Apple slēgtā ekosistēma lēnām kļūst pieejama Eiropas Savienībā

2024. gada 25. janvārī uzņēmums paziņoja par izmaiņām Apple App Store un jauno biznesa modeli, kas pielāgots digitālo tirgu aktam.

Apple paziņojums izraisīja diskusijas. Viedokļi izskanēja no visām pusēm, savas domas izteica pat Marks Cukerbergs un mūzikas lietotne Spotify, kas šo uzskata par farsu. Balstoties uz VPN pakalpojuma Proton VPN sacīto, “Apple cenšas gūt peļņu ar aktu”. Līdzīgas bažas pauž tīmekļa pārlūkprogramma Mozilla, kas šo redz kā vēl “vienu piemēru Apple centieniem uzstādīt barjeras, lai nepieļautu patiesu pārlūkprogrammu konkurenci iekš iOS”.

Opera izstrādātāji ir nedaudz optimistiskāki par jaunajiem iOS noteikumiem un, atzīmējot šo notikumu, laidīs klajā mākslīgā intelekta darbinātu Safari alternatīvu. Sarunā ar Džona Bolinu, Opera priekš iOS produktu vadītājs, tika noskaidrots, ko šis nozīmē lietotājiem iekš un ārpus Eiropas. 

Iespēja lielākai kontrolei iekš Apple

“Es uzskatu, tas ir lieliski, ka viņi maina regulas,” Bolins saka. “Priekš mums tā ir iespēja iegūt vairāk kontroles.”

Viņš turpināja skaidrot, ka citiem izstrādātājiem izplatīšana ir ļoti nozīmīgs faktors, taču Opera ir bezmaksas pakalpojums, tāpēc jaunās maksas un maksājumu prasības to īpaši neietekmēs. 

“Lai gan, mums būtu jāizstrādā divas dažādas aplikācijas ,” Bolins atzīst, pievienojot, ka īstais izaicinājums būtu pamudināt lietotājus pāriet no vienas lietotnes uz otru. 

Tas ir tāpēc, ka Apple pirmo reizi dod iespēju trešās puses pārlūkprogrammu dzinējiem. Līdz šim iOS varēja izmantot tikai Safari WebKit dzinēju. Apple šādas izmaiņas ieviesuši tikai Eiropas Savienībā. Un pārlūkprogrammu izstrādātājiem tas nozīmē divreiz vairāk darba. 

Neskatoties uz apgrūtinājumu, Bolins sagaida, ka izmaiņas atvieglos vienādu funkciju ieviešanu visās opera lietotnes. “Mēs varētu iegūt augstu drošības līmeni un labāku procesu, no kā mēs varam pilnveidoties,” viņš pievieno.

Norvēģijas pārlūkprogramma jau atklājusi plānus par mākslīgā intelekta (MI) pārlūkprogrammu – Opera One -, kas sniegtu iOS lietotājiem labāku MI darbinātu Safari alternatīvu. Tā pieejamība gaidāma tuvāko mēnešu laikā. 

Ārpus ES – gan Apvienotā Karaliste, gan ASV – balso par tiesību aktiem, kas atspoguļo digitālo tirgu aktu centienus nodrošināt godīgu konkurenci tehnoloģiju tirgū un pasargāt cilvēku digitālās tiesības. 

Bolins cer, ka jaunās prasības Eiropas Savienībā būs tikai kā pirmais solis “izdarīt spiedienu” uz tehnoloģiju giganta, lai tas padara savu ekosistēmu pieejamu visiem. 

Viņš sacīja: “Es domāju, vairāk valstīm ir jāiet uz priekšu un varbūt tad Apple mainīsies. Mēs arī ticam, ka akts būs labs izmēģinājums, pēc kā Apple, iespējams, sapratīs, ka patiesībā tas darbojas viņu pusē. Mēs ceram, ka nākotnē viņi to realizēs arī citos tirgos – mēs ticam, ka ar laiku tas notiks.”

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt