Vēlviens iemesls neatstāt savas elektro ierīces transportlīdzeklī

Savas personīgās elektroniskās ierīces piemēram, kā planšetdatoru, telefonu vai klēpjdatoru atstāšana automašīnā ir slikta ideja vienkārši tāpēc, ka tas ir vilinājums zagļiem ielauzties jūsu transportlīdzeklī, un noazagt tās. Protams, varētu domāt, ka paslēpjot to auto bagāžniekā, nosedzot, vai pagrūžot apakšā zem sēdekļa, tās varētu būt grūtāk pamanīt un mēs tiktu pasargāti no zagļu uzdarbošanās. Tā varētu būt tiesa, taču laikam ejot uz priekšu, zagļi atrod jaunas metodes, kā noskaidrot, kādas ierīces atrodas transportlīdzeklī. 

Nesenajā rakstā WIRED  vietnē, portāls apliecina, ka šī metode vairs nav tik efektīva, kā mēs varētu domāt. Drošības pētnieki ir apgalvojuši, ka šobrīd ar lētu Bluetooth skenēšanas ierīcei ir iespējams noskaidrot, kas vērtīgs atrodas transportlīdzeklī un, ko ir vērts nozagt. Portāls WIRED arī saņēmis apstiprinājumu no tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem, ka pastāv laupītāji, kas izmanto Bluetooth skenerus, kuri palīdz viņiem noteikt, kurās automašīnās ir vērts ielauzties.

Bīstamākais faktors ir šo skeneru cena, jeb šie Bluetooth skeneri nav vispār dārgi, un var būt pieejami pat kā bezmaksas aplikācija. To pielietošanai nav nepieciešamas nekādas tehniskas zināšanas, un aplikācijas skeneris pat var noteikt elektronisko ierīču identitātes.

Ja nu gadījumā klēpjdators jāatstāj automašīnā, vislabāk ir pārliecināties, ka tas ir pilnībā izslēgts. Saskaņā ar drošības firmas Rendition Infosec dibinātāju Džeiku Viljamsu (Jake Williams) tas ir tāpēc, ka daži klēpjdatori saglabā Bluetooth darbību pat miega režīmā. ,, Tas ir saistīts ar enerģijas taupīšanas režīmu; tas ir atkarīgs no tā, kādi ir klēpjdatora miega režīmā nosacījumi, kad vāks ir aizvērts.”

Avots: Ubergizmo

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt