Bezmaksas programmatūra maziem uzņēmumiem

Maza uzņēmuma izveide ir pietiekami grūta jau bez modernām programmatūras licencēm un ar tām saistītajām izmaksām. Iegādājoties vairākas programmatūras, ikmēneša rēķins par tām var tuvoties darbinieka algai. Mazam uzņēmumam tas var būt daudz, tādēļ šajā rakstā apskatīsim labākās bezmaksas programmatūras, kas tiem varētu noderēt.

Programmatūra birojiem: G Suite / LibreOffice

Ja nepieciešama saderība ar Microsoft Word un Excel, atvērtā avota OpenOffice pēctecis LibreOffice, iespējams, ir labākā izvēle, jo interfeisa ziņā tas ir ļoti līdzīgs šīm maksas programmām. Tajā ir arī programma prezentāciju veidošanai (līdzīga PowerPoint), programma datu bāzēm, programma zīmēšanai (līdzīga Paint), kas ir ideāli piemērota blok diagrammām.

Google G Suite piedāvā veidot Word teksta tipa dokumentus (Docs), datu bāzes un Excel  tipa dokumentus (Sheets), prezentācijas (Slildes) un daudz ko citu. Visi šie dokumenti tiek veidoti tiešsaistē un saglabāti Google Drive mākonī, kas ļauj ar dokumentiem dalīties ar citiem lietotājiem un sniedz iespēju vairākiem darbiniekiem to rediģēt, rakstīt un papildināt vienlaikus. Tā kā programmas ir tiešsaistē, tās nav nepieciešams instelēt vai atjaunināt, kā arī iespējams piekļūt nepieciešamajiem dokumentiem, lai arī kur Jūs atrastos.

Apskatīt LibreOffice vai G Suite.

Programmatūra e-pastiem: Thunderbird

Microsoft un Apple  ir iespējas bezmaksas pārvaldīt e-pastus, taču tām nav tādu papildlīdzekļu, kādus piedāvā Thunderbird.

Thunderbird ļauj izvēlēties iespēju pārvaldīt visus e-pastus tiešsaistē caur citiem servisiem, piemēram, kā Gmail, kas ir noderīgi, ja e-pastam nav viena īpašnieka, vai tam nepieciešama piekļuve no citām ierīcēm.

Thunderbird e-pasta programmas izmantošanas lielā priekšrocība ir redundance (dažāda rakstura papildelementu kopums, ko iestrādā sistēmā tās darbības uzticamības paaugstināšanai).

Apskatīt Thunderbird.

Projektu vadības programmatūra: Trello

Viena no labas projektu vadības galvenajām iezīmēm ir pierakstīt, kas tiek darīts, kas to dara un cik laika palicis darba izpildei. Programmatūra Trello izmanto Kaban tehniku, kas sākotnēji tika radīta kā daļa no Toyota īpaši efektīvā “just-in-time” (tieši laikā) ražošanas procesa (iedomājaties tāfeli, kas noklāta ar piezīmju lapiņām – tas to lieliski raksturotu). Trello ļauj izveidot uzdevumus, un tad attiecīgi pēc to izpildes statusa, pārvietot tos dažādās kolonās.

Bezmaksas versija piedāvā neierobežotu “tāfeļu” skaitu, kurās iespējams izvietot projektus, bet tikai ar 10MB lielu datu ierobežojumu pielikumiem. Ar šādu apjomu, iespējams, būs par maz lieliem projektiem, taču maziem projektiem ar to ir pilnīgi pietiekami.

Apskatīt Trello.

Programmatūra darbinieku komunikācijai: Slack

Slack ir lieliska programma darbinieku komunikācijai – ja strādājat pie jauna projekta, varat izveidot jaunu tērzēšanas grupu dažu sekunžu laikā, aicināt visus iesaistītos dalīties ar darbu statusa atjauninājumiem, idejām un pat saistītiem failiem.

Programma ir integrēta ar Google office suite, kas nozīmē, ka variet pievienot Google veidotus dokumentus (Slack, Sheet, Slides, u.c.). Ja darbinieki strādā no dažādām lokācijām, Slack ir lielisks veids, kā uzturēt saikni ar visu komandu, paveikt uzdevums laikā un nepazust e-pastu juceklī.

Apskatīt Slack.

Grāmatvedības programmatūra: Adminsoft Accounts

Adminsoft Accounts iespējams ir nedaudz sarežģīta programma, taču tā piedāvā ļoti daudz funkcijas, ar kurām var pārvaldīt lielāko daļu finanšu. Mazam uzņēmumam tā ir lieliski piemērota.

Ar Adminsoft Accounts variet veikt pilnu akciju kontroli, veikt pasūtījumus, pārvaldīt naudas plūsmu un budžetu un veikt citas svarīgas funkcijas.

Apskatīt Adminsoft.

Programmatūrta rēķinu izrakstīšanai: Wave Invoicing

Katrā biznesā viens no svarīgākajiem procesiem ir pareiza rēķinu izrakstīšana. Ja pieprasāt samaksu, lai izskatītos profesionāli, rēķini ir jāizsūta visai ātri, precīzi un ar skaidriem norādījumiem. Wave visus šos uzdevumus veic bezmaksas, turklāt programma ir tik vienkārša, ka rēķinus iespējams izsniegt pat no viedtālruņa.

Lai vēl vairāk paātrinātu procesu, iespējams izmantot jau sagatavotas rēķinu veidnes.

Apskatīt Wave.

Programma datu dublēšanai: Duplicati

Datu dublēšana ir ļoti svarīga katra uzņēmuma drošībai. Lai to darītu pareizi, jāievēro vairāki noteikumi: jābūt trīs kritisku datu kopijām, kas tiek glabāti vismaz divās vietās, no kurām vismaz vienai ir jābūt ārpus uzņēmuma.

Duplicati bezmaksas programmatūra ir ideāla izvēle. Tā šifrē datus pirms to dublēšanas, un piedāvā iespēju dublēt datus dažādās atrašanās vietās.

Apskatīt Duplicati.

Ugunsmūris: IPFire

IPFire ietver vairākas biznesam nepieciešamas funkcijas: tas ir ugunsmūris, satura filtrs, aktivitāšu reģistrētājs, uc. To var izmantot pat kā uzņēmuma VPN.

IPFire ir jāuzinstalē atsevišķā ierīcē, kas ideālā gadījumā atrodas starp modemu un tīkla slēdzi, lai tas spētu pārtvert ienākošo un izejošo trafiku.

Apskatīt IPFire.

Antivīruss: Comodo

Protams, šobrīd eksistē visai daudz bezmaksas antivīrusu, taču, ja tiek lasīti to lietošanas noteikumi, vairums no tiem nav licencēti maziem uzņēmumiem. Comodo Antivirus for Small Business (antivīruss maziem uzņēmumiem) ir licences līgums, kurā konkrēti norādīts, ka tas der maziem uzņēmumiem. Tas ir derīgs gan Windows, gan Mac ierīcēm.

Apskatīt Comodo.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

2 Responses

  1. Latvijā drīkst lietot tikai Latvijā sertificētu grāmatvedības programmu. Nevari lietot da jebko, kas ienāk prātā. Gsuit uzņēmums nevar lietot bez maksas. Ja lieto ar savu domēnu un ar visām gsuite funkcijām, par katru darbinieku jāmaksā vismaz 5€ mēnesī. Kas paspēja pirms 6 gadiem, tie dabūja bezmaksas gsuite 5 darbiniekiem.

    1. Ja nemaldos, tad tehniski drīkst, tikai gala rezultātam ir jābūt tādam, kādu pieprasa likumdošana.
      Dokumentus likumdošana pieprasa noteiktā formātā, ja softs to spēj sagatavot, tad nekādu problēmu.
      Pieņemu, ka šis ārzemju līdz galam to nespētu, jo nav piemērots mūsu valsts vajadzībām, bet tik cik izrakstīt un pārvaldīt rēķinus, gan jau ka spēj. Summa vārdiem tikai nāktos katru reizi rakstīt ar roku. 🙂

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt