Programmatūra

Huawei HarmonyOS operētājsistēmu varēs izmantot arī citi viedtālruņu ražotāji

Ja tiek runāts par viedtālruņu operētājsistēmām, kā divas populārākās vairums pazīst Android un iOS. Pēc 2019. gada Statista statistikas datiem aptuveni 87% no visiem viedtālruņiem darbojās Android operētājsistēma. Izskatās, ka, laikam ejot, Android varētu saskarties ar jauniem konkurentiem.

HarmonyOS ir Huawei veidota operētājsistēma, kas veidota pēc 2019. gada ASV un Ķīnas tirdzniecības konflikta, kura rezultātā drošības pasvērumu dēļ Huawei nonāca ASV “nedraudzīgo” uzņēmumu sarakstā. Nonākšana šajā sarakstā neļāva tādiem ASV uzņēmumiem kā Google vairs sadarboties ar Huawei un jaunie Huawei viedtālruņi vairs nevarēja iegūt Android operētājsistēmu un Google lietotnes. Tas uzņēmumam visticamāk bija liels šoks, taču pēc kāda laika tika izveidota HarmonyOS operētājsistēma.

Ziņas par HarmonyOS ir bijušas visai nepilnīgas un pat mulsinošas. Operētājsistēma pašlaik vēl nav pieejama viedtālruņos, lai gan ir paredzams, ka tā tiks izlaista dažos jaunajos Huawei viedtālruņos, ieskaitot Huawei P40 un Mate 40 Pro. Daži uzskata, ka gaidāmais Huawei P50 būs pirmais viedtālrunis ar HarmonyOS.

Dažas Huawei ierīces, kas tiek pārdotas Ķīnā jau darbojas ar HarmonyOS operētājsistēmu, kas ir paredzēta dažādām ierīcēm, ne tikai viedtālruņiem.

Uzņēmums Huawei TechRadar ziņu portālam atklāj, ka jaunā operētājsistēma būs alternatīva Android operētājsistēmai un apstiprina, ka to patiešām varēs izmantot arī citi viedtālruņu ražotāji.

Avots: TechRadar

Atbildēt

Līdzīgi raksti