Facebook bloķē kontus, kas saistīti ar Krievijas valstij piederošo Sputnik

Facebook Inc ceturtdien paziņoja, ka tā ir dzēsusi simtiem Krievijas  kontu, ko tā uzskatīja par iesaistītu koordinētā neautentiskā uzvedībā platformās, tostarp dažas, kas saistītas ar valsts ziņu aģentūru Sputnik.

Atsevišķā paziņojumā Sputnik uzbruka sociālajam tīklam, lai pieņemtu lēmumu, kas bija politiskas, un cenzēja septiņas Facebook lapas, kas pieder tās ziņu centriem kaimiņvalstīs.

Facebook kiberdrošības politikas vadītājs Nathaniel Gleicher savā blogā https://bit.ly/2W1h9LR rakstīja, ka ir atklājis divas atsevišķas operācijas, kas radušās Krievijā. Viens darbojās vairākās Austrumeiropas valstīs un otrs specifisks Ukrainai.

Sociālo mediju kompānija teica, ka tā ir noņēmusi aptuveni 364 Facebook lapas un kontus, kas darbojās Baltijas valstīs, Vidusāzijā, Kaukāzā un dažās Eiropas daļās, un ka lapas bija saistītas ar Sputnik darbiniekiem.

Neskatoties uz to, ka viņu identitātes ir sagrozītas, mēs atklājām, ka šīs lapas un konti bija saistīti ar Sputnik darbiniekiem,” rakstīja Gleicers.

Dažas lapas bieži tiek publicētas par tādām tēmām kā anti-NATO noskaņotas, protestu kustības un pretkorupciju.”

Sociālo mediju uzņēmumi pēc kritikas ir vērsušies uz ārzemju iejaukšanos savās platformās, ka viņi nav pietiekami rīkojušies, lai atklātu un apturētu Krievijas centienus ietekmēt 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanu iznākumu.

Irāna un Krievija ir noraidījušas apgalvojumus, ka viņi izmantoja sociālo mediju platformas, lai uzsāktu dezinformācijas kampaņas, bet Facebook un Twitter Inc nāca klajā ar miljoniem postu un aizvērtu kontu.

Facebook arī teica, ka, pamatojoties uz ASV tiesībaizsardzības galu, tā bija atsevišķi noņēmusi 107 lapas, grupas un kontus un 41 Instagram kontus, kuru izcelsme ir Krievijā un darbojas Ukrainā.

Mēs neatradām nekādas saiknes starp šīm operācijām, bet tās izmantoja līdzīgu taktiku, izveidojot kontu tīklus, lai maldinātu citus par to, kas viņi bija un ko viņi dara,” sacīja uzņēmums.

Ar Ukrainas kontiem, Facebook teica, ka tā konstatēja dažas tehniskas pārklāšanās ar Krieviju balstītu darbību. Tostarp uzvedību, kas kopīgi iezīmēja iepriekšējo interneta pētniecības aģentūras (IRA) darbību.

Speciālais padomnieks Roberts Muellers 2018. gadā apsūdzēja IRA par sociālo mediju noplūdi ar nepatiesu informāciju, lai varētu sēt nesaskaņas, gatavojoties 2016. gada vēlēšanām.

Novembrī “New York Times” ziņojums apgalvoja, ka izpilddirektors Marks Zuckerbergs un citi vadītāji centās kritizēt kritiku iekšēji un kongresā par Krievijas propagandu, kas pēdējos trīs gados izplatās caur Facebook.

Zuckerberg aizstāvēja savu atbildi uz Krievijas vēlēšanām par Facebook un izdeva jaunu plānu, kura mērķis bija kavēt nepareizu rīcību, saglabājot dinamisku tiešsaistes runas centru.

Avots: itnews.com

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt