Microsoft pirms EP vēlēšanām piedāvās īpašu kiberdrošības risinājumu

Ņemot vērā nesenos kiberuzbrukumus Eiropā bāzētām domnīcām un nevalstiskajām organizācijām, kuru darbība vērsta demokrātijas atbalstam, kompānija Microsoft ir paplašinājusi sava īpašā kiberdrošības risinājuma Microsoft AccountGuard pieejamību Eiropā. Tagad tas bez papildu maksas būs pieejams nevalstiskajām organizācijām un politiskajām partijām 14 Eiropas Savienības (ES) valstīs, tostarp Latvijā.

Toms Bērts (Tom Burt), Microsoft korporatīvais viceprezidents klientu drošības jautājumos: “Pavisam drīz miljoni eiropiešu dosies uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām, priekšā ir arī vairākas nacionālo valstu vēlēšanas. Mēs uzskatām, ka ir kritiski svarīgi, lai demokrātiskos procesus nodrošinošām organizācijām būtu pieejama modernākā kiberaizsardzība. Mēs esam pamanījuši un turpinām novērot citu valstu centienus ietekmēt vēlēšanas demokrātijās visā pasaulē, tostarp Eiropā. Šodien mēs paplašinām Microsoft AccountGuard servisu vēl 12 valstīs visā Eiropā, kas veicinās visaptverošu draudu atklāšanu un novēršanu bez papildu izmaksām atbilstošajām organizācijām un ar īpaši pielāgotu atbalstu sistēmu nodrošināšanai.”

Renāte Strazdiņa, Microsoft vadītāja Baltijā: “Nākamie mēneši Latvijas demokrātijai būs ļoti nozīmīgi. Tuvojas Eiropas Parlamenta vēlēšanas un, kā rāda mūsu pieredze, kiberdrošība šajā laika periodā ir būtiski svarīga. Lai arī Microsoft AccountGuard Baltijā būs jauns produkts, tas balstās darbā, ko esam veikuši gadiem, lai aizsargātu demokrātiskos procesus.”

Microsoft AccountGuard ir īpaši izstrādāts kiberdrošības risinājums, kas bez papildu maksas būs pieejams visām politiskajām partijām un to kandidātiem, kā arī partiju vēlēšanu birojiem, kas darbojas vietējā vai nacionālā mērogā. Tas būs pieejams arī domnīcām un nevalstiskajām organizācijām, kas nodarbojas ar demokrātijas procesu analīzi, uzraudzību un vēlēšanu procesa novērošanu. Microsoft AccountGuard bez maksas pieejams organizācijām, kas lieto Office 365.

Jau līdz šim Microsoft ir atklājis vairākus uzbrukumus Eiropas domnīcām un nevalstiskajām organizācijām, kas iestājas par demokrātiju un taisnīgām vēlēšanām; lai arī izmeklēšana vēl turpinās, jau tagad zināms, ka vairākus no tiem izraisījusi tā dēvētā Strontium grupa, zināma arī kā Fancy Bear vai APT28.

AccountGuard risinājums Demokrātijas Aizsardzības programmas (Defending Democracy Progarm) ietvaros tagad būs pieejams arī Francijā, Vācijā, Zviedrijā, Dānijā, Nīderlandē, Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Slovākijā, Portugālē un Spānijā. To jau šobrīd veiksmīgi izmanto 70 organizācijas, tostarp politiskās partijas, Amerikas Savienotajās valstīs, Kanādā, Apvienotajā Karalistē un Īrijā.

Ar Microsoft korporatīvā viceprezidenta klientu drošības jautājumos Toma Bērta viedokli var iepazīties šeit: https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/FMfcgxwBVgvtQFxghHQnhmTTJNBZtsvX?projector=1&messagePartId=0.1

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt