Intel prezentējis atvērtā koda BIOS

Kompānija Intel publiskojusi Slim Bootloader Open Source Project, kas var aizstāt parasto BIOS. Programmatūra paredzēta hardware inicializācijai un operētājsistēmas ielādei, pie tam izstrādātāji to pozicionē kā universālu risinājumu PC, serveriem un “lietu interneta” (IoT) ierīcēm. Izejas kodi pieejami ar BSD licenci.  Atzīmēts, ka Slim Bootloader aizņem maz vietas un ir ātrs, kam varētu būt nozīme specializētu risinājumu izstrādē. Tāpat tas būtu noderīgs tiem, kuri neuzticas slēgtā tipa īpašniekprogrammām.

Šobrīd tiek atbalstīta tikai Apollo Lake mikroarhitektūra. Te pieder plates kā UP Squared, etalonsistēma Intel Leaf Hill, modulis MinnowBoard 3 utt. Ir QEMU virtuālo mašīnu ielādes atbalsts. Bez OS ielādes Slim Boootloader vēl prot atjaunināties, pārbaudīt programmatūras veselumu (Boot Guard) un verificēt komponentes pēc to ciparparaksta (Root of Trust). Diagnostikai un pieslīpēšanai paredzēts komandrindas terminālis.

OS ielādes process ar Slim Bootloader soli pa solim apskatāms infografikā:

Patlaban nav zināms, kā Intel bīdīs savu projektu – vai atbalsts būs kā obligāts nosacījums mātesplašu ražotājiem vai vienkārši alternatīva. Tāpat nav zināms, vai Slim Boootloader ļaus sākumā izvēlēties vajadzīgo no vairākām OS (Dual Boot utml.). Kaut arī pēdējais jau ir iespējams, pateicoties dažām viltībām.

 

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

  1. Pag pag.. vai tad BIOS negribēja jau pavisam nogalināt 20 vai kurā tur gadā? Jo tas neatbalsta mūsdienu vajadzīgās ‘fīčas’… Tā vietā šikais UEFI jau pāris gadus pa mūsu dārziņu šiverē un aug….

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt