Ierīces Tehnoloģiju jaunumi

AIKEA – mākslīgā intelekta kamera mājas uzraudzīšanai

Pavisam nesen KickStarter, globālā pūļa finansēšanas platformā, ievietots kāds jauns un interesants projekts AIKEA. Kas ir AIKEA? Tā ir neliela izmēra mākslīgā intelekta kamera, kas ne tikai uzņem notiekošo, bet arī analizē to. 

AIKEA, lai nodrošinātu kvalitatīvu mākslīgā intelekta darbību, izmanto nelielu datoru (nesen izlaisto Raspberry Pi 4) un atvērtā pirmkoda programmatūru (BerryNet). Kamera kalpo kā drošības sistēma mājoklim. Ja pie mājas atradīsies kāds cilvēks, programma to identificēs kā cilvēku un nosūtīs paziņojumu uz īpašnieka viedtālruni (e-pastu vai ziņu Telegram).

AIKEA kamerai ir visai liels potenciāls. Tās veidotāji nedomā apstāties un turpināt to uzlabot, lai spētu, piemēram, uzraudzīt mājdzīvniekus, ziņojot, kad tie šķērso noteiktu teritoriju.

AIKEA izmanto Edge mākslīgā intelekta tehnoloģiju, kas nodrošina lielāku privātumu kā Cloud mākslīgā intelekta kameras. Cloud mākslīgā intelekta kamerām atšķirībā no Edge ir posms, kurā uzņemtais attēls vai video nonāk mākonī. Edge tehnoloģija nodrošinās lielāku privātumu un ātrumu, jo tajā nav starpposmu – dati tiek uzreiz nosūtīti īpašniekam.

Uzstādīšana

Kameras sagatavošana un paziņojumu iestatīšana.

Kameras uzstādīšana un savienošana ar citām ierīcēm.

Tas viss ir tieši tik vienkārši! Vairs neraizējoties, atstājiet savu māju – AIKEA to pieskatīs Jūsu vietā!

Komplektācija

AIKEA komplektā ir viss, kas nepieciešams, lai uzstādītu viedo kameru:

  • Raspberry Pi 4 un BerryNet;
  • 1080p Pi kamera ar nakts redzamību;
  • Korpuss, kas pasargās arī no sliktiem laika apstākļiem;
  • 30×30 mm ventilators, kas atdzesēs ierīci;
  • 32 GB atmiņas karte sistēmas un video dublēšanai.

Šobrīd projekts ir saņēmis aptuveni pusi no tā realizācijai nepieciešamā finansējuma. Finansējuma iegūšanai projektam paredzētas vēl 2 nedēļas, ja tas netiks iegūts,  projekts visticamāk netiks īstenots. Šobrīd, Kickstarter projekta ietvaros, vienas kameras cena ir 195 ASV dolāri jeb aptuveni 177 Eur. Kameras piegādes plānots uzsākt jau decembrī.

Kas ir Kickstarter? Lasi mūsu rakstu – KickStarter, platforma, kur idejas kļūst par realitāti.

Apskatīt projekta Kickstarter lapu.

Līdzīgi raksti

Atbildēt