Uzlabo savu konfidencialitāti internetā ar Jumbo

Sociālo tīklu aplikācijas jau sen nodrošina konfidencialitātes iestatījumus, lai ikvienam būtu iespēja noteikt, kas var skatīt ziņas. Tomēr atkal un atkal lasām ziņu virsrakstus par to, ka publiskota vairāk informācija nekā mēs vēlējāmies. Jumbo, jauna iOS konfidencialitātes asistenta aplikācija, palīdzēs šo informācijas daudzumu ierobežot.

Kas ir Jumbo un kādēļ tas tika radīts?

Pierre Valade kopā ar sešu cilvēku komandu Ņujorkā sāka strādāt pie aplikācijas izveides pēc tam, kad savu iepriekšējo uzņēmumu, sociālo kalendāru aplikāciju Sunrise, pārdeva uzņēmumam Microsoft. Intervijā ar The Verge viņš stāsta, ka pagājušajā gadā klimats konfidencialitātes jomā ir pilnībā mainījies. Gada laikā ir bijuši tik daudz skandālu, kā nekad.

Jumbo šobrīd ir pieejama iOS (uzņēmums bloga ierakstā raksta, ka gaidāma arī Android versija). Lietotne spēj pārvaldīt konfidencialitāti četros dažādos pakalpojumus: Twitter, Facebook, Google meklēšanā un Amazon Alexa balss vadības asistentā. Jumbo plāno pārvaldīt privātuma politiku arī Instagram un Tinder.


Kā Jumbo strādā?

Lai uzsāktu Jumbo darbību, pieskarieties pogai “sākt tīrīšanu” un programma izdzēsīs sīkziņas, pārvietojot tās uz arhīvu. Tiesa gan, ka Jumbo, arhīvs šobrīd nav visai noderīgs, jo tam nav meklēšanas funkcijas.

Twitter ierobežojumu dēļ Jumbo var dzēst tikai pēdējās 3200 sīkziņas. Kamēr darbība tiek veikta, aplikācijai ir jāpaliek priekšplānā, pārslēdzoties uz citu programmu, darbība tiks apturēta.

Facebook aplikācijā Jumbo strādās efektīvāk. Aplikācija spēj pārskatīt visus iestatījumus, izmainīt tos, lai maksimāli ierobežotu ziņu redzamību. Tā vietā, lai pieņemtu detalizētākus un sarežģītus lēmumus, Jumbo piedāvā vājus, vidējus un spēcīgus konfidencialitātes iestatījumus. Vidējais iestatījums nodrošina, ka lielākā daļa jūsu profila informācijas ir pieejama tikai draugiem; spēcīgais iestatījums lielāko daļu šīs informācijas padara redzamu tikai jums.

Programma izmanto skriptus, lai imitētu iestatījumu mainīšanu. Pierre Valade intervijā min, ka netiek darīts nekas tāds, ko lietotājs nevarētu izdarīt pats. Jumbo ir trešā persona, kas strādā lietotāja vārdā, lai palīdzētu pieņemt lēmumus visai sarežģītās sistēmās.

Jumbo arī ierobežo Google saglabātos meklēšanas rezultātus, un tā var izdzēst balss ierakstus, ko Amazon saglabā no Alexa. Nākotnē Jumbo cer ļaut iztīrīt savas publiskās Instagram ziņas un pavisam izdzēst Tinder sarunas.

Pierre Valade apgalvo, ka Jumbo izveides procesa laikā nav kontaktējies ar Facebook, Twitter un citiem pakalpojumiem.

Jumbo izveidei ir piesaistīts riska kapitāls no dažādiem investoriem 3.6 miljonu ASV dolāru apmērā. Aplikācija būs bezmaksas, taču laika gaitā par papildus maksu piedāvās papildus funkcijas. Lai gan cilvēki bieži min, ka viņiem rūp konfidencialitāte internetā, nav skaidrs, cik liels ir to viedtālruņu lietotāju tirgus, kas par to būtu gatavi maksāt.

Laikā, kad vismaz reizi mēnesī lasām ziņu virsrakstus par skandāliem, kur lietotāju dati ir noplūduši no sociālajiem tīkliem, Jumbo varētu būt visai noderīga un pieprasīta aplikācija. Taču paliek aktuāls jautājums – cik lielu daļu cilvēku šī problēma patiesi uztrauc, lai viņi būtu gatavi rīkoties vai maksāt kādam, kas parūpējas par viņu konfidencialitāti internetā.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt