Stray – spēle, kuru spēlējat kā noklīdis kaķis distopiskā pilsētā

Stray spēles ekrānuzņēmums

Indie spēļu izstrādātājs BlueTwelve studios ar palīdzību no Annapurna Interactive gan uz Playstation, gan uz PC platformām izlaidis visai interesantu spēli par kaķi – Stray. Annapurna Interactive laidis klajā arī tādas spēles kā The Pathless un Twelve Minutes. Spēļu studija savu popularitāti ieguvusi tieši ar spēli Stray, pēc kuras tiek sagaidīti citi tik pat krāsaini un aizraujoši piedzīvojumi.

Kā tad īsti izskatās spēle Stray? Spēlē spēlētājs pārvālda kaķi, kurš nomaldījies interesantā robotu pilsētā. Spēles gaitā spēlētājam nāksies izpētīt šo interesanto pilsētu, pildot puzles, skraidot pa pilsētu un pa māju jumtiem. Ceļojuma laikā nāksies satikt draudzīgus personāžus un arī dažus ienaidniekus.

Stray spēles ekrānuzņēmums
Foto: Stray spēles ekrānuzņēmums, Erkils, notepad.lv

Stāsts ir sadalīts 12 nodaļās, tas ir vienkāršs un vēsta par klaiņojošu kaķi, kurš ir pazudis un nošķirts no savas ģimenes. Ceļojuma laikā šis kaķis tiek ierauts sen aizmirstā noslēpumu pilsētā, kuru apdzīvo interesanti un visbiežāk draudzīgi roboti.

Viens šāds draudzīgs robots – drons pievienojas kaķa ceļojumā uz mājām un palīdz kaķim tikt galā ar ienaidniekiem.

Stray spēles ekrānuzņēmums
Foto: Stray spēles ekrānuzņēmums, Erkils, notepad.lv

Ar pašpietiekamu stāstu un dažiem neaizmirstamiem varoņiem ceļā, šī noteikti nav spēle, kuru vajadzētu palaist garām. Un, ņemot vērā, ka spēles laiks ir aptuveni 4 – 6 stundas, tā ir pieejama pat tiem, kam ir daudz darba.

Katrai nodaļai ir diezgan lineārs virziens, kas apvieno dažādus uzdevumus un mīklas. Spēlei ir vieglas, uz fiziku balstītas mīklas un vienkārši, bet efektīvi uzdevumi, kas izjauc jebkādu monotonijas sajūtu, kas varētu pārņemt spēlētāju. Šeit nav arī nekā pārlieku nogurdinoša, taču ir pietiekami daudz uzdevumu, kas liek domāt ārpus rāmjiem.

Stray spēles ekrānuzņēmums
Foto: Stray spēles ekrānuzņēmums, Erkils, notepad.lv

Galvenais varonis un spēlētāja personāžs – kaķis – jau tāpat vien šķiet ļoti interesants. Papildinot patīkamo galvenā varoņa tēlu, arī pēles līmeņu dizains ir visai noslīpēts un var redzēt, ka ražotāji ir veltījuši īpašu uzmanību sīkām detaļām. Spēlē ļoti vienmērīgi tiek sadalītas gan aizraujošās, gan uzdevumu daļas un viss notiek ļoti plūstoši.

Pilsētas ir pilnas ar dažādiem personāžiem, ar kuriem varat mijiedarboties, piemērām, humanoīdiem robotiem, kas ir dzirdējuši baumas par lielo ārpasauli, taču tie uzskata, ka tās ir tikai baumas. Katram no šiem personāžiem ir vārdi, un daži no tiem spēlētājam piedāvā veikt uzdevumus.

Grafikas

Stray spēles ekrānuzņēmums
Foto: Stray spēles ekrānuzņēmums, Erkils, notepad.lv

Arī grafiskā izskata ziņā spēle izskatās fantastiski. Neatkarīgi no tā, vai tās ir neona gaismas, kas atspīd no peļķēm uz zemes, vai kaut kas vienkāršs, piemēram, kaķa pārvietošanās pa jumtiem, katra šīs spēles daļa izskatās fantastiski. Kad vien scenārijs to pieprasa, tajā ir gan spilgtu, gan blāvu krāsu sajaukums, un, to spēlējot, nepacietīgi vēlēsieties izpētīt nākamo apgabalu, lai uzzinātu, ko vēl šī spēle ir sarūpējusi.

Kopsavilkums

Stray ir brīnišķīga spēle. Šī nav spēle, kuras galvenais mērķis ir mikro transakcijas un ātra pelnīšana. Tā ir klasiska spēle, kas vienkārši vēlas izstāstīt labu stāstu un ļaut spēlētājiem uz pāris stundām atslēgties no realitātes.

Var redzēt, ka spēles ražotāji spēlei devuši daudz mīlestības. Tā ir fantastiska un var droši teikt ka tā ir viena no labākajām spēlēm 2022. gadā!

Spēles Cena 25.99 EUR, tā pieejama uz PC un PlayStation platformām.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt