Ierīces Tehnoloģiju jaunumi

Flic 2 – jauna viedā poga no Kickstarter projekta

Kāda maza komanda no Zviedrijas Kickstarter platformā 2013. gadā prezentēja Smart Button – pogu, kuru var sasaistīt ar viedtālruni, iestatīt komandas un veikt visdažādākās darbības. Pateicoties Kickstarter globālā pūļa finansējuma platformai, komandai jau izdevies īstenot 2 veiksmīgus produktus un nu tā prezentē savus jaunākos darbus, pie kuriem strādājuši pēdējos 3 gadus – Flic 2 un Flic Hub LR.

Kas ir Flic?

Flic ir maza poga, kurai ar viedtālruņa palīdzību specifiskā aplikācijā var iestatīt dažādas komandas. Piemēram, piespiežot pogu vienu reizi, izslēgsiet modinātāju, vai piespiežot divas reizes – telefons automātiski sāks atskaņot mūziku. Flic spēj savienoties un kontrolēt visai daudz un dažādas aplikācijas.

Flic ir visai ērti izmantot – nav jāatbloķē tālrunis, vai jāizmanto balss vadība un jābrīnās par to, kā mākslīgais intelekts sapratīs jūsu teikto – vienkārši jāatceras piespiedienu kombinācijas!

Flic komanda veido šādas pogas jau 6 gadus, klausoties klientu atsauksmes un ņemot vērā katru sīkumu, nu ir izveidojuši, viņuprāt, ideālo viedo pogu.

Kas ir Flic Hub?

 

Flic Hub ir papildus piederums, ko var izmantot kopā ar Flic, lai poga nebūtu jāsavieno ar viedtālruni. Flic Hub, salīdzinot ar iepriekšējo viedo pogu aksesuāru, ir veidots kā pavisam cits produkts, kā arī tam ir pievienota HomeKit programmatūras atpazīšana (iespēja kontrolēt Apple Smart-Home viedās ierīces) un Bluetooth sadarbība salīdzinoši lielā rādiusā.

Kam izmantot Flic?

Visizplatītākie veidi, kā viedās pogas tiek izmantotas ir gaismu un mūzikas ieslēgšanai un izslēgšanai. Izstrādātāji min, ka cilvēki ir patiešām radoši un ir burtiski tūkstošiem lietu, kam var izmantot Flic viedo pogu!

Pamostoties izmanto Flic kā palīgu operatīvākam rītam, piespiežot pogu apstādini modinātāju, ieslēdz gaismas, iedarbini kafijas automātu, ieslēgt mūziku vai rīta ziņas!

Dodoties prom no mājas, izmanot Flick viedo pogu, lai izslēgtu gaismas, mūziku, televizoru un pat ieslēgtu drošības sistēmu!

Izmanto Flic viedo pogu automašīnā – piespiežot pogu atskaņo vai apstādini mūziku, atbildi uz zvaniem, nosūti ziņas vai dalies ar lokāciju!

Priekšrocības

 

Flic 2 piedāvā iespēju saslēgties ar dažādām aparatūrām – telefonu, datoru, Flic Hub, vai pat ar elektrisko ģitāru, lai kontrolētu skaļuma līmeni. Turklāt iespējams mājās izvietot vairākas pogas – katru tai paredzētā vietā ar atšķirīgām darbībām.

Tehniskā specifikācija

Flick viedā poga sastāv no pieciem slāņiem. Virsslānis veidots no patīkama materiāla, kā arī tam ir neliels padziļinājums, lai novērstu neparedzētus piespiedienus. Nākamais slānis ir pašas pogas apvalks, kas ir izturīgs pret skrāpējumiem. Pēc tam seko pogas svarīgākā daļa – sistēma, kas uztver, nodrošina pogas darbības un antena, kas uztver un raida signālus uz citām ierīcēm. Zem šīs kārtas atrodas CR2032 baterija – pogas enerģijas avots. Zem baterijas atrodas vāciņš, kuru var ērti un ātri noņemt, veicot baterijas maiņu.

Flic Hub SDK

Protams, izmantot viedtālrunī esošu aplikāciju pogas darbībām ir visai ērti un vienkārši. Bet vai tas ir gana interesanti? Flic Hub SDK piedāvā iespēju programmēšanas vidē veidot specifiskas pogas darbības un funkcijas, kas nepieciešamas tieši Jums!

Kickstarter platformā tiek piedāvāti dažādi viedo pogu komplekti par dažādām cenām. Vislētākais no tiem ir par 25 ASV dolāriem jeb 22 Eur un tajā ir iekļauta viena Flick 2 viedā poga. Par 85 ASV dolāriem jeb 76 Eur iespējams iegādāties komplektu ar 4 šādām pogām, bet par 99 ASV dolāriem jeb 89 Eur –  komplektu, kurā iekļautas 3 viedās pogas un Flic Hub.

Flic 2 ir viedā poga, kas tiek prezentēta Kickstarter platformā. Sākumā tika norādīts, ka tās ražošana tiks uzsākta, ja tiks savākts tai nepieciešamais finansējums – 50 000 ASV dolāri. Jau šobrīd idejas īstenošanai ir savākti vairāk kā 400 000 ASV dolāri. Piegādes plānots uzsākt septembrī.

Kas ir Kickstarter? Lasi mūsu rakstu – Kickstarter, platforma, kur idejas kļūst par realitāti

Apskatīt projektu Kickstarter platformā.

Atbildēt

Līdzīgi raksti