Līdz 2030. gadam Ford Eiropā varētu būt pilnībā elektrisks

Ford

Ford vakar paziņoja par jaunu stratēģiju Eiropas tirgum, kuras mērķis ir līdz 2030. gadam pārdot tikai elektriskos transportlīdzekļus. Lai to izdarītu, autoražotājs plāno tērēt 1 miljardu ASV dolāru, lai pārveidotu rūpnīcu Ķelnē, Vācijā, kur tas ražos elektriskos transportlīdzekļus, izmantojot Volkswagen platformu. Pirmais transportlīdzeklis no atjauninātās rūpnīcas gaidāms līdz 2023. gadam.

Šī jaunā stratēģija paredz pakāpeniski pārtraukt ar degvielu darbināmu transportlīdzekļu izmantošanu par labu elektroenerģijai. Autobūvētājs paredz, ka līdz 2024. gadam visi Ford komerciālie transportlīdzekļi Eiropā būs elektriski. Pēc diviem gadiem uzņēmums cer visu savu līniju pārveidot elektriskos transportlīdzekļos vai hibrīdos. Pēc 2030. gada Eiropā tirdzniecībā vēl tiks piedāvāti ar degvielu darbināmi kravas automobiļi, norāda Ford. Tomēr autobūvētājs pašlaik min, ka elektriskie modeļi varētu veidot vismaz divas trešdaļas no tā pārdošanas apjoma Eiropā.

Ford paziņojums nāk pēc līdzīga paziņojuma no General Motors, kurā autoražotājs teica, ka izlēmis lielākoties ražot elektriskos transportlīdzekļus līdz 2035. gadam. Gan Ford, gan General Motors ir visai mazi spēlētāji Eiropas tirgū – Ford ir tikai 5% no tirgus daļas.

Avots: TechCrunch

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt