arī par smagiem preču zīmju pārkāpumiem persona var tikt notiesāta uz laiku ne mazāku par 6 mēnešiem un ne lielāku par 6 gadiem ar nosūtīšanu uz cietumu,” komentēja ministrijas pārstāvis Dag Mattsson. Vieglākos gadījumos cietumsods ierobežots ar 2 gadiem. Tiks ņemts vērā autortiesību īpašniekiem nodarītais zaudējums, kā arī apsūdzētā nelegāli gūtie ieņēmumi.

  Plānots, ka izmaiņas likumdošanā stāsies spēkā no 2019. gada 1. jūlija.

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_2149_1.jpg[/img]

  #332993
  Evers
  Participant

  VPN bizness plauks un zels.

  Pats lietoju maksas VPN servisu, palicis tik lēti un ērti, ka prieks.

  #332994
  KristoZ
  Participant
  #332995
  Evers
  Participant

  Nedomāju, ka tas skar vidējo filmu kačātāju/strīmotāju. Š ifrēts tunelis līdz serverim un serviss bāzēts valstī kur neviena kopirasta taukainie pirksti nesniedzas. 🙂

  Tas drīzāk skar smagus noziedzniekus, terroristus, kas grib slēpt pēdas un kurus jebkurš labprāt izdotu ignorējot jebkādu privātuma politiku. Protams, arī paranoiķus, kuriem liekās, ka katrs viņu ikdienas solis tiek spiegots un piefiksēts. 😀

  #332996
  msh
  Participant

  Zināma taisnība tev ir, tik tu diemžēl neapzinies kādā pasaulē tu dzīvo. Ja tu kādreiz sāksi domāt pats ar savu galvu un sāksi internetā publiski izteikties pret politkorektumu un citām ļaunām lietām – tu pats kļūsi par smagu noziedznieku vai teroristu.

  #332997
  ruukjis
  Participant

  msh, zini daudz precedentus, kad nepolitkorektie forumā kakātāji būtu sabāzti aiz restēm?

  #332998
  ruukjis
  Participant

  Bet vispār, jā, es nekad neesmu sapratis cilvēkus, kuri izmanto VPNu kaut kādam privātumam vai anonimitātei. Uz āru, tu jebkurā gadījumā padod reālu IP adresi (ne savu, bet vienalga mēslu gadījumā tradīs arī tavu) ar reālu, atsekojamu trafiku.

  VPN vienīgais, īstais mērķis ir droši pieslēgties savam iekšējam tīklam (vai point-to-point), vai tās būtu mājas vai ofiss. Viss.

  #332999
  Anonīms
  Neaktīvs

  Ar VPN Tu vismaz neesi atklāts mērķis un pieļauju, ka kopīrastiem parastās mājsaimnieces nebūs tik interesantas, lai panāktu kādas VPN kompānijas klientu kompromitēšanu, sevišķi, ja tā VPN kompānija ir bāzēta citā jurisdikcijā.

  #333000
  Leichttraktor
  Participant

  Ik pa brīdim tādi gadījumi ir, 90% varbūt is safabricējums, nav gribas jeb iespēju pārbaudīt autentiskumu, bet, ja runājam par Zviedriju, nešaubos, ka tur taisnības ir.

  Jaunākais gadījums ir par zviedru, kurš sodīts ar naudas sodu par to, ka Facebook’ā apvainojis musulmaņus izvarošanā. Hate crime.

  Bet to protams reportojis kaut kāds zviedru saits, kas nav norādījis atsauces, to pārpublicējis sputniknews, un pēc tam infowars.

  #333001
  ruukjis
  Participant

  Kopīrasti, arī bez VPN, parastu mājsaimnieci var, “labākajā” gadījumā, biedēt ar fiktīviem sodiem (Vācijas gadījums). Kopīrasti pret privātpersonām ir diezgan bezspēcīgi, jo rīskē, ka dabūs pretī apsūdzību par privātuma pārkāpšanu. Vēl jo vairāk pēc šī gada 25. maija, kad sodi par privātuma pārkāpšanu būs īpaši brangi un nosacījumi, kas to regulē, īpaši nejauki.

  #333002
  Evers
  Participant

  msh, to, kādā pasaulē dzīvojam, ļoti labi apzinos … es runāju par reāliem smagiem noziedzniekiem, pedofīlu, narkotiku tīkliem, ISIS terroristiem utml… Nejau par tiem, kas internetā naidīgus komentārus pret geju gājieniem, iluminātiem un valdību kladzinās :).

  #333003
  msh
  Participant

  Tātad neapzinies… 🙁 Lūk, tepat ir šajā rakstā ir uzskatāms piemērs – kačātājs zviedrijā ir smagāks noziedznieks par ārvalstnieku – izvarotāju, vismaz spriežot pēc paredzētajiem sodiem.

  #333004
  Evers
  Participant

  Nu par to gan tev taisnība, liberāļi pataisījuši Eiropu par apsmieklu.

  Tikai vai noķert kačātāju tikpat sparīgi dzīsies kā pedofīlus, teroristus, lai pie tā nesabalansētā soda nonāktu?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā