dažÄ￾du ražotÄ￾ju auto plusi un mÄ«nusi?

Sākumlapa Forumi Tehnika Auto Lietas dažÄ￾du ražotÄ￾ju auto plusi un mÄ«nusi?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 47 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146376
    izredzētais
    Participant

    japāņ u, vācu, zviedru, franāu, korejiešu, krievu, amerikāņ u, kāds valsts ražojums jums liekas vislabākais?

    apkopes, remonta, jaudas, etc ziņ ā?

    jo īpaši mani intresē jūsu domas par mazdu un opeli.

    personīgi man liekas, ka mazda (626, 1997.g) ir mana dzīves vislielākā kļūda, dārgs remonts, lūzt kā vells, turpretī vācu mašīnas esot izturīgākas, kā arī remonts tām ir krietni lētāks.. jo sevišķi tādām detaļām, kā gultņ iem, bremžu diskiem un bremžu kluāiem.

    doma sakrāt naudu, pārdot mazdu un nopirkt ~2004-2005. gada opeli: Astra, jeb corsa hetābeku

    kādas atsauksmes par opeļiem? pa ausu galam dzirdēju, ka opeļiem tehnaloģijas uzlabojoties..?

    paldies 🙂

    #173803
    Mr.Death
    Participant

    droši vien rūsē un rūsēs kā vienmēr 😀 rūsu viņi nevarēs izskaust dēļ nosaukuma 😀

    #173804
    Loading
    Participant

    Starp privātpersonu un amatieru garāžās strādājošie bieži min šādu frāzi, ka līdz 94. gadam ir ražotas mašīnas. Kā tas izpaužās? Līdz 94. gadam autoražotāji, izņemot Opel, centās savus automobīļus radīt pēc iespējas spēcīgākus un ilgmūžīgākus. Ar to, laikam varētu izskaidrot, ka 92.gada Audi 100 un 99.gada Doge (modeli nez) tik dažādi plīst. Audi saplīsis benzīna sūknis (20ls), bet tam Doge remontos izgājis virs četrciparu summas. Tā kā 🙂 Taču var nopirkt arī kaķi maisā. Pēc 94. gada, autoražotāji sākuši ražot auto lai tie izturētu garantijas laiku. Ar to daļēji varētu izskaidrot tavu Mazdu.

    Runājot par detaļām. Protams, ka friči būs lētāki. Vācija, taču pa visam netālu. Pa ielām ripinās vairāk vācu auto, nekā Mazda. Pie tam, ap to pašu 90.gadu ražotos Audi un BMW var uzskatīt teju par vienu auto. Ļoti daudzas detaļas ir vienādas.

    Kā saprast ‘Astra, jeb corsa’? Balts jeb Melns? Astra ir cits modelis un Corsa ir cits modelis, tos ar JEB nedrīkst saistīt.

    Opeļu tehnoloģija tiešām ir tālu gājusi, jo nu Opelis ir sācis ražot štengru virsbūvi. Nevis tās rūsas čupas.

    Kad meklēsi 2004. gada Astru, uzmanies, ka netrāpi kāda mācībnieka Astrā 🙂 Tur jau viss būs izdemolēts līdz pēdējam.

    #173805
    izredzētais
    Participant

    principā tās esot korejiešu tehnaloģijas, kuras esot patentētas, tādēļ arī detaļas sanāk dārgas.. opel astra un opel corsa, tādēļ, ka neesmu izlēmis kuru īsti pirkt, skatīšos izdevīgāko, iespējamo piedāvājumu vācijā, iespējams arī uzpeldēs cits modelis, kurš iepatiksies.. varbūt kāds varētu ieteikt ko labu? (izturības un ekanomijas ziņ ā)

    ja 94. gada mašīnas ir labi turējušas līdz šim, cik tal ilgi tās var turēt? nekas nav mūžīgs, 14 gadi mašīnai ir ilgs laiks.. turklāt vecām mašīnām patīk labi paēst 🙂

    #173807
    afigel
    Participant

    ir jeega njemt 3 gadus vecu mashiinu?

    varbuut labaak jemt jaunu – garantija utt, jo jaunajaam mashiinaam ja kas birst – viss ir saliidzinoshi daargi.

    otrs variants – labi uztureeta lietota mashiina.

    mazdai ljoti svaki blekji, par kalposhanu – pasham bija – principaa braukshanas vaina.

    #173808
    izredzētais
    Participant

    nu, kā lai saka 🙂 man dzensiksna plīsa, jā manas vainas dēļ, ilgi to nemainiju.

    gultņ i: tie, protams nolietojās jebkurai mašīnai, bremžu diski, kluāi, arī..

    ātrumkārba? neredzu veidu, kā manas vainas dēļ tā varētu būt nobrukusi.. es varu izņ emt no ātrumiem, nespiežot sajūgu.. arī ielikt pirmajā ātrumā bez sajūga, reiz apstājos, ieliku ātrumā, izkāpu no mašīnas un tā aizripoja :))) … no ātruma izleca!

    nu dien neiesaku mazdu, audi? labs, bet tā ir viszagtākā mašīna..

    jauna mašīna ir pāris tūkstošus dārgāka, kuri man nav 🙂

    #173809
    afigel
    Participant

    audi liidz 97 gadam – ideaals variants.

    btw man te darbaa koleegaam ir astras. 2004 gada. nobraukumi lieli. koleegas apmierinaati. labas hadenes.

    #173810
    osh
    Participant

    Man mašīnas nav, neesmu arī auto eksperts, bet savus 2 santīmus es piemetīšu šeit par Mazdām.

    Pat īpaši nerakājoties pa smadzenēm, es uzreiz varu nosaukt vismaz 4 pazīstamus cilvēkus kuri pārvietojas ar Mazdām.

    Viens ir mans darba biedrs, kurš braukā ar 1986. gada 626. Viņa īpašumā tā ir no 96. gada. Pirmās reālās problēmas, kas prasa lielākus naudas ieguldījumus, sāka parādīties tikai pēdējā gada laikā. Tad nu tagad viņš beidzot nobriedis janvāra sākumā paņemt jaunu autiņu – KIA Ceed.

    Tāpat viena labi pazīstama jaunkundze pārvietojas ar 93. vai 94. gada 323 Mazdu. Auto īpašumā ir gadus četrus, tajā laikā detaļu nomaiņā ieguldīts zem 100Ls.

    Tā ka, manuprāt, tu pats vienkārši būsi nojājis savu vāģi 🙂

    #173811
    Loading
    Participant

    osh teksts apstiprina manu tekstu, par līdz 94. gada ražotām mašīnām. 🙂

    Mans ieteikums: Ja maz naudas, bet vajag auto – Līdz 94. gadam ražotie auto.

    Ja maz naudas, bet tūlīt sapelnīsi lielo piķi – Auto pēc 94. gada.

    Daudz piķis – Jauns auto.

    #173812
    msh
    Participant

    …To teica sidiņš, kas pats no mašīnām jēdz tik, cik fāteris saklausījies baumas 😀 Tāpat kā tas fufelis par nojātajām mašīnām. Tas, ja atdzen no vācijas vecu, koptu audi un tam gada laikā visa ritošā nojūk, nenozīmē, ka nobraukts un nojāts, bet to, ka vienkārši oriģinālās bukses pa bāņiem vālējot nav bijis nekad jāmaina un tās sen saplaisājušas 😀 Japāņiem dēļ izcelsmes elektronika jūkot nost? :rofl: Ko netaupa, tas jūk. Cita lieta, ka japāņi vienkārši neder mūsu klimatiskajiem apstākļiem, liela daļa noteikti joprojām nav cinkoti un var arī gadīties variants no tēmas, kad ievesta mašīna, kas domāta karstam klimatam, un ziemā latvijā tādā vari sēdēt ausainē, dūraiņos un velteņos 😀 Piedevām japoškas bieži vien ir mazi, zemi, kas atkal latvijas apstākļiem neder :suck: Jopelis tagad tehniski ir pilnvērtīgs VAG [kaut gan mēs pēc 10 gadiem varēsim vērtēt, cik labi astra B un vectra B ir cinkotas 🙂 ], bet tomēr ne dizainā un tamlīdzīgās jomās – jopelim pārak stipri amerikāņiem jalien D :rofl:

    Afigel ar to 97. gadu neaizraujies, kāds tevi salasīsies un nopirks B5 A4 😀

    #173813
    msh
    Participant

    Jā, vajadzetu dzēst ne tikai tavus commentus, bet arī tevi pašu :rofl: No kādiem apšaubāmiem avotiem tavs fāteris gūst infu, arī nezinu, bet ja gribi fanot par opeli, sameklē kādu no nopietnākajiem opeļu forumiem un pieregojies, vismaz zināsi, par ko runā 😀 Un ja vēl gribi apgalvot, ka par visām jomām tagad opelis ir vienāds ar vw/audi, paskaties uz nedaudz vecākiem modeļiem, dizainu, aprīkojumu… Tagadējie ir vienkārši “gribu būt laķēts kadiljaks” :rofl:

    P.S. Vienmēr varu pabrīnīties par tavu komentāru toni un kategoriskumu, jo vairāk zinot, kas tu esi patiesībā. Kaut gan bobim ir šitā pati “firmware” galvā, tikai viņš ir pavisam nožēlojams :rofl: Zinu ka drīz mIRCam atvērsies intīmlodziņš ar mums zināmu nicku :rofl:

    #173814
    msh
    Participant

    Tavi komentāri vienalga izceļas ar savu stilu :duno: Un ja tavam fāterim paveicies nopirkt pirmā izlaiduma omi, kas ir mašīna, tas nav rādītājs 🙂 Tas ka kolēģa 18 gadus vecajai vectrai tilts atlūza, tas gan ir rādītājs, ja jau mašīnas konstrukcija ko tādu pieļauj [neticu, ka viņš būtu pa tramplīniem lēkājis] :rofl:

    Tu to svarku visu laiku līdzi vedīsi? :rofl: Lai opelis, kas vecāks par 15 gadiem, būtu labs, uzticams, nejuktu ārā un tā tālāk, to vajag pārvērst par projektu – izjaukt, sametināt, apstrādāt ar labiem pretkorozijas līdzekļiem, pārkrāsot, pārlasīt… Tad tas ir mašīna, pa liepājas ielām viens tāds rekords braukā, arī ar vizuālo tjūningu [nevis šķūningu], cepuri nost!

    #173815
    osh
    Participant

    Nu, interesanti. Vispār #datuve.lv kanālā es agrāk domāju, ka jūs abi, msh un Sid, esat divi geji, jo visu laiku jūs tur sarunājāties tik mīlīgi. A tagad baigais abloms laikam man. Kaut gan var jau būt, ka jūs esat pašķīrušies pa šo laiku. Sen neesmu bijis IRCā, uz Linux bija tāds uberlabs klients kā XChat. Uz Win nevienu bezmaksas neesmu atradis tādā kvalitātē. Tad nu IRCu diemžēl esmu pametis 🙁

    #173816
    msh
    Participant

    Es nezinu, cik sen mēs mīlīgi sarunājāmies :rofl: Pašķīrušies esam jau divas stundas – ķipa jams esot apņēmies pamest IRC, bet kaut kā neticas, ka tas būs ilgāk par dažām dienām :rofl: Bet par xchat – novelc tak veco xchat free, po, ka akmens laikmeta 😀 Es pieraduma pēc uz win lietoju neregotu mircu

    #173817
    osh
    Participant

    Nu, es pat nez. Pasak kādu normālu Win IRC klientu, kas ir bezmaksas. Ir jau arī uz Win XChat, par kuru labāku es neesmu redzējis, bet tas ir jākrako. Bet nevar takš būt, ka nav tik foršs IRC klients uz VARENÄ€ WINDOWS. Bezmaksas.

    Ok, offtopiks ahujennais, bet notepadā jau par to nebano, āāāāāāāāājj

    #173818
    msh
    Participant

    Atkārtoju vēl vienu reizi – ir bezmaksas win xchats, bet veca versija. Paša oficiālā xchata veidotāji win maksu pamato ar to, ka čakars nokompilēt, bet source tak brīva. Gribi visjaunāko xchatu bez maksas uz win – ņem un kompilē :rofl:

    Kļūdījos, nemaz veca nav. https://www.silverex.org/news/ ņem un testē. P.S. es iekš #datuve.lv mazafakas dēl vairs kādu laiku neatrodos 😀

    #173819
    osh
    Participant

    Da ladna, es uz Win savu mūžu neko neesmu kompilējis, vienīgi pāris pašrakstītas “Hello, world” tipa programmas ar Borland kompilatoru. Nav ne jausmas, vai XChatu uz Win Vista būtu tikpat viegli nokompilēt kā uz Linux/BSD.

    Karoč, nopietni runājot, huiņa ir baigā, jo es biju izgājis pie podjezda uzpīpēt un kaut kur savā nelielajā istabā esmu veiksmīigi pa to laiku papisis savu Bonapartes pudeli, trīs 2l Pepsi pudeles gan es veiksmīgi atradu. Tas laikam nozīmē, ka doma iet normāli šovakar gulēt ir jāatmet, jāzvana vien kādam pazīstamam un jātin tusēt.

    EDIT: pudeli atradu, bija ļoti labi paslēpusies galda kājas ēnā.

    #173820
    Loading
    Participant

    Sid, man, paziņām ir auto, pat vecāki. Nekāda vaina nav. Sid, cik tev gadu vispār, tas tā, lai var spriest par taviem komentāriem.

    #173821
    msh
    Participant

    Vēl joprojām neesi sapratis, ka vecums un odometra rādījums neko nenosaka, ja lietotājs nav atsaldēts un nejāj saņķiku uz detaļām un remontiem 😀 Ir arī gadījumi, kad nopērk dažus gadus vecu mašīnu ar astronomiskiem cipariem odometrā 🙂 Kā pimpmairaidā xzibits brīnījās, ka pusgadu veca toyota apsista no visām pusēm, tomāts atņirdzies un tādā garā :rofl:

    Loading viņam kāds gadiņš līdz pravām palicis. Pats šad un tad tiek pielaists pie fātera ūberkrutās B omes stūres un sapņo par līdzīgu govi 😀 Š is sapnis gan noteikti nav grūti īstenojams, par pāris štukām noteikti var dabūt pirmā izlaiduma B omi, uzliekam feisliftoto haubi un aidā :rofl:

    EDIT Kļūdījos, reku par mistiskām 800 eirām, bez TA https://ss.ss.lv/msg/lv/93/4638/185495/Xn8OGE9mRA==.html 😀

    #173822
    msh
    Participant

    Protams, labāk nomainīt visu mašīnu un sākt jāties ar nezināmām probām 😀 Ja negribētos stiprāku motoriņu, būtu vienkārši jauna kloķene, šāles, gredzeni… Tagad atliek tikai riskēt un cerēt, ka tam, ko paņēmu, vismaz kādu gadu problēmas nebūs… :hmz: Kadijam droši vien bija spidometrs vairāk uz atpakaļ griezts :rofl: 1.9 dīzelis tak ir iecienīta vācu santīmjākļu mašīna, viens radinieks ar 1.9 TDI pasātu gribēja ietaupīt, bet kāds cits pirms viņa ir kārtīgi ietaupījis 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 47 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā