Tehnoloģiju jaunumi Videospēles

Izmēģini Falcon Age – spēli ar piekūnu!

Falcon Age ir viena spēlētāja piedzīvojumu spēle. Iemācies medīt, vāk nepieciešamos līdzekļus izdzīvošanai un cīnīties, lai atgūtu kultūras mantojumu senajās piekūnu medībās, ko cenšas izpostīt roboti. Atrodi savu piekūnu un dodies šajā piedzīvojumā ar PlayStation 4 spēļu konsoli vai virtuālās realitātes brillēm!

Ko sagaidīt spēlē?

Galvenā spēles varone ir jauna sieviete vārdā Ara, kas atrodas cietuma darba nometnē. Katru dienu kāds robots uzdod daudz jautājumus un pārējā dienas daļa paiet, veicot smagu darbu, derīgo izrakteņu ieguvē. Kādu dienu Ara aiz savas kameras ievēro piekūnu, kas cīnās ar sargu. Cīņas beigās putns nemanot nonāk viņas kamerā. Ara cenšas izārstēt putnu, māca tam sekot viņai un medīt. Abiem izdodas izbēgt no cietuma, viņi satiekas ar Aras tanti, kas ir profesionāle piekūnu medībās. Viņa apmāca Aru, viņas piekūnu un palīdz cīņā pret robotiem, kas veido kolonijas.

Spēles pamatā ir nopietns stāsts, kas tiek atsvaidzināts ar bagātīgu iztēli un galvenā varoņa attiecībām ar piekūnu. Lai izspēlētu spēli, jāsadarbojas ar piekūnu, kas spēles gaitā attīstās līdz ar pašu varoni. Piekūns spēs sagādāt pārtiku, kā arī palīdzēs cīnīties, ja to pavēlēsi.

Spēles tapšanas process

Tāpat kā daudzi spēļu veidotāji, Chandana Ekanayake, Falcon Age veidotājs, uz galda tur lielu kladi, kas ir pilna ar dažādām idejām un ikdienas tiek papildināta. Viena no idejām – cilvēks ar piekūnu – tapa par spēli. Izveidojot pirmo prototipu ar putnu un apskatot, kā tas lido un nosēžas uz rokas virtuālajā realitātē, bija skaidrs, ka tam ir jātop par spēli. Ideja par piekūnu un mehānisko pasauli, šķitusi visai interesanta.

Chandana Ekanayake veidojis spēles skices, taču pašu stāstu padarīt krāšņāku un bagātīgāku palīdzējusi rakstniece Meg Jayanth. Abiem bijis svarīgi izveidot interesantu galvenās varones Aras tantes tēlu – vecu piekūnu mantinieci, kas liek justies vainīgam par dažādām dzīves izvēlēm. Vēlāk komandai, kas rakstīja spēli, pievienojās arī Cassandra Khav, kas iepriekš strādājusi ar tādām spēlēm kā Where the Water Tastes Like Wine un Sunless Skies.

Interesanti, ka spēles veidotāju komanda daudz pētījusi putnus, kā arī pavadījusi dienu ar piekūnu dresētāju. Tā Falcon Age piekūns ir kļuvis par vienu no video spēļu reālistiskākajiem tēliem.

Izmēģiniet ar PSVR – PlayStation virtuālās realitātes brillēm

Spēle darbojas visai labi, kā standarta spēle, taču tā patiešām atdzīvojas ar virtuālās realitātes brillēm. Tas, kā putns Jums skatās acīs, ir pārsteidzoši reāli un var šķist pat visai biedējoši. Paņemiet virtuālos gardumus, pabarojiet putnu un vērojiet katru tā kustību! Izmantojiet PlayStation Move pulti, pielieciet to tuvāk pie sejas, lai atdarinātu svilpi un putns tulīt atlidos!

Falcon Age veidotāji galvenokārt pievērsuši uzmanību pašam putnam, izstrādājot tā vissmalkākās detaļas un kustības. Spēle ir kā mākslas darbs, kurā ir interesanti vērot piekūna uzvedību un to, kā spēles krāšņā, bagātā pasaule un varonis mijiedarbojas ar to. Šī noteikti ir spēle, ko pievienot izmēģināmo spēļu sarakstam!

Spēli par 19.99 Eur iespējams iegādāties šeit.

Spēles oficiālā mājas lapa: www.falconage.com

Avots: The Verge

Līdzīgi raksti

Atbildēt