iOS18: aktuālākie jaunumi

Nākamajai Apple iOS18 sistēmai gaidāmi ievērojami mākslīgā intelekta uzlabojumi. Taču, kad to varēsim izmantot ikdienā?

iOS18 varētu būt viena no interesantākajām 2024. gada programmatūras relīzēm – avoti vēsta, ka tas būs lielākais atjauninājums iPhone vēsturē. Tomēr bez tā, citas 100% apstiprinātas detaļas nav zināmas. 

iOS18 īsumā

Kas tas ir? Nākamais lielais Apple operētājsistēmas atjauninājums

Kad tas būs pieejams? Visticamāk, 2024. gada septembrī

Vai par to jāmaksā? Nē, atjauninājumi ir bezmaksas

iOS18: aptuvenais relīzes datums

Pamatojoties uz iepriekšējiem notikumiem, operētājsistēma (OS), visticamāk, būs pieejama 2024. gada septembra vidū. Iespējams, tā pārklāsies ar iPhone 16 līnijas un Apple Watch 10 prezentācijas laiku.

Taču, lai apskatītu un pat izmēģinātu dažas no OS funkcijām, nav jāgaida līdz rudenim. Parasti ražotājs paziņo par jaunajām iOS versijām WWDC pasākumā, šogad tās sāksies 10. jūnijā. 

iOS18: ierīču atbalsts

Vēl nezinām par iPhone sarakstu, kas atbalstīs iOS18, bet salīdzinājumam varam minēt iOS17, kas darbojas uz katra iPhone, sākot no iPhone XR un iPhone XS. No atbalstāmo ierīču saraksta ražotājs izņēma iPhone 8 un 8 Plus, kā arī iPhone X – visas ierīces kļuva pieejamas 2017. gadā.

Tieši tāpēc ir iespējams, ka ar operētājsistēmas 18 versiju, Apple vairs neatbalstīs viedtālruņus no 2018. gada, tas ir, iPhone XR, XS un XS Max. Tātad – lai izmantotu iOS18, būs nepieciešams iPhone 11 vai jaunāks viedtālrunis. 

iOS18: jaunumi un baumas

Lēnām sāk izplatīties baumas par gaidāmo operētājsistēmu, it īpaši, tas, ka Apple veic ievērojamus ieguldījumus mākslīgā intelekta (MI) serveros un funkcijās. 

Šķiet, tiek strādāts pie AppleGPT – uzņēmuma radītais ChatGPT sāncensis -, kas varētu uzlabot Siri un AppleCare. Ražotājs arī apsver MI tērzēšanas robotu un attēlu ģenerējošu MI. Domāts, ka abas funkcijas tiks ievietotas Siri, lai uzlabotu jau novecojošo digitālo asistentu. 

Ir izskanējis, ka Apple MI darbinātais Siri asistents varētu tikt prezentēts jau WWDC 2024, kur, visticamāk, pirmo reizi ieraudzīsim jauno operētājsistēmu. Tomēr tādām tehnoloģijām ir nepieciešama jaudīga aparatūra, tāpēc, iespējams, funkciju varēs izmantot tikai iPhone 16 un jaunāku viedtālruņu īpašnieki. 

Nav zināms ļoti daudz par to, kā tiks uzlabots Siri, bet viens piemērs vēsta, ka asistents varētu aizstāt Shortcuts lietotni, darbojoties kā risinājums sarežģītu uzdevumu veikšanai. Piemēram, lietotājs var palūgt Siri izveidot GIF no pēdējiem 5 uzņemtajiem attēliem, tad to nosūtīt kādam no kontaktiem – tas viss ar vienu balss komandu. 

Mākslīgā intelekta pasaule strauji aug un laužas ārpus rāmjiem, tāpēc, iespējams, Apple izveidos lietotņu veikalu tieši MI aplikācijām. Bloomberg operētājsistēmu nosauca par “ambiciozu un pārliecinošu”. 

“Ievērojams atjauninājums” nav iespējams bez dizaina pārmaiņām. Viens no uzlabojumiem varētu būt vieglāk pielāgojams iPhone sākuma ekrāns, tostarp atstarpes starp lietotņu ikonām. 

Par iPadOS18

iPadOS 18 gaidāms kopā ar iOS18, kā arī daudzas no funkcijām būs kopīgas. Taču, protams, būs arī pāris atšķirības. Piemēram, iPadOS tiks pievienota Journal lietotne, kas jau ir pieejama viedtālruņos. 

Jauno operētājsistēmu, visticamāk, vairs neatbalstīs ierīces ar A10X Fusion un A10 Fusion mikroshēmas.

iOS18: ko vēlas redzēt klienti?

1. Galveno funkciju pieejamība visā pasaulē

Viena no iOS17 galvenajām funkcijām ir Live Voicemail, kas vēl joprojām ir pieejama tikai ASV un Kanādā, padarot 17. operētājsistēmas versiju sliktāku ārpus šīm valstīm. 

Tāpēc priekš iOS18 būtu vēlams, ka visas funkcijas ir vienādi pieejamas. Ja tas nav iespējams, Apple par to būtu jāpaziņo, nevis jāslēpj.

2. Saderība ar Android

Vēl viens Apple paradums ir Android izslēgšana no funkcijām kā iMessage un SharePlay. Kaut kādā mērā to var saprast, taču, domājot par drošību jeb Check In, tas nešķiet loģiski. 

Check In ir iOS17 funkcija, kas automātiski paziņo tuviniekiem, kad viedtālruņa īpašnieks ir ieradies mājās. Kā arī tieši pretēji – paziņo, ja noticis kas slikts, uzrādot, kur atrodas viedtālrunis. 

Tomēr priekš tā nepieciešams, ka gan nosūtītājam, gan saņēmējam ir iOS17, tātad Android īpašnieki to nekādi nevar izmantot. 

Tāpēc ar operētājsistēmas atjauninājumu vēlams, ka Apple paver šo funkciju arī Android lietotājiem, lai viņi var vismaz saņemt automatizētās ziņas un paziņojumus no draugiem un ģimenes, kuri izmanto iOS

3. Siri MI atjauninājums 

Baumas rosina domāt, ka Apple visu savu uzmanību pievērš MI ieviešanai iOS18 un, visticamāk, Siri būs viens no galvenajiem saņēmējiem. Siri uzlabojumi varētu iespējot dabīgāku un plūstošāku sarunu, kā arī to, ka balss asistents spēj paveikt sarežģītus uzdevumus, nevis tikai iegūt info no Google

4. Kursora ievietošana vārda vidū

Viena no funkcijām, ko Apple varētu iedvesmoties no Android, ir iespēja pieskarties vārdam vidū, lai tur novietotu kursoru. Tad, protams, veikt drukas labojumus. 

Pagaidām, lai izlabotu kādu kļūdu, jātur atstarpes poga un jāvelk. Tas strādā labi, taču ievērojami lēnāk. 

5. Apdomāta MI integrācija 

Arī ārpus Siri ceram, ka Apple integrēs mākslīgo intelektu citās iOS18 daļās. Vēlams, ka tas tiek darīts apdomāti, nevis ķeksīša pēc. 

It īpaši, vēlamies redzēt MI rīku ieviešanu attēlu rediģēšanai. To varētu salīdzināt ar Google Magic Eraser un Magic Editor rīkiem, kas ļauj no bildēm izņemt lietas vai tās pārvietot. Būtu interesanti redzēt plašāku telpisko attēlu un video pieejamību, lai to var baudīt arī tie, kuriem nepieder Apple Vision Pro

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt