YouTube paslēpj “Man nepatīk” statistiku

YouTube ir paziņojis, ka slēps publiskos “Man nepatīk” pogas reitingus visiem platformā ievietotajiem video. Uzņēmums apgalvo, ka izmaiņas veiktas, lai pasargātu satura radītājus, kuriem nav daudz sekotāju vai skatījumu, no dažādiem platformā notiekošiem uzbrukumiem.

Izmaiņas nav pēkšņas. Martā YouTube paziņoja, ka eksperimentē ar “Man nepatīk” statistikas slēpšanu. Satura veidotājiem jau patiesībā kādu laiku ir iespēja slēpt video vērtējumu statistiku. Tagad šī statistika tiks paslēpta visiem video un šī informācija būs pieejama tikai video autoriem, lai varētu analizēt sabiedrības attieksmi pret veidoto saturu.

YouTube apgalvo, ka pēc eksperimenta ievēroja, ka, ja statistika nav redzama, lietotāji retāk izvēlas nospiest “Man nepatīk” pogu. Lietotāji arī retāk atstājuši negatīvus komentārus, ja neredzējuši statistiku, cik daudziem lietotājiem nav paticis konkrētais video. Daļai lietotāju gan statistika šķitusi būtiska, lai noteiktu video kvalitāti un saturu vēl pirms tā skatīšanās.

Arī citi sociālie tīkli ir eksperimentējuši ar visai līdzīgiem eksperimentiem. Piemēram, Instagram un Facebook katram lietotājam ir iespēja paslēpt publiski redzamo statistiku, kurā redzams, cik daudz cilvēku atzīmējuši, ka viņiem patīk ieraksts vai attēls. Eksperimentos noteikts, ka šādas statistikas slēpšana daļai lietotāju palīdz mazināt sociālo spiedienu.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt