Windows 7 atbalsts beidzas 14. janvārī

Pēc apmēram 4,5 gadus ilgas mēģināšanas panākt, lai Windows 7 lietotāji atjaunotu uz jaunākās operētājsistēmas Windows 10, Microsoft oficiāli paziņo, ka tā aiziet no operētājsistēmas Windows 7 atbalsta sniegšanas apmēram 2 nedēļu laikā.

Windows 7 ir potenciāli visiecienītākā darbvirsmas OS, kāda jebkad radīta. Joprojām ir miljoniem lietotāju, kas nevēlas veikt atjaunināšanu uz Windows 10 – kas, pretēji plaši izplatītam uzskatam, joprojām ir bezmaksas.

Kaut arī Microsoft bija teicis, ka lietotājiem jāpārtrauc gaidīt jebkāda veida atbalstu pēc 2020. gada 14. janvāra, šķiet, ka uzņēmums turpinās nosūtīt drošības atjauninājumus Microsoft Security Essentials (MSE).

Iepriekš decembrī, Microsoft bija teicis, ka arī MSE pārtrauks atjauninājumu saņemšanu pēc šī termiņa beigām. Tomēr tagad uzņēmums ir apstiprinājis, ka Windows 7 noklusējuma pretvīrusu programma arī turpmāk saņems dažus atjauninājumus.

Kad CW Woody Leonhard AMA uzdeva jautājumu Microsoft Tech Community forumā, vai uzņēmums pārtrauks atbalstu pat tiem uzņēmumiem, kuri maksāja par atbalstu, Microsoft inženieris Mike Cure atbildēja, ka “MSE turpinās saņemt atjauninājumus arī pēc 14. janvāra.Windows izstrādātājs tagad ir atjauninājis arī BUJ dokumentu, apstiprinot, ka MSE saņems drošības atjauninājumus.

Tas nav pārsteidzoši, jo Microsoft turpināja izlaist dažus neatbalstītu operētājsistēmu drošības atjauninājumus arī iepriekš. Piemēram, Windows XP saņēma atjauninājumus, kad WannaCry uzbrukumi skāra datorus visā pasaulē. Lai gan var būt daži atjauninājumi, kas būs Windows 7 drošības sistēmai, lietotājiem joprojām ir ļoti ieteicams veikt jauninājumus uz Windows 10 un izvairīties no visiem XP līdzīgiem uzbrukumu scenārijiem.

Avots: Wccftech

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

4 Responses

  1. Windows 10 ir ar spywari defaultā. Neviens ar galvu domājošs cilvēks negrib nekādu telemetriju. Daļēji viņu var atslēgt un kontrolēt Enterprise versijā, bet ar to visi prieki beidzās. Varēsim vēl kādu laiku lietot Windows 8.1 lai cik tizls viņš nebūtu.

  2. Varēs tak turpināt lietot to pašu Windows 7 bez problēmām. Man darbā pusei kompju vēl XP stāv virsū un nekādus vīrusus neesmu manijis, kaut arī ik pa laikam ar viņiem tiek izmantots internets. Protams, sirdsmieram var uzlikt Windows 10 LTSC versiju vai kādu Linuxu, ja tas “security” tik svarīgs.

    1. Datordrošība ir process nevis produkts. Datoru ir jāmāk lietot, tai skaitā pareizi nokonfigurēt un darbā izmantot drošus paņēmienus, lai neievazātu malwari. 0-day exploiti kas palaižas bez jūzera līdzdalības jau n-tos gadus nav manīti.

      1. Starp citu, man drīz būs video par šo tēmu. Vairāk ar domu, ka ja mājās kartupelis ne dators, tad kas jāatslēdz un jāsaķeksē ko nevajag. Telemetrija ir tikai viena no virknes lietām, kuras nafig parastam lietotājam nav vajadzīgas. Tāpāt kā Windows Ink un Narrator un citi sū..

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt