Inženieri izveidojuši ierīci, kas izmanto cilvēka sviedrus, lai darbinātu elektroniku

Inženieri ir izveidojuši ierīci, kas pati savāc sviedrus no pirksta gala, lai radītu enerģiju. Pašam cilvēkam nav jādara nekas. Patiesībā tā var strādāt arī, kamēr persona mierīgi sēž vai pat guļ.

Lokanās, plānās sloksnes aptinumi ap pirksta galu ir kā plāksteris, kas cilvēka sviedros atrastās ķīmiskās vielas pārvērš nelielos elektrības daudzumos. Pirksti nepārtraukti rada sviedrus, tāpēc ierīce var darboties, nekustinot muskuļus.

Džozefs Vans nano inženierijas profesors Sandjego universitātē un dokumenta, kurā aprakstīts produkts, līdzautors, otrdien publicētajā žurnālā Joule stāsta, ka izmantojot uz pirksta gala esošos sviedrus, kas rodas neatkarīgi no tā, kur atrodaties vai ar ko nodarbojaties, šī tehnoloģija nodrošina tīru enerģiju, bez lietotāja piepūles.

Lai gan jaunais produkts var radīt enerģiju, vēl nav pienācis laiks pie tā pievienot vadus vai smalkas elektrības rozetes. Ierīce var darbināt zemākas jaudas elektroniku, kas darbojas milivatu diapazonā, piemēram, rokas pulksteni, taču tā vēl nav piemērota tādu augstas veiktspējas ierīču, kā piemēram, viedtālruņa uzlādei.

Džozefs Vans stāsta, ka mērķis ir šo ierīci padarīt par praktiski izmantojamu. Zinātnieki vēlas parādīt, ka šī tehnoloģija nav tikai kārtējā interesantā ierīce. Ar šo tehnoloģiju būtu iespējams darbināt arī tādu noderīgu elektroniku kā sensorus un displejus.

Pirksta galā ir vairāk nekā tūkstoš sviedru dziedzeru. Tie var radīt 100 līdz 1000 reižu vairāk sviedu nekā vairums citu ķermeņa daļu. Parasti mēs to neievērojam, jo sviedri visai ātri iztvaiko, bet šī jaunā ierīce var tos apkopot un atrast tiem lietderīgu pielietojumu.

Eksperimenta laikā, kad cilvēks 10 stundas gulēja ar ierīci uz pirksta, ierīce savāca 400 millidžoulu enerģijas, kas ir pietiekami, lai nodrošinātu 24 stundu jaudu elektroniskajam rokas pulkstenim (bet ne viedpulkstenim). Pētnieki norāda, ka vairākos pirkstu galos nostiprinātas ierīces radītu vēl lielāku enerģiju.

Avots: CNET

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt