Android jaunā versija un 6 funkcijas, kas mainīs tavus Android lietošanas paradumus

Līdz ar jauna gada sākumu ierasts redzēt Android OS jauno versiju, kas uzlabos dažādas Android funkcijas un padarīs viedtālruņu lietošanu ērtāku. Jaunā Android OS versija – Android Q – tiks atklāta Google IO 2019 konferencē, kas šogad norisināsies maijā. Google vēl nav apstiprinājusi jauno OS versiju, taču jau ir devusi mājienus par funkcijām, kas tajā varētu būt.

PIEMĒROJAMA ARĪ SALOKĀMAJIEM VIEDTĀLRUŅIEM

Jaunā Android OS visticamāk atbalstīs salokāmos viedtālruņus. To, kā tas izpaustos, Deivids Burke prezentēja, kad Samsung atklāja pirmos viedtālruņus ar salokāmu displeju. Android OS atbalsts nozīmē, ka šādiem telefoniem būtu ērts un viegli saprotams Android aplikāciju izvietojums.

“TUMŠAIS” REŽĪMS

2018. gadā Google dažām savām aplikācijām ieviesa “tumšo” režīmu, kas nozīmē, ka ierastā baltā fona un melno burtu vietā bija iespējams piemērot tumšu fonu ar baltiem burtiem. Paredzēts, ka Android Q versijā, šo funkciju būs iespējams piemērot visai operētājsistēmai.

UZLABOTS ATTĒLS-ATTĒLĀ REŽĪMS

Uzlabotais attēls-attēlā (PiP) režīms jaunajā Android Q varētu darboties līdzīgi, kā šobrīd tirgū pieejamajiem labākajiem Samsung telefoniem. Šāds režīms ļauj ekrānu sadalīt divās daļās, atvērt un izmantot vairākas aplikācijas vienlaicīgi.

SEJAS ATPAZĪŠANA

2018. gadā vairāki viedtālruņu ražotāji mūs iepazīstināja ar sejas atpazīšanas funkciju. Taču, lai iekļautu šādu funkciju, būtu nepieciešams ieviest lielas saskarnes izmaiņas. Prognozēts, ka jaunajā versijā varētu būt šāda funkcija, tomēr ne visi telefoni to varētu atpazīt.

PAPILDUS ATĻAUJAS

XDA Developers jaunajai Android Q versijai ir izveidojis dažas jaunas atļaujas. Jaunā operētājsistēma aplikācijām liks vaicāt piekļuves apstiprināšanu arī viedtālruņa starpliktuvei (atmiņai, kurā atrodas materiāls, kas tiek pārkopēts no vienas vietas uz otru). Līdz šim šādas atļaujas netika prasītas un aplikācijas brīvi varēja piekļūt starpliktuvē esošajai informācijai.

IESPĒJA APLIKĀCIJĀM ATGRIEZT VECĀKAS VERSIJAS

Dažkārt atjauninājumi šķiet neparocīgi un sarežģīti. XDA Developers jaunajā Android Q verijā piedāvā iespēju atgriezt aplikācijām to iepriekšējās versijas. Šāda funkcija šobrīd jau ir pieejama vairākām Google aplikācijām.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt