Mola Structural Kit 3 – jauns veids kā mācīties par celtnēm

Ik nedēļu globālā pūļa finansējuma platformā KickStarter tiek piedāvātas arvien jaunas un jaunas idejas. Šonedēļ tajā ticis publiskots projekts Mola – mācīšanās rīks visiem, kam interesē dažādas konstrukcijas un celtnes, kas atrodas mums apkārt. 

Mola modelis sastāv no dažādiem elementiem, kas savienojami ar magnētiem, tādejādi pieļaujot neskaitāmas kombinācijas. Elementu un savienojumu veidu dažādība ļauj simulēt un izprast dažāda veida struktūras un sarežģītas sistēmas.

Eksperimentējot ar Mola nav nepieciešamas tehniskas zināšanas. Modelis ir kompakts, daudzpusīgs un ļoti vienkārši lietojams. Tas būs piemērots gan profesionāļiem, gan studentiem, gan ikvienam, kas vienkārši interesējas par šo tēmu.


Mola mērķis ir attīstīt intuitīvas zināšanas par to, kā veidot konstrukcijas, kas ir būtiski arhitektiem un inženieriem būvprojektu procesu sākumposmos.

Ko var izveidot no Mola Structural Kit 3?

Mola 3 palīdzēs izpētīt kabeļu konstrukciju pasauli un izprast visdažādākās strukturālās koncepcijas!

Kabeļu darbība

Balsta sistēmas


Piekares tilti
Kabeļu tīklu sistēmas

Formu veidošana ar pārkares ķēdes metodi

Kas iekļauts komplektā?

Komplektā iekļauts viss nepieciešamais, tai skaitā arī lietošanas pamācība (portugāļu/angļu valodā) ar pakāpeniskām instrukcijām dažādu strukturālu sistēmu veidošanai.

Mola sastāv no 235 detaļām, 2 pamata plāksnēm, darba rīka dažādu elementu griešanai un lietošanas pamācības.

Kabelis

Kabeli ir viegli izmērīt, saīsināt, kā arī savienot ar citām detaļām.

Kabeļa savienojumi

Komplektā iekļauti 2 dažādi kabeļu savienojumi – Linear un Perpendicular. Linear kabeļa savienojums ļauj atkārtoti izveidot dažādus kabeļu segmentus – tie var būt savienoti kā vienots garāks kabelis, kas sniedz plašākas celtniecības iespējas vai arī tikt izmantoti apļu vai cilpu izveidošanai.

Perpendicular kabeļa savienojums ļaus veidot T burta kabeļu savienojumus. Papildus šim 90 grādu leņķa savienojumam ir iespējams veidot arī slīpus savienojumus dažādos citos leņķos.

Kabeļu gredzeni

Lai izveidotu kabeļu tīklu sistēmas, pievienojiet perpendikulāros kabeļu savienojumus dažādiem kabeļu gredzeniem.

Kabeļa savienojums ar regulējamu garumu

Savienojums ļauj jebkurā brīdī mainīt kabeļa garumu, tādejādi varēsiet veikt gala korekcijas, kad konstrukcija jau gatava.

Vienam kabeļu savienojumam iespējams pievienot arī vairākus kabeļus, pievienojot kabeļa gredzenus, varēsiet pievienot vēl vairāk kabeļus.

Bar Stiffener

Šis savienojums pārveido augstas deformācijas stieņus stingros elementos, lai izvairītos no deformācijas.

Griešanas rīks

Viss nepieciešamais – tai skaitā griešanas rīks – ir iekļauts komplektā, lai bez sarežģījumiem varētu radīt apbrīnojamas kabeļu konstrukcijas.

Regulējama garuma stieņi

Stieņa garumu iespējams regulēt atbilstoši nepieciešamajam garumam.  To ir iespējams pielāgot arī pēc tam, kad konstrukcija jau ir izveidota.

Mola 3 ir jauns komplekts, kas lieliski darbojas kopā ar visiem iepriekšējiem Mola komplektiem. Tas ļaus savienot vairāk detaļas, tādejādi varēsiet veidot gandrīz jebkuru struktūru, ko vien varat iedomāties.

Veidojiet gandrīz jebkuru struktūru, ko vien varat iedomāties

Visi Mola produkti ir izstrādāti tā, lai darbotos kā viena modulāra sistēma. Apvienojot vairākus komplektus un piederumus, varēsiet veidot apbrīnojamas lietas.

Stanstedas lidosta, Lielbritānija (1991)
Sidnejas Harbour tilts, Austrālija (1932)
Renault izplatīšanas centrs, Svindona, Lielbritānija (1982)
Dome of  Visions, Kopenhāgena, Dānija (2013)

Zinātne Mola pamatā

Mola tika veidots kā maģistra darbs Ouro Preto universitātē Brazīlijā. Tika veikti vairāk nekā 40 dažādi testi, testējot atsevišķus elementus, plakanas un telpiskas struktūras. Rezultāti bija apbrīnojami! Modelis ir daudz precīzāks kā sākotnēji paredzēts. Tā uzvedība ir ļoti līdzīga reālām struktūrām.

Mola projekts KickStarter platformā jau ir savācis nepieciešamos līdzekļus idejas īstenošanai. Komplekta cena atkarīga no tajā iekļautā, piemēram, par 129 ASV dolāriem jeb 115 Eur iespējams izvēlēties Mola 1, Mola 2 vai Mola 3 komplektu. Piegādes plānots sākt veikt 2020. gada februārī.

Kas ir Kickstarter? Lasi mūsu rakstu – Kickstarter, platforma, kur idejas kļūst par realitāti

Apskatīt projektu KickStarter mājas lapā.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt