Netflix paziņo, ka nestraumēs Krievijas kanālus

Populārā filmu un seriālu straumēšanas platform Netflix ir paziņojusi, ka Krievijā neizplatīs vairākus valstij piederošus kanālus, ko pakalpojumam varētu piespiest darīt jaunais Krievijā pieņemtais likums.

Ziņu portāls Variety pirmdien ziņoja, ka Netflix ir viens no vairākiem pakalpojumiem, kas sasniedzot vairāk nekā 100 000 abonentu, pagājušā gada nogalē pievienots Krievijas mediju regulatora Roskomnadzor uzturētajam reģistram par satura izplatītājiem. Nonākšana šajā sarakstā nozīmē, ka pēc likuma Netflix būtu spiests translēt 20 Krievijā pieejamos bezmaksas sporta, izklaides, kā arī ziņu kanālus. Variety nosaucis, ka šo kanālu starpā ir Pirmais kanāls, NTV, kā arī Spa, kas saistīti ar Krievijas pareizticīgo baznīcu un, iespējams, arī propagandu.

Neskatoties uz to, ka to pieprasa likums, Netflix pārstāvis paziņoja ziņu portālam The Verge, ka tas neplāno straumēt šos pieprasītos kanālus. “Ņemot vērā pašreizējo situāciju, mums nav plānu šos kanālus pievienot mūsu platformai,” sacīja Netflix preses pārstāvis.

Politico Eiropa jau pagājušajā nedēļā ziņoja, ka Netflix, kad likums stāsies spēkā, varētu būt spiests pārraidīt Krievijas pieprasītos kanālus, atsaucoties uz The Moscow Times decembra ziņojumu, kurā teikts, ka jaunais likums tiks attiecināts arī uz Netflix. Netflix pašlaik neatbalsta tiešsaistes translēšanu nevienā no saviem tirgiem.

Informācija par to, kad un kā tiks piemērots likums, ir bijusi pretrunīga. Lai gan Variety ziņoja, ka likums vēl nav pilnībā īstenots, Politico Europe ziņoja, ka jaunie noteikumi tiks piemēroti no 1. marta.

Wall Street Journal pirmdien citēja kādu avotu, sakot, ka Netflix jau decembrī bija informēts par to, ka būs jāizpilda jaunais likums. Nav skaidrs, kā Netflix plāno vērsties pret šādām pilnvarām, ja vai kad Krievijas regulatori īstenos noteikumus.

Pēc Krievijas uzbrukuma Ukrainai tehnoloģiju uzņēmumi tiek spiesti atbildēt par to, kā tie turpinās savu uzņēmumu darbību valstī. Pagājušajā nedēļā Facebook daļēji “ierobežoja” darbību Krievijā pēc tam, kad tā mātes uzņēmums Meta neizpildīja Roskomnadzor prasības, ka tam jāpārtrauc faktu pārbaudi Krievijas valstij piederošajiem medijiem.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt