Volvo un Baterryloop apvienojas, lai piešķirtu veciem akumulatoriem jaunu dzīvi

Uzņēmums AB Volvo ražo elektriskos autobusus. Elektriskie autobusi ir vērā ņemami, jo arvien vairāk pilsētas, it īpaši Eiropā, ievieš stingrus emisiju ierobežojumus pilsētu centros. Tas nozīmē, ka vairumu dīzeļdegvielas autobusus drīzumā būs nepieciešams aizstāt.

Protams, autobusi ir vieni no tiem transportlīdzekļiem, kas ikdienā veic lielas distances, tiek nolietoti līdz pēdējam. Tas attiecas arī uz to akumulatoriem. Kas notiek ar elektriskā autobusa akumulatoru, kad tas sasniedzis savu ekspluatācijas laiku? Pirms tam šī atbilde bija mazliet neskaidra, bet tagad, kā teikts ceturtdien izplatītajā ziņojumā, šie vecie akumulatori iegūs jaunu dzīvību.

Bet, ja tie nav pietiekami labi izmantošanai transportlīdzeklī, kam tie vēl ir noderīgi? Kā izrādās, tos var atkārtoti izmantot dažādās vietās. Volvo AB sadarbojas ar uzņēmumu Bateryloop, lai vecos autobusu akumulatorus pārvērstu par enerģijas akumulatoriem ēkām (līdzīgi kā Tesla Powerwall, bet lielākus) un elektrisko automašīnu uzlādes stacijām.

Baterryloop ziņojumā rakstīts, ka uzņēmums ir gandarīts un lepns ar iespēju iegādāties izlietotos akumulatorus un attīstīt šo ideju kopā ar Volvo Buses. Papildus atkārtotai izmantošanai tiek garantēta droša un videi nekaitīga otrreizējā pārstrāde, kad akumulatoriem ir beidzies to otrais dzīves cikls. Papildus tam, jaunais projekts nozīmē, ka klientiem būs iespēja pārvērst negaidīti radušās izmaksas par ienākumu avotu.

Tā kā elektrisko automašīnu ieviešana pasaulē strauji palielinās, arvien vairāk pieaug nepieciešamība pēc sakārtotas uzlādes staciju infrastruktūras. Otrreiz izmantojami akumulatori varētu ievērojami samazināt uzlādes staciju izveides izmaksas. Šī jaunā programma izskatās, kā solis pareizajā virzienā.

Avots: CNET

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt