Neskatoties uz ievērojami negatīvo reakciju par jauno Sony konsoli, analītiķi paredz, ka PS5 Pro klāsies ne diži sliktāk kā PS4 Pro.
Nav šaubu, ka jaunās konsoles cena ir neprāts. Arī tas, kā Sony to izziņoja, nav 800 EUR vērts. Tomēr – ja ir pieprasījums, ir piedāvājums.
Konsoles mērķauditorija ir ļoti šaura, piemēram, PS4 Pro ierīce veidoja tikai 14% no visa PlayStation 4 pārdotā apjoma. Neskatoties uz augsto cenu, analītiķi paredz, ka jaunā konsole nebūs ne vairāk, ne mazāk veiksmīga par iepriekšējo. Daži jau sparīgi gatavojas 7. novembra relīzei, ņemot vērā pēkšņo ārējā diska draivera pārdošanas tempus.
Tomēr cenu vēl traģiskāku padara fakts, ka tā ir digital-only konsole, tas ir, bez diskdziņa. Tas ir jāiegādājas atsevišķi, kas kopsummai pievieno vēl vismaz 150 EUR. Pat vertikālais statīvs nav bezmaksas.
Lai cik neprātīgi tas izklausītos, PlayStation 5 diska draivera pārdošanas tempi ir uzņēmuši pēkšņus apgriezienus. Amazon vislabāk pārdoto preču sarakstā tas ir ierindojies 8. pozīcijā. Dažos ASV veikalos tas ir pilnīgi izpirkts.
Savukārt, Apvienotajā Karalistē situācija ir pavisam citādāka. Tas ir, ņemot vērā proporcionāli augstākas cenas kā citur pasaulē, draiveris nav īpaši pieprasīts. Neskaitot nodokļus, PS5 Pro ir ekvivalents 630 EUR Amerikā, un, lai gan ASV fani arī sūdzas par cenu, nešķiet, ka tas kādu atturētu.
Domas par PS5 Pro pārdotajiem apjomiem
Visticamāk, aktualitāte nebūs diez ko ilga, atsaucoties uz Ampere Analysis analītķi. Viņš paredz, ka “relīzes loga” laikā tiks pārdotas aptuveni 1.3 milj. ierīces, kas nav īpaši mazāk kā PlayStation 4 Pro.
Vispārīgi – viņš uzskata, ka līdz 2029. gadam tiks pārdotas ap 13 milj. jaunās konsoles. Priekš 4. paaudzes ierīces visu laiku kopskaits nav definēts, bet, visticamāk, tie ir 14.5 milj.
“Sagaidām, ka dažiem patērētājiem cena mīkstinās pieprasījumu, bet priekš PlayStation entuziastiem tā nav īpaši vērā ņemama,” tiek vēstīts. Interesanti, ka analītiķis izceļ sekojošo ideju – Sony drosmīgās cenu zīmes ir radušās Xbox vājās konkurētspējas dēļ.
“PS5 Pro cena atspoguļo Sony pielāgoto stratēģiju, lai aizsargātu savu rezervi, vispārējo piegādes ķēdes inflāciju un tiešā konkurenta trūkumu, salīdzinot ar iepriekšējo paaudzi (kad Microsoft strādāja pie Xbox One X),” viņš sacīja.
“Konkurences trūkums nozīmē vieglāku lēmumu priekš Sony – augstāka cenu zīme, lai pasargātu eksistējošās rezerves.”
Avots: Metro