AirPower bija Apple inovatīvais uzlādes koncepts, kurš ātri vien tika aizmirsts. Tā arī neizlaistais prototips no 2017. gada nu ir uzpeldējis. Un tas pierāda, cik labi, ka to nesastapām.
Kosutami – Apple informācijas nopludinātājs – X platformā dalījās ar bildēm un video, kur redzams AirPower prototips. Izrādās, ka testa versija uzlādes laikā kļuva tik karsta, ka uz tās esošā AirPods Pro kastīte sāka izkust.
Nopludinātā informācija apstiprina iepriekš zināmo par AirPower. Taču ideja par ierīci bija laba – tā spētu uzlādēt jebkuru uz tās uzlikto Apple ierīci, turklāt neatkarīgi no tā, kur novietota. Apple uzlādes stacija atšķiras no citām ar to, ka nav nepieciešams objektu novietot kādā specifiskā pozīcijā vai vietā.
Problēma radās, jo Apple nespēja nokontrolēt liekā siltuma izdali brīdi, kad notiek uzlāde. Netipiski, bet uzņēmums vienkārši padevās un atstāja AirPower 2019. gadā. Tas, ka pat pēc Kosutami prototipa Apple vēl ilgi neatmeta ar roku, ierosina, ka uzņēmums bija pārliecināts par savām spējām apiet pārkaršanas problēmu. Diemžēl tas tā nenotika.
Potenciāli apdraudošs
Kosutami X publikācijā iekļāva vēl dažus interesantus faktus. Kosutami ievietoja foto, kurā redzams, kā AirPower veiksmīgi uzlādē Android viedtālruni. Tas noteikti nebūtu iespējams, ja Apple būtu nonākuši līdz galaproduktam.
Kā arī Kosutami, šķiet, izdevās uzlādēt Apple viedo pulksteni. Tomēr vienā no ziņām iekš X lietotnes Kosutami piebilst, ka uzlāde notika mazāk kā minūti, un ierīce tāpat pārkarsa.
Prototips, ko Kosutami testēja, saturēja 15 uzlādes spoles – tas ir mazāk nekā sākotnējā idejā, kur to bija 21. Iespējams, samazinātais spoļu skaits izveidoja šķirbas, tāpēc daudz vieglāk ir novietot ierīci neoptimālā vietā, piemēram, tikai nosedzot pusi no spoles. Kosutami šķiet, tas bija pārkaršanas iemesls.
Ieskats Apple aizkulisēs notiek reti. It īpaši, ja tiek uzsvērts, cik bīstamu scenāriju neizlaistais produkts varēja realizēt. Balstoties uz visu zināmo informāciju, nav šaubu, ka pamest šo ideju bija gudrs lēmums no Apple puses.