Apskats: HP Stream 7

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Apskats: HP Stream 7

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #160705
    jurgenz
    Participant

    Radās vajadzība pēc planšetes. Pat nezinu vai pēc planšetes. Derētu arī notebooks vai vienalga kas. No vienas puses, arī sekundārais monitors būtu ok. Iepriekš biju strādājis gan ar dažādiem Android planšetdatoriem, gan mājās mētājas iPad 3gen, gan arī notebooks tiek reizēm ieslēgts. Bet kaut kas nav. Nav tas ko man vajag. Skatos uz “Surface” un citiem windows zvēriem, bet nu ārpus mana budžeta. Pagaidām netaisos izmest tādu naudu, lai apmierinātu vajadzības, par kurām neesmu pārliecināts, vai vispār prasās apmierināt. Te nu pēkšņi ieeju veikalā un skatos, ka 129€ (PCWorld, Īrija) par windows planšeti. Pirmā doma – kārtējais windows RT darinājums, no kura īpaši jēgas nav. Bum – griežas Windows 8.1. Esmu ieinteresēts, skatamies tālāk. Cenu kategorija: 99$ – 140€

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_stream1850x538_1.png[/img]

    Programmatūra

    Griežas virsū uz planšetes Windows 8.1. Cena? 129€? Ä€, tak microsofts noņēma nodokli mazajām iekārtām. Griežas planšete ar procesoru “Intel Atom Z3735G 1.33GHz quad core Bay Trail with 1.83GHz burst speed” un 1GB RAM. Windows pats kā tāds iet normāli (priekš cenas), pilns desktops pieejams iekš 7″, modernUI sūdzēties nevar, daudz patīkamāk ar skārieniem, nekā peli un klaviatūru. Izlec paziņojums – “Redeem Microsoft office now, might be there only for limited time”. Tātad – pie 129€ planšetes ar Windows 8.1 līdzi nāk gada abonaments MS Office 365, kas maksā 99$. Tātad, matemātika.

    MS Office 365 (1 desktop versija + 1 mobilā versija) = 99$.

    MS Office 365 (1 desktop versija + 1 mobilā versija + planšte) = 99$ – 140€

    Tātad, atkarībā no tā, kur iegādājies otro variantu (Amazon.com – sākot $92.29 šobrīd, RD Electronics 135€), tu iegādājies planšeti vai nu iegūstot 6$ vai par 50$ (aktuāli tiem, kam iepirkumu sarakstā ir MS Office 365). Neslikti, ne?

    Par pašu Windows 8.1 nedaudz sīkāk. Nav daudz ko stāstīt, darām visu to pašu ko uz personālā datora un vai tādā pašā garā. Varētu būt nedaudz patīkamāka pieredze lietot skārienjūtīgo ekrānu (7″) pilnajā desktop versijā, bet to var pieciest. Atmiņa nāk 32GB, pieejami ap 18GB, kur ir arī microSD kartes slots. Ir arī micro USB, kurā vari ar pareiziem vadiem pielikt USB hub, un spraust visu, kas nāk prātā, sākot ar klaviatūru, peli, vēl atmiņu un beidzot ar vēl ekrāniem. Bet, cik sapratu, nav iespējams šo visu darot veikt uzlādi. Neesmu pats vēl mēģinājis.

    Veiktspēja

    Neiegādājos, lai spēletu spēles vai lai grieztu Fotošopu. Iegādājos, lai var video skatīties paralēli darbam, mūzikai, sērfošanai, bet ar domu, ka noderēs arī jebkam citam, ja kur jādodas vai kas jādara. Pati programmatūra griežas normāli, jūt 1GB ramu, kad sēž sarežģītākās mājaslapās ar vairākiem tabiem. 1GB ir 1GB. Varēja nelikt kameras (2MP un 0.3MP – nopietni?), bet palielināt RAM apjomu uz tā rēķina. Š obrīd darbinu planšeti paralēli savam laptopam. Uz abiem ir uzinstalēts “Mouse without borders”, tākā nav jāslēdz klāt nekas, un pa abām ierīcēm braukāju ar laptopam piejūgto peli, kur uzreiz es varu izmantot planšeti kā pilnvērtīgu “datoru”, tikai iespiestu 7″.

    Kopvērtējums? Priekš cenas veiktspēja ar Windows 8.1 ir vairāk kā apmierinoša. Man.

    Kopskats

    Displejs ir ļoti patīkams, kur šajā cenu kategorijā man liekas, nevar atrast nevienu citu tableti, ar šitik labu ekrānu (7″ 1280×800 eIPS LCD). Vai nu būs lētāki displeji vai arī kreisās rezolūcijas. Ok, paldies HP, ka neietaupīji uz displeju, piedošu par plastmasīgo korpusu. Viss pateikts. Aizmugurējo vāciņu pirmajā reizē ņemot nost, lai tiktu pie microSD kartes slota, likās, ka salauzu. Viss pārējais vairāk vai mazāk, liekas kā jau budžeta ierīcei. Bet joprojām uz tās griežas pilns Windows. Problēmas ar austiņu ligzdu, kur ir fona troksnis. Citiem, lasīju, ka ir gan kam skanot, gan arī, kad nekas neskan – man paldies dievam ir tikai tad, kad, piemēram, pārstāj skanēt dziesma, kādas 5 sekundes fona troksnis un tad arī tas pazūd. Audiofīļiem padomāt 2x. Tajā pašā laikā problēmas ar bluetooth austiņām nav.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_stream2850x577_1.jpg[/img]

    Pirkt, nepirkt?

    Ja vēlies iegādāties MS Office 365 – ķer ciet. Ja vēlies iegādāies budžeta planšeti – ķer ciet. Ja vēlies iegādāties planšeti ar Windows 8.1 – ķer ciet. Priekš cenas, noteikti ka visus 3 mīnusus var piedot. Vēl jo vairāk domāju, ka ir galvastiesu pārāks par konkurentu budžetu planšetēm. Vēl kāds mīnus, protams, ir modernUI aplikācijas. Lietot viņas ir forši, daudz kas nav vai arī esošās versijas vairs nav aktuālas. Bet tieši tāpēc ir patīkami, ka joprojām lielai daļai būs arī desktop versijas. Š ī planšete noteikti ir kas savādāks, kaut kas, ko es izvēlētos 10 no 10 gadījumos, ja noliktu priekšā jebkuru Android planšeti šajā pašā cenu kategorijā.

    Ja ir kādi specifiski jautājumi vai arī, ja vēlies lai ko notestēju pirms iegādājies, droši raksti komentāros.

    #315814
    samurajs
    Participant

    Latvijā šitais par 136€ dabūjams. Skaidrs, ja pirkt planšeti, tad brenda ražojumu nevis Prestigio, Nextbook vai Goclever. Īsts Windows (ne RT) ir liels pluss, tomēr es neņemtu HP Stream 7 relatīvi mazā ekrāna dēļ. Pierasts pie 10″; uz tāda vismaz var ko darīt.

    #315815
    Crow
    Participant

    Tāpat arī man var uzdot jautājumus par “no Polijas ievesto preču paradīzē” / Latvidžas tirgū atrodamo Colorovo Supreme 8, kas ir ļoti līdzīgs HP Stream 7 (varbūt pat mazliet ērtāks, jo SD karti var nomainīt bez izvarošanas). Gluži nesen prāta pilna aptumsuma momentā iegādājos 3G variantu un, domājams, esmu izbakstījis tik daudz, lai dotu puslīdz autoritatīvu slēdzienu par abām ierīcēm.

    Viens ir skaidrs. Beidzot neapgraizīta OS uz budžeta ierīces? Visi Andžas var tūlīt nolekt no kraujas un tā, lai jākasa ar kapsētas grābeķīti. Vidējam aritmētiskajam svērtajam apjātajam jau gan pamatā, protams, vajag krāsainas mantiņas, kuru intelekta līmenis apzināti pielāgots viņējam. Nu un āboli vispār ir citā kategorijā. Nopietniem cilvēkiem darbam? Š ie te (un attiecīgie 10-nieki ar FHD un plašākām pribambasu pievienošanas iespējām).

    Modern UI sūdi, protams, ir sūdi, par tiem vispār nerunāsim. Savukārt ar pirkstu trāpīt kur vajag parastajā režīmā, protams, ir pagrūti, dažkārt neiespējami. Bakstāmais zīmulis daudz labuma nedod, jo touch prediction neeksistē, bet par display scaling, kas >100%, vairumā programmu joprojām nav piedomāts (un arī netiks). Tāpēc praksē aparāts jālieto ar mazu bezvadu žurkulēnu. Iespējams, tieši te vietā būtu tā citkārt tizlā salokāmā Microsoft kā-viņu-tur. Poļu brīnumam, starp citu, ir arī variants bez 3G, bet ar HDMI izeju.

    Darbspēja spārda ēzelīti. Tas, protams, dēļ eMMC, kas lai arī ir parodija par SSD, bet pat tad random access ziņā krietni pārspēj jebkuru mehānisko disku. Attiecīgi, aparāts ieslēdzas ~20 sekunžu laikā, šķiet veikls, aizrijās diezgan reti, pat updates instalējas salīdzinoši ātri, kamēr par vairākas reizes dārgākie portatīvie ar četrkodolu i7 klepo un šķauda, jo rotējošā rūsa netiek līdzi. Jebkurā gadienā – par tādu naudu vairāk prasīt ir pilnīgs bezgods.

    Taisnība par 1 GB. Atmiņas trūkumu jūt, varētu būt par 20 dārgāks, bet ar 2 GB. Tā paša Office uzstādīšanas laikā RAM tiek aizsists pilnībā. Varbūt mazliet saslavēju par nopietnajiem darbiem. Vienkāršiem darbiem. Nekādiem fotošopiem, audio/video editēšanai vai CAD/3D tur tāpat nepietiek vietas. Colorovo vispār ielikuši tikai 16 GB, no kā puse defaultā ir recovery, faktiski brīvi ir tikai 3 GB. Pamēģiniet tur vēl kaut ko uzinstelēt. SD karte ir obligāta nepieciešamība. Lūk, ja tās atbalstītu 128-nieces… notestēts nav, bet formāli tikai līdz 32 GB. Vismaz Class 10 ņem.

    Kas nav mazsvarīgi, aparāts būtiski nesasilst. Atoms, likumsakarīgi, ir fanless. Arī baterija, vismaz jaunam, tur pieklājīgi vairākas stundas (un tā ir nieka 4300 mAh). Ja tā kādā brīdī neliekās – atcerieties, kas uz viņa griežas.

    Vienīgais, kas Windows ir tizli – iespiežot teksta lauciņā klaviere neuzlec automātiski.

    Tas tā, īsumā.

    Jautājums autoram – kā HP Stream ir ar bezvadu tīklu? Kāds čips un kādi ātrumi? Manā gadienā ļoti dīvaina problēma – downstream <2 Mbit/s, upstream ~10 Mbit/s.

    Edit: nepiekritīšu biedram Samurajam, ka HP būtu kaut kāds kvalitātes rādītājs. Protams, Colorovo utml. gadījumā vispār par to nevar nopietni runāt (man jau tagad šķiet, ka touchscreen apakšdaļa kaut kā sūdīgi respondē), taču, kas attiecas uz pašu SoC, tas vismaz nav kitajozu Mediatek, kas ir sūds neatkarīgi no tā, vai uz vāciņa ir HP vai Prestigio.

    Edit #2: gan HP Steam specenē, gan Colorovo rakstīts USB 2.0, tāpat arī štekeris ir USB 2.0, bet iekš Device Manager vienīgais USB habs ir Intel XHCI USB 3.0. Ne jau nu no viņa baigā jēga, ja fiziski būtu, bet…

    #315816
    jurgenz
    Participant

    Ä€trumi it kā ir ok. Neesmu tā testējis, speedtests rāda normālus ātrumus, attiecīgi 20 un 12mbps. Bet čips ir interesants. Realtek RTL8723BS (up to 72mbps). Jau tikko pēc atpakošanas saskāros ar problēmu, kas mirstīgajiem sagādātu lielas problēmas. Nav 5GHz supports un griežas tikai iekš 20MHz. Tākā dzīvoju dzīvoklī, man vaifajam sen visi kanāli ir uzlikti pilnīgi citi un bija arī uz 40MHz, jo pirms tam bija signāla problēmas, jo te ļoti daudz citi wifi tīkli. Tā nu saprotot, ka nerādās tikai manējais tīkls, nācās uzreiz līst rūterī un mainīt uz 20MHz.

    HP noteikti nav kvalitātes rādītājs, bet uzticēšos vairāk kā GoClever un ACME.

    Baterija gan man ir mazāka, 3000mAh, bet iet tās pašis pāris stundas (HP saka – up to 8hrs, man liekas, ka 6 var izvilkt).

    Kas attiecas uz displeju, jau rakstā teicu, ka ir ļoti labs. Nepieminēju gan, ka arī skārieni ir labi. Trāpīt nespēju pirmās 20 min, tagad būšu piešāvies. Klaviatūra man liekas, ka automātiski neveras tikai defaultā. Tobiš, 3rd party apps visās verās automātiski, i chromā, i spotify, i visās metro apps verās uzreiz. Ja mapei nosaukumu grib nomainīt, tad neveras.

    #315817
    Nelabojams
    Participant

    pie 129€ planšetes ar Windows 8.1 līdzi nāk gada abonaments MS Office 365, kas maksā 99$. Tātad, matemātika.

    MS Office 365 (1 desktop versija + 1 mobilā versija) = 99$.

    MS Office 365 (1 desktop versija + 1 mobilā versija + planšte) = 99$ – 140€

    Es tā saprotu, ka tos 99 usd jāpiķo katru gadu – rakstīts tak “gada abonements”

    da vispār tādu perversiju, kā 365, ir grūti pat iedomāties…

    #315818
    Foxsk8
    Participant

    Es pats paņēmu šitādu, Laptops kopā ar planšeti, 2in1. Manuprāt ideāls risinājums par pieņemu cenu. Asus Transformer book.

    https://www.1a.lv/datortehnika_preces_birojam/portativie_datori_un_aksesuari/portativiedatori/asus_transformer_book_t100ha_eng?search_text=Asus%20Transformer%20Book%20T100HA%20(ENG)

    #315819
    Andron MacBeton
    Participant

    Es tev neuzticētu uztaisīt omes nosprāgšanas lapu.

    Lohs.

    #315820
    Andron MacBeton
    Participant

    Ja es būtu gejs, es tev iedotu paņammāt.

    Sūdapauris dolbanijs.

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā