Samsung prezentē jaunos viedtālruņus Galaxy S21, S21+ un 21 Ultra

Kā jau iepriekš tika solīts, Samsung šodien publikai stādīja priekšā savu flagmaņu trio, taču pirms iepazīstināt ar viedtālruņiem, skatītāji tika iesildīti ar Galaxy Buds Pro un Galaxy Smart Tag. Visa prezentācija noritēja violetos toņos, arī visas prezentētās ierīces būs pieejams Phantom Violet krāsā (protams, būs arī citas krāsas). Imantam Ziedonim būtu ko piebilst 😉 !

Galaxy Buds Pro

Šīs austiņas ir uzlabotā Galaxy Buds versija, tapušas sadarbībā ar populāro kompāniju AKG. Arsenālā ir aktīvā trokšņu slāpēšana – pateicoties veseliem trīs mikrofoniem katrā austiņā, sola slāpēt 99% apkārtnes trokšņu, tajā pat laikā izceļot sarunu biedru balsis! Jaunie divu joslu skaļruņi (jeb skaļrunīši) apvieno basa skaļruni ar “pīkstuli” vienā korpusā. Galaxy Buds Pro prot automātiski pārslēgties starp savienotajām ierīcēm. Ar vienu uzlādi austiņas darbosies 5 stundas, izmantojot uzglabāšanas kārbiņā esošo akumulatoru, darbības laiks būs veselas 18 stundas! Būs pieejamas no 15.janvāra un maksās 199€!

Samsung Galaxy S21

Galaxy Smart Tag

Pēc austiņām tika demonstrēti viedie trekeri Galaxy Smart Tag un Galaxy Smart Tag +. Tā ir neliela ierīce, līdzīga daudzdzīvokļu namu domofona čipam, kas ir piebāzta ar visiem iespējamiem bezvadu protokoliem. Trekeris domāts, lai vieglāk būtu atrast bieži zūdošus priekšmetus vai dzīvas būtnes 😉 , piemēram, atslēgas, somu vai suni. Lai precīzi varētu noteikt ierīces atrašanās vietu arī telpās, kur GPS signāls ir ļoti vājš, tiek izmantots Bluetooth un visas tuvumā esošas Galaxy ierīces (protams, ar to īpašnieku atļauju). Ar vienu uzlādi trekeris darbosies veselu mēnesi. Pieejams būs no 29.janvāra. Cena būs 30€ par parasto versiju. Plus versija maksās 40€, papildus atbalstīs UWB (Ultra Wideband) un būs pieejama nedaudz vēlāk.

Samsung Galaxy S21

Galaxy S21 5G un S21+ 5G

Pirmais, kas tika uzsvērts prezentācijā – jauns kameru bloks, kas izgatavots no metāla (alumīnija sakausējuma) un ļoti labi pasargās kameras! Manuprāt, visai mazsvarīgs jaunums! Godīgi sakot, noskatoties prezentāciju, biju vīlies! Vienīgais, kas ir patiesi jauns, tas ir aizvakar prezentētais Samsung 5nm procesors Exynos 2100, kas tiks izmantots Eiropas viedtālruņu versijā, pārējā pasaule saņems pagājušā gada decembrī prezentēto Qualcomm Snapdragon 888. Samsung sola, ka jaunais Exynos procesors būs līdzvērtīgs Snapdragon 888! Entuziasti jau notestējuši abus procesorus un Geekbench testos. Viena kodola režīmā par dažiem procentiem ātrāks ir Snapdragon 888, bet daudzkodolu režīmā virsroku ņem Exynos 2100. Domājams, ka šeit lomu nospēlē Exynos augstāka takts frekvence. Šis procesors ir visās telefona versijās. Gandrīz visi pārējie uzlabojumi ir programmiski.

Gandrīz nemainīgas ir palikušas kameras, akumulators mazākajam ”brālim” ir palicis nemainīgs – 4000 mAh, Plus versijai akumulators kļuvis lielāks – 4800 mAh pret 4500 mAh. Ātrā uzlāde bez izmaiņām – 25W ar vadu, 15W bez vada. Atmiņas apjoms palicis pagājušā gada līmenī – 8GB RAM un 128GB vai 256GB flash atmiņa. Ar to arī nāksies iztikt, jo vieta SD kartei nav atradusies. Displeju izmēri arī nav mainījušies – 6.2′ un 6.7′, taču paši telefonu kļuvuši par 2mm platāki, jo EDGE tipa displeji (ar noliektām sānu malām) aizstāti ar Flat tipa (plakaniem) displejiem. Tos aizsargās pēdējās paaudzes Gorilla Glass Victus. Izšķirtspēja no 2k+ samazinājusies uz FHD+, matrica tā pati Dynamic AMOLED 2X. Ja pagājušā gada flagmaņiem varēja izvēlēties tikai 60 vai 120 Hz atsvaidzes frekvenci, tad šī gada ierīcēs frekvence dinamiski mainīsies no 48 līdz 120 Hz. Korpusa aizmugure stikla vietā izgatavota no plastmasas.

Demonstrējot video, kurā okeānā tiek ielaisti bruņurupuči, tika paziņots, ka Samsung ļoti rūpējas par ekoloģiju un lādētājs komplektā netiks iekļauts.

Cenas Eiropā 849€/899€ attiecīgi par 128GB/256GB S21 versijām un 1049€/1099€ par 128GB/256GB S21+ versijām.

Samsung Galaxy S21

Galaxy S21 Ultra

Visdārgākajai viedtālruņa versijai izmaiņas ir ievērojamākas. Galvenās kameras izšķirtspēja ir palikusi nemainīga, taču tā skaitās atjaunināta. Ir uzradies lāzera autofokuss! Pagājušā gada Ultra versijai bija 48MP teleobjektīvs ar 4x optisko tuvinājumu. Šī gada flagmanim ir veseli divi teleobjektīvi – ar 3x un 10x optiskajiem tuvinājumiem un ar 10MP izšķirtspēju katrs. Kombinētais tuvinājums palicis nemainīgs – 100x, taču attēls kļuvis ievērojami kvalitatīvāks.  Protams, ka visām trim kamerām ir optiskā attēla stabilizācijas sistēma. Ultraplatleņķis palicis nemainīgs – 12MP. Viedtālrunim nav atsevišķas makro kameras, taču ir makro režīms, kas ļauj uzņemt attēlus no attāluma līdz pat 5 cm, automātiski mainot kameras.

Samsung Galaxy S21

Displejs saglabājis 2k+ izšķirtspēju un EDGE noliektās malas, taču kļuvis par 0.1 collu mazāks, līdz ar to arī korpusa izmēri kļuvuši par pāris milimetriem mazāki. Atsvaidzes frekvence spēj dinamiski mainīties no 10-120Hz. Vēl nācis klāt bezvadu standarta Wi-Fi 6e atbalsts, taču lai to izmantotu, nepieciešams arī rūteris, kas atbalsta šo standartu!

Atmiņas apjoms nav mainījies – 12GB RAM un 128GB/256GB/512GB flash atmiņa.

Akumulators ir saglabājies pagājušā gada līmenī – 5000 mAh, bet ātrā uzlāde ir regresējusi no 45W uz 25W ar vadu un palikusi nemainīga 15W bez vada.

Lielākās izmaiņas ir viedā irbuļa jeb SPen atbalsts. Par cik Note sērija tiek likvidēta, tad dizaineriem būs jāskatās Galaxy S21 Ultra virzienā. Piebildīšu tikai, ka komplektā SPen nav un to nāksies iegādāties atsevišķi. Arī vieta SPen uzglabāšanai un lādēšanai telefonā nav paredzēta.

Pieejams Ultra būs no 29. janvāra, cena sākot no 1249€.

Noslēgumā

Kā jau minēju, esmu vīlies Samsung flagmaņu sērijas jaunajos tālruņos. Ir pagājis gads, bet vienīgais uzlabojums ir procesors un kameras (Ultra versijai). Cerams, ka pateicoties procesoram, akumulators izlādēsies lēnāk! Pārējais ir palicis nemainīgs, vai kļuvis sliktāks – korpusa uzbūves materiāli, SD kartes slota neesamība, mazjaudīgāka ātrā uzlāde (Ultra modelim), lādētāja izņemšana no komplekta. Modeļa nosaukumam demonstratīvi pielikts klāt 5G, šogad nav pieejamas Galaxy S21 versijas bez 5G atbalsta. Diez vai šobrīd vispār var atrast kādu pēdējo mēnešu laikā iznākušu flagmani bez 5G atbalsta!

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

4 Responses

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt