5 iOS apslēptie triki, kas ļaus iPhone lietot ātrāk

Apslēptie triki nav nemaz tik slepeni, taču šīs darbības nav tik publiski sludinātas, lai jebkurš iPhone lietotājs par tām zinātu. iOS ir diezgan daudz šo mazāk zināmo funkciju, taču aktuālākās varētu būt sekojošās piecas funkcijas.

1. Nekādas galvassāpes ar kalkulatoru

Foto: Future, Axel Metz

Lielākā daļa iPhone lietotāju zin kā mēdz uzvilkt situācijas, kad esiet ievadījis vienu nepareizu ciparu un viss skaitlis ir jāraksta no jauna, bet vai zinājāt, ka tas tā nav?
Ja nospiediet neīsto ciparu kalkulatora aplikācijā, vienkārši velciet pa labi vai pa kreisi un tas Jums ļaus dzēst pēdējo ievadīto ciparu. Šo darbību var veikt tik ilgi, līdz Jums rezultātā ir 0.

2. Uzritināt uz augšu (scroll up) ar vienu pieskārienu

Foto: Future, Axel Metz

Ja lasiet garus rakstus vai ejiet cauri iepirkumu lapām, tad noteikti ir bijuši gadījumi, ka paiet brīdis līdz esiet uztinuši sarakstu līdz augšai, kad rakstu esiet izlasījis. Par laimi ir iespējams izvairīties no garās “skrollošanas” vienkārši vienu reizi spiežot ekrāna augšpusē – vai pulksteņa pusē, vai baterijas pusē. Tas Jūs uzreiz nogādās lapas augšpusē, vienīgi jāpiemin, ka šī funkcija atsevišķās aplikācijās var arī nebūt aktīva.

3. Atstarpes pogu padariet par skārienpaliktni (trackpad)

Foto: Future, Axel Metz

Jūsu iPhone tastatūrā ir iebūvēts trackpad, kas ļauj Jums bīdīt kursoru starp teksta vārdiem un burtiem. To ir iespējams aktivizēt nedaudz paturot pirkstu uz atstarpes pogas, tad bīdot pirkstu pa labi, pa kreisi Jums līdzi kustēsies teksta kursors. Šī funkcija Jūs atbrīvos no neveiklām darbībām, kad ar pirkstu mēģināsiet trāpīt starp burtiem un izlabot kļūdas.

4. Izvairies no pārslēgšanās uz numurētu tastatūru

Foto: Future, Axel Metz

Šis triks Jums ietaupīs tikai sekundi katru reizi, kad to lietosiet, bet katra mazā viltība var būt noderīga. Šobrīd visdrīzāk esiet raduši manuāli pārlēgties uz numurētu tastatūru, ievadīt kādu ciparu un pārslēgties atpakaļ. Šo darbību var saīsināt un veikt ātrāk, kad nevis uzspiežat uz “123” taustiņa, bet gan turiet uz tā un ar pirkstu velciet līdz nepieciešamajam ciparam vai simbolam. Kad būsiet izvēlējušies izvēlēto ciparu vai simbolu, tad automātiski tiksiet novirzīts atpakaļ uz tastatūru ar burtiem.
Sākumā šī darbība var šķist nedaudz neērta vai neparocīga,taču, kad pie tā pieradīsiet, laika gaitā to novērtēsiet.

5. Sakiet “visu labu” aplikāciju reitingu paziņojumiem

Foto: Future, Axel Metz

Vairumam visdrīzāk ir apnikuši paziņojumi konkrētās aplikācijās “Rate this app“, kas parādās pēc kāda brīža, kad esiet lietojis aplikāciju. Par laimi iOS ir iekļāvuši iestatījumu, kas no šiem paziņojumiem ļauj izvairīties.
Dodieties uz “settings”, tiniet uz leju līdz “App Store” un izķeksējiet “In-App Ratings & Reviews”, tad šiem paziņojumiem vairs nevajadzētu rādīties.

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt