Drošība

Noplūst 3,3 miljoni VolksWagen klientu dati

VolksWagen ASV struktūrvienība ir paziņojusi, ka ir noplūduši 3.3 miljoni klientu dati par potenciālajiem pircējiem Ziemeļamerikā. Gandrīz visi ietekmētie bija pašreizējie vai potenciālie Audi klienti, kas ir viens no Vācijas autobūvētāja luksusa zīmoliem. Informācija par pārdošanu un mārketingu tika apkopota laika posmā no 2014. līdz 2019. gadam, un tā bija elektroniskā failā, ko pārdevējs atstāja nedrošu.

Uzņēmums paziņoja regulatoriem, ka starp noplūdušajiem datiem lielākajai daļai klientu ir tālruņa numuri un e-pasta adreses. Dažos gadījumos dati ietver arī informāciju par iegādāto, nomāto vai meklēto transportlīdzekli.

VolksWagen norādīja, ka 90,000 Audi pircējiem un potenciālajiem pircējiem bijuši arī sensitīvi dati, kas saistīti ar pirkuma vai nomas tiesībām. Uzņēmums sacīja, ka piedāvās bezmaksas aizsardzības pakalpojumus šīm personām. Sensitīvie dati ietvēra vadītāja apliecību numuru vairāk nekā 95 procentos gadījumu. Neliels skaits ierakstu ietvēra papildu datus, piemēram, dzimšanas datumu, sociālās apdrošināšanas numurus un kontu numuru.

Autoražotāja ASV struktūrvienība par notikumu paziņojusi piektdien, minot, ka neautorizēta trešā persona ieguvusi ierobežotu personisku informāciju par klientiem un potenciālajiem klientiem no kāda pārdevēja, ko daži ASV un Kanādas Audi dīleri izmantojuši digitālajai pārdošanai un mārketingam.

Auto ražotājs uzskata, ka dati iegūti laika posmā no 2019. gada augusta līdz šā gada maijam, kad tika noskaidrots par to noplūdi.

Avots: Gadgets360

Atbildēt

Līdzīgi raksti