Jaguar un Land Rover salonos tiks izmantoti pārstrādātas plastmasas materiāli

Kad varums cilvēku iedomājas par Jaguar un Land Rover salonu, visbiežāk tiek domāts par augstas kvalitātes ādas, koka un plīša materiāliem. Tās visas ir skaistas lietas, bet Zemes mainīgais klimats liek domāt tālāk. Šo materiālu izmantošana nav īpaši laba videi.

Jaguar un Land Rover otrdien paziņoja, ka piedāvās salonus, kuros izmantots materiāls, ko sauc par Econyl. Tas ir materiāls, kura ražošanai izmanto pārstrādātu plastmasu, kas iegūta no okeānā esošajiem atkritumiem. Lai gan sākumā varētu šķist, ka dārgā, augstas klases automašīnas salonā šādu materiālu neviens nevēlētos, tas patiesībā jau tiek izmantots, lai radītu rokassomiņas, mugursomas, peldkostīmus un pulksteņu siksnas.

Aquafil, uzņēmums, kas ražo Econyl materiālu, apgalvo, ka uz katrām 10 000 tonnām Econyl, ko tas saražo, tiek ietaupīti 70 000 barelu jēlnaftas. Tas ir visai iespaidīgs rādītājs, ņemot vērā, ka lielākā daļa materiāla ražošanai nepieciešamie materiāli atrasti okeānos un pludmalēs.

Iespējams, ka Jaguar un Land Rover izmantos Econyl šķiedras savu automašīnu paklājiem ne pārāk tālā nākotnē. Jau šobrīd automašīnu salonos tiek izmantots Evoque materiāls, kas ir vilnas un plastmasas zamša kombinācija.

Avots: CNET

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

  1. Nu vienkārši ārprātīgi svarīga ziņa.land-rover un Jaguar liks savās mašīnās pārstrādātas pudeles ,bet tas tikai varbūt .viss drīzāk nē.Kāds varbūt var paskaidrot un zina kas šo saitu koordinē.Pēc satura spriežot studenti korespondenti jeb studenti tulki.Lai nu kā nevieniem ne otriem nekas nesanāk.Ja nu gadījumā tā sanāk ka kāds no administrācijas lasa šo postu ,par ko es šaubos,.Tad uzrakstiet kāda ir jūsu saita definīcija,jo šis saits neatbilst nekam .Tas nav saits par IT ,tas nav saits par tukošanu.Tas nav arī saits par tehnoloģijām,ja nu vienīgi ar šausmīgi vieglu piesitienu.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt