Tele2 kopā ar Nokia veidos modernu 5G radio piekļuves tīklu Baltijas valstīs

Tele2 AB grupa ir izraudzījusies Nokia kā piegādātāju, kas uzstādīs uzņēmumam 5G radio piekļuves tīklu (RAN) Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Tele2 kopīgi ar Nokia Baltijas valstīs veidos nākamās paaudzes savienojumu infrastruktūru, kas privātpersonām un uzņēmumiem palielinās mobilā interneta ātrumu un uzlabos pārklājumu, kā arī samazinās latentumu jeb aizturi iekārtām un nodrošinās lielāku uzticamību.

Tele2 par sadarbību ar Nokia 5G pamata tīkla veidošanā informēja jau 2021. gada janvārī. Tagad Tele2 paplašina savas partnerattiecības ar Nokia, noslēdzot vienošanos arī par 5G RAN uzstādīšanu Baltijā, vienlaikus arī uzsākot Tele2 5G tīkla izvēršanu katrā valstī līdzko tajās tiks iegūts nepieciešamais frekvenču spektrs.

“Mums ir spēcīgs un uzticams partneris, lai īstenotu 5G tīkla ieviešanu Baltijā un kopīgiem spēkiem nodrošinātu nozīmīgu mobilā interneta attīstību katrā valstī. Nokia piedāvā pirmšķirīgus risinājumus un modernu aprīkojumu apvienojumā ar lielisku servisu. Nokia mums ir bijis lielisks partneris, ieviešot iepriekšējās mobilo tehnoloģiju paaudzes, un mēs ar prieku gaidām šīs partnerības turpinājumu nākotnē,” saka Tele2 izpilddirektors Baltijā Petrs Masjulis (Petras Masiulis).

“Mēs esam priecīgi paplašināt mūsu ilgtermiņa partnerattiecības ar Tele2 Baltijas valstīs, un lepojamies, ka esam izraudzīti kā Tele2 uzticams partneris 5G ieviešanas procesā. Mūsu AirScale portfelis Tele2 klientiem nodrošinās modernu savienojamību vairākos tirgos. Ar nepacietību gaidu mūsu sadarbību šajā projektā un ne tikai. Esmu arī priecīgs par Nokia panākumiem un attīstības dinamiku Baltijā,” norāda Nokia mobilo tīklu prezidents Tomi Uito.

5G tīkla ieviešanas laikā Baltijas valstīs arī tiks ievērojami uzlaboti jau esošie Tele2 4G tīkli, katrā valstī nodrošinot lielāku mobilā interneta pārraides ātrumu un kapacitāti, kā arī plašāku pārklājumu.

Latvijā noslēgusies 700 MHz izsole

2021. gada 17. decembrī noslēdzās otrā un pēdējā Latvijas rīkotās 700 MHz izsoles kārta. Pirmajā kārtā Tele2 par 2,42 miljoniem eiro ieguva radiofrekvenču 703 MHz – 713 MHz un 758 MHz – 768 MHz lietošanas tiesības laika periodam no 2022. gada 1. februāra līdz 2042. gada 31. janvārim. Otrajā kārtā Tele2 par 2,36 miljoniem eiro ieguva radiofrekvenču 738 MHz – 748 MHz lietošanas tiesības laika periodam no 2025. gada 1. februāra līdz 2042. gada 31. janvārim.

Nodrošinot radiofrekvenču spektru 700 MHz 3,5 GHz joslā, Tele2 Latvijā ir viss nepieciešamais, lai sāktu 5G ieviešanu visā valsts teritorijā. Igaunijā un Lietuvā augsto un zemo frekvenču izsoles 5G ieviešanai paredzēts rīkot 2022. gadā.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt