Google pārtrauks savu aplikāciju uzspiešanu Android telefonos, sakarā ar ES sankcijām

Jūlijā Eiropas Komisija Google uzlika rekordlielu 4.34 miljardu sodu, par konkurences likumdošanas pārkāpumiem, sakot, ka lietotāji tika piespiesti pārlūkot internetu ar Chrome, lietot Googles meklēšanu, kā arī citus iepriekš instalētos Googles pakalpojumus. Šādu sankciju rezultātā Google ir nākusi klajā ar paziņojumu, ka mainīs to, ka šīs aplikācijas tiek automātiski iekļautas jaunos telefonos.

Iepriekš Google bija izveidojusi 11 lietotņu bunduli, kuru uzspieda telefonu ražotājiem, sakot, ka nedos Play Store licenci, ja šīs aplikācijas netiks iekļautas telefonā. Tāpat ražotājiem tika aizliegts tirgot tālruņus, ar modificētu Android versiju, bez Play Store.

Savā oficiālajā blogā Google paziņojusi, ka atļaus ražotājiem tirgot viedtālruņus ar modificētām Android versijām. Tāpat tiks piedāvātas atsevišķas licences meklētājam un Chrome, kā arī sava licence lietotņu pakotnei, kura satur tādas aplikācijas kā Maps, Gmail, Docs u.c.. Tā kā  Android izstrādes un uzlabošanas izmaksas tika segtas no reklāmu un lietotāju datu ienākumiem, kurus ģenerēja šīs aplikācijas, tad par lietotņu pakotnes licenci ražotājiem turpmāk būs jāmaksā. Cena gan netika minēta.

Jaunās izmaiņas stāsies spēkā 2018.gada 29.oktobrī visām jaunajām Android ierīcēm. Šīs pārmaiņas attieksies tikai uz Eiropas Ekonomikas zonā tirgotajiem produktiem.

Avots

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

11 Responses

 1. Un kapēc pie viena neieviesa noteikumu ka nedrīkst kompjus piebāzt pilnus ar sūdiem?
  Ir tak likums ka nedrīkst tirgot kompi bez operētājsistēmas.
  Un kapēc drīkt legāli tirgot kompjus ar Windows10? Tur taču arī ir uzspiests IEdge un visāda huiņa.
  Debīļu savienība. Un jampampiņi par to balsoja.

  1. Tieši debīļi panāca to ka ir divas Windows versijas – normālā un N versija ebreju savienības idiotiem.

   Kurš lieto preinstalēto windows nevis noformatē cietni un uzinstalē pats?

   1. Tie kas nopērk tēlojot gudros. Nu nekas, pēc tam samaksā datorspecam par iekrāto gigabaitu kopēšanu liekus 10-20€.
    Nezinu kas ir N versija, neinteresē.
    BTW, zābaku forumā izrādās ar ne1 nejēdz ka disks jādala divās partīcijās. Windows 10 tēmā var palasīties. Ārprātīgākie dauņi. visi kaukādi puspisti, pret izlietni izmesti izdzimteņi.
    Tur viens tāds lietotājs “abi” mēģināja paskaidrot, ak vai kā norēja…

    1. Tiaki daunis mūsdienās dala diskus divās partīcijās. Es par to esmu runājis ļoti daudz. Principā nekas nav jādala, ir daudz problēmu un praktiski nekādu ieguvumu. Operatīvajā atmiņā vienas MFT vietā tiek turētas divas. No vienas partīcijas pārvietojot datus uz otru paiet ilgs laiks, turpretī vienas partīcijas gadījumā tas notiek monetāni no foldera uz folderi. Šifrējot divas partīcijas bieži vien L2 vai L3 kešā nepietiek vietas diviem šifrēšanas procesiem katrai partīcijai un rezultātā process ir nedaudz lēnāks.

     Vairs nav 1997. gads, kad FAT16 maksimālais partīcijas izmērs bija 2GB bet cietņi bija 2,5GB lieli…

     1. Šī nelaime ir visos lauciņos. Visi visu zina, bet tāpat salauž un sauc meistaru 😀 Cilvēkus, ko zinu, kas tā dara, uzskata, ka tā drošāk… Personīgi es pirms 10 gadiem darīju līdzīgi ar partīcijām, jo gāju inerces vadīts, bet vēlāk no tā formāta atteicos un pārgāju uz 2 cietņu principu, tieši tāpēc, ka no tā jēga nav nekāda – tikai lieki sarežģījumi.
      1 cietnis OS un Softam, otrs datiem. Desktop un visas defaultās WIN mapes nobāzējot uz 2. cietņa, lai pie reinstala gadījuma nekas nekur nav jākopē nekad.

 2. Pašam arī patreiz ir 3 cietņi, konkrētāk SSD sistēmai un programmu datiem, HDD reti lietotajiem datiem un papildus mSATA kur sainstalētas spēles + ārējais USB3.0 bet šāds setups tikai tādēļ ka esmu pie laptopa. Uz normāla desktopa man būtu RAID5 masīvs un viena partīcija.

  Cik jums bieži dēļ līkajām rokām nākas reinstalēt windows ka jau laicīgi tam gatavojaties? Man Windows instalācija dzīvo tikpat ilgi cik pats kompjūters. Eksperimentiem un sūdošanai ir domāts VMWare.

  Lietotāju mapes un dati uz citas partīcijas vai diska ir slikti kaut vai dēļ tā ka nokačātie dati no temp folderiem pie finiša jāpārvieto uz mapēm kur viņi glabāsies. Modernajiem i7 un labākiem procesoriem domāju ka vairs nav aktuāli ieguvumi no ātrdarbības vienas partīcijas gadījuma.

 3. tad mēs driz varēsim sagaidīt ka beidzot abols tiks izdrazts un uz isūdiem beidzot varēsim uzlikt normalu OS, un mikrosūds likvidēs windows80 ar visiem uzspiestajiem updeitiem un telemetrijam?

  1. Diezvai.
   Ja Apple mierīgi nomelnoja “right to repair” kustību, tad nekādu sourci no viņiem neizspiedīsi. Ja nu tikai kāds krievu hakeris nopludinās, tāpat kā shēmas un PCB layout.
   Bet arī tad, kurš tad lietos to Apple bez Apple drazas? Visi fanboy takš kā traki pēc Apple drive/sync/whateva un NTP client ar intervālu 10 sekundes.
   Neenu es neatteiktos no kaukāda 3./4./5. aifouna ar atvieglotu softu… Tagad lombardos tādus zem 100€ var nopirkt. No otras puses… Note2 tirgoja nedaudz virs 100€, un tai var pielikt ZeroLemon bateriju.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt