Mastercard, izmantojot MI, uzlabos krāpniecības noteikšanu

Mastercard plāno izmantot ģeneratīvo MI, lai paātrinātu potenciāli kompromitētu karšu atklāšanas laiku, pasargājot īpašniekus un ekosistēmu.

Izmantojot spiegprogrammatūras un citas tehnikas, krāpnieki nozog miljoniem karšu datus. Lai pārdotu šo informāciju citiem pārkāpējiem, ieguvēji to augšupielādē nelegālās mājaslapās. Taču Mastercard tagad spēj labāk noteikt kompromitētas kartes, lai bankas tās ātrāk varētu nobloķēt. 

“Līdz šim krāpnieki, iespējams, domāja, ka darbojas tumsā, cenšoties atmazgāt miljoniem upuru karšu datus. Pateicoties vadošajām kibertehnoloģijām, mēs varam salikt šo puzli – uzlabojot uzticību bankām, viņu klientiem un digitālajai ekosistēmai,” saka Džona Gerbers. 

Jaunā tehnoloģija skenē miljardiem karšu darījumu un miljoniem tirgotāju ātrāk kā jebkad. To darot, tehnoloģija brīdina Mastercard par jauniem un sarežģītiem krāpšanas modeļiem. Izmantojot ģeneratīvā mākslīgā intelekta (MI) prognozējošo tehnoloģiju, ko izveidojis Mastercard, ir iespējams pasargāt nākotnes darījumus no draudiem. 

Tas tiek paveikts vairākos soļos. Pirmkārt, tiek apdraudēto karšu noteikšanas ātrums tiek dubultots. Otrkārt, par 200% tiek samazināta viltus pozitīvie dati, atklājot krāpnieciskus darījumus ar potenciāli apdraudētām kartēm. Visbeidzot, par 300% tiek palielināts ātrums, kā laikā noteikti tirgotāji, kuri ir riska grupā vai jau kompromitēti.

Ar visu uzlabojumu palīdzību Mastercard var ātrāk un precīzāk brīdināt bankas par to, ka karte, visticamāk, ir kompromitēta. Pēcāk tā var būt nobloķēta un atjaunota. Darījumu mēģinājumi, kas tiks veikti ar kompromitēto karti, tiks monitorēti, lai mazinātu krāpšanu un uzlabotu kiberdrošību.

Šis solis izmanto jaunākās ģeneratīvā MI tehnikas, iespaidīgi uzlabojot Mastercard drošības jomu. Cyber Secure, kas pieejama no 2020. gada, izmanto integrētu tehnoloģiju, lai izveidotu pārskatāmu kiberdrošības informāciju par bankas un tirgotāja tiešsaistes profiliem maksājumu ekosistēmā. Tajā skaitā iekļautas arī detaļas par, iespējams, apdraudētām kartēm.

Avots: TechNewsTT

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt