Mākslīgais intelekts nu var uzminēt Jūsu atrašanās vietu 

Nav šaubu, ka mākslīgais intelekts nemitīgi attīstās un maina to, kā mēs dzīvojam. Nu ir uzpeldējis jauns MI projekts, kas spēj noteikt konkrēto vietu, kur uzņemts foto. 

Projektu – Predicting Image Geolocations jeb PIGEON – izgatavoja trīs Stenfordas Universitātes studenti. Tā sākotnējais mērķis bija palīdzēt atrast lokāciju, kur uzņemtas Google Street View bildes. Taču tad, kad MI tika sniegti iepriekš neredzēti foto no personīgā arhīva, arī tad lokācija tika noteikta ar augsta līmeņa precizitāti. 

Džejs Stenlijs no American Civil Liberties Union apgalvo, ka projektam ir nopietna ietekme uz privātumu. Piemēram, valdība varētu izmantot PIGEON, lai atrastu disidentus vai novērot, kādas vietas cilvēks apmeklējis. Taču, iespējams, arī “stalkeri” varētu piekļūt šim projektam, tādējādi nopietni apdraudot citu dzīvības. Nepareizajās rokās šis rīks varētu nodarīt postu. 

Šo iemeslu motivēti, studenti, kas izveidoja projektu, izlēma to neizlaist plašākai publikai. Stenlijs gan izceļ, ka tās, iespējams, nav beigas: “Fakts, ka šis ir studentu projekts, liek aizdomāties, ko līdzīgu, piemēram, Google varētu paveikt.”

Koks ar diviem galiem

Pirms naida kurināšanas, jāatceras, ka šī tehnoloģija varētu noderēt arī labvēlīgiem mērķiem. Piemēram, ar tās palīdzību varētu atrast vietas, kur nepieciešama ceļu uzlabošana vai citāda veida uzturēšana. Kā arī palīdzēt izplānot ceļojumu – kurp jādodas, lai redzētu tādu skatu, kā konkrētajā foto?

Kā jau citi mākslīgā intelekta brīnumi, arī šis ir koks ar diviem galiem. MI gan var palīdzēt programmētājam atrast kļūdu kodā, gan palīdzēt hakeriem uzlabot ļaunprātīgo programmatūru. 

Taču jebkas, kas palīdz atrast personas lokāciju ar šāda veida paņēmieniem, apdraud privātumu. Stenlijs argumentē, ka jau kādu laiku ir bijusi iespēja noņemt savu atrašanās vietu no foto pirms to publicēšanas. Iespējams, tagad tam vairs nav jēga. 

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt