Jaunatklāto Malware vīrusu nav iespējams izdzēst no viedtālruņa

Malware vīrusi nav nekas jauns priekš mūsu viedtālruņiem, un, lai gan esam jau pazīstami ar vairākiem veidiem kā tos iznīcināt, gadījumos, kad tie ir īpaši spēcīgi un nodara lielu bojājumu, vienīgais veids kā atbrīvoties no šiem vīrusiem ir veikt factory reset (atiestatīt pēc fabrikas nosacījumiem) funkciju, kas dzēš visus datus un, jūsu viedtālrunis ir tāds pats kā brīdi, kad tika izlaists no rūpnīcas. Par nelaimi, izskatās, ka šobrīd ir jauns, spēcīgāks Malware vīruss, kuru tik vienkārši nemaz nevar izdzēst no viedtālruņa.

Dubbed xHelper, šis vīruss nav viss domāts, lai nozagtu jūsu personīgos datus vai kādu informāciju, kas atrodas uz jūsu viedtālruņa, bet gan kalpo kā rīks, lai nepārtraukti turpinātu gādāt pop-up reklāmlogu paziņojumu parādīšanos uz jūsu ekrāna. Tādā veidā šī vīrusa izstrādātāji pelna savu iztiku. Saskaņā ar ZDNet, ja viedtālrunis tiek inficēts lejupielādējot šo vīrusu, tad lietotājiem būtu nepieciešams zināt, ka šim vīrusam ir viena augstas bīstamības pakāpes īpatnība.

Ja ar iepriekš minēto nav pietiekami slikti, kā jau minējām, tad no šī Malware vīrusa nav iespējams atbrīvoties pat tādā gadījumā, ja viedtālrunis tiek pilnībā restartēts. Symantec un Malwarebytes drošības uzņēmumi uzskata, ka iemesls, kāpēc šī lietotne ir tik noturīga sistēmā, ir varbūtība, ka šī pati viedtālruņa  lietotnes sistēma ir kompromitēta.

Veicot factory reset funkciju, visas viedtālrņa sistēm lietojumprogramas tiek pārinstalētas, taču tā kā vīrus tajā brīdī arī jau iekļaujas šajā sistēmā, tas arī tiek pārinstalēts. Uz doto brīdi nav pieejamu aizsardzīabs instrumentu, kas varētu novērst šī Malware vīrusa darbību. Labākais veids kā pašlaik no tā izsargāties, ir neveikt aizdomīgas lejupielādes, vai neveikt aizdomīgu tīmekļa vietņu apmeklējumus.

Avots: Ubergizmo

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

3 Responses

  1. Autors nejēga. Factory reset nepārinstalē nekādas lietotnes. Factory Reset dzēš /data un /cache partīciju saturu. Ja kāda programma ir ieinstalēta kā sistēmas programma, viņa paliek. Lai kāda programma būtu ieinstalēta kā sistēmas programma, telefonā jābūt root pieejai vai pašai malwarei jābūt eksploitam kā dabūt root.

    Ar parastu web lapas apmeklēšanu nesanāks tik ļoti sap1st smartfonu. Nav vairs tie laiki kad Towelroot strādāja. Tā ka ieteikums ir atpalicis no laika pa kādiem 20 gadiem.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt