Diskusija: Lētie "ķīnieši" un kvalitāte

Sākumlapa Forumi Sakaru tehnika Mobilie telefoni Diskusija: Lētie "ķīnieši" un kvalitāte

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #160333
    samurajs
    Participant

    Ierosme šai tēmai pasmelta no Facebook, kur E. Jaunzema tēmā kāds lietotājs atbild pazīstamajam IT žurnālistam Krizdabz viedtālruņa Just5 Spacer 2 sakarā (komentārs nedaudz piepucēts, lai būtu vieglāk lasāms):

    Quote:



    @Kristaps
    Skutelis: Es tev varu pastāstīt pietiekami daudz par šiem Spacer/Gigabyte utt. Telefons uz pus gadu. Pašam bija tas gods saskarties ar Spacer (pirmo) un Gsmart Maya 2. Labi – dzelži velk un ir OK. Bet kvalitāte, kā tie sabūvēti?

    Gsmartam ar kaut kādu līmi pielīmēts displejs. Nogāja pusgadu, līdz pats sāka krist ārā. Ar Spacer līdzīgs stāsts. Iesaku tomēr cilvēkiem padomāt vai pirkt šāda tipa telefonus. Beigu beigās tu tā īsti neko no viņiem neiegūsti. Kā arī attopies ar to, ka kaut kā trūkst un to, ka viss sāk jukt pa detaļām ārā. Jā, un te tūlīt sāks gudri runāt apmēram tā: “MAN TÄ€ NAV! KO TU MULDI BLÄ€BLÄ€BLÄ€…”

    Palietojiet viņus tikpat aktīvi kā es. Bet pieminēšu par sevi šādu punktu: nemetu es telefonus uz zemes… man nekrīt no rokām un nepārbaudu to izturību… un arī neaug rokas no pakaļas. Gsmartam pat skrāpējumu nav… neskaitot to, ka ekrāns pats no sevis izdomāja atlipt un uzkrist man uz sejas, kamēr es rakstu SMS pirms gulētiešanas savai meitenei.

    Bildītē: komentāra oriģinālversija

    [spoil][img]https://notepad.lv/userpix/28_re_1.jpg[/img][/spoil]

    Padalīsimies ar savu pieredzi par lētajiem ķīniešiem? Cik ilgi nokalpoja, kas atmira, kādas problēmas ar laiku parādījās?

    #312596
    Oxys
    Participant

    Nu manam Gsmart Arty A3 nekrīt ekrāns ārā.

    Ir kritis dažas reizes zemē, bet nav sašķīdis displejs un tam līdzīgi. Arī uz kantītes ir kritis, bet tāpat viss ir OK.

    Vienīgi pietrūkst iekšējā atmiņa telefonā, jo vienmēr I/O pilns – neko es diži nejēdzu no Android.

    Ja gribi kurtu mobilo nāksies maksāt daudz, es savējo dabūju pa 119 EUR un nenožēloju jo tā performance ir OK.

    #312597
    Oxys
    Participant

    Pašlaik telefonam 3šais mēnesis iet.

    #312598
    Quagmire
    Participant

    Saturs šobrīd nav pieejams

    Pieprasīto lapu pašlaik nevar parādīt. Iespējams, ka tā nav īslaicīgi pieejama, saitei, uz kuras noklikšķinājāt, beidzies derīguma termiņš vai jums nav tiesību skatīt šo lapu.

    #312599
    Jaunzems
    Participant

    Tiem, kuriem met 404 un visādus citādus ciparus, rekur ir skrīnšots ar pilnu kontekstu.

    [spoil][img]https://i.imgur.com/zE2aY6g.png[/img][/spoil]

    Ko pats varu teikt – attaisot korpusu dārgākam gadžetam, kaut vai tālrunim, pelei, austiņām vai kam citam, ir redzams, ka ražotājs tur ir ielicis pūles tam, lai iekšpuse ilgāk turētos vesela, bet arī lai to viegli varētu salabot. Viss ir salikts kā pa plauktiņiem un skats ir tīrs un sakārtots.

    Ķīnieši, savukārt, cenšoties panākt viszemāko cenu, visu saliek tā, lai, nopērkot darbojas, bet, ja kaut kas notiek, tad labot ir pilnīgs piz ģec. Viss, kā jau viņš teica, ir salīmēts, detaļas ir viena pāri otrai, utt – pilnīgs murgs. Dažas ierīces vispār nevar atvērt – ķīnieši ir padomājuši tikai par to, kā aiztaisīt (piem. peles), bet attaisot, kaut kas nolūzt utt.

    Just5 gadījumā sirdi silda tas, ka Rīgā ir viņu birojs, kurā, ja kaut kas ar telefonu notiek, viņi salabo vai nomaina. Bet ar citiem ķīniešiem tu esi kā aiz borta, ja kaut kas notiek, tādēļ labāk nedaudz vairāk iztērēt naudu, ietaupot uz nervu rēķina.

    TL;DR versija – viss maksā tik, cik maksā,

    #312600
    nevertell
    Participant

    Fukken rekt m8.

    #312601
    grisha
    Participant

    Vispār jau tie divi vārdi kopā galīgi nesader: Ķīna un kvalitāte.

    Pats gan neesmu lietojis tos telefonus, bet nu nepirktu arī . Tā kā man nav mānija mainīt telefonus kā zeķes, tad lietoju vecu Samsung Ace (S5830), vēl rezervē stāv Nokia E63.

    #312602
    E-500
    Participant

    Latvijā vispār neko normālu nevar nopirkt viss ir brāķa produkcija vai refubrišēti mēsli ko uzpērk un nogrūž kā jaunu – sākot no sadzīves tehnikas, elektronikas beidzot ar medicīniskām ierīcēm. Nav svarīgi brendīgs vai, nē.

    #312603
    Creep
    Participant

    Nu, laikam jau ka varu arī padalīties savā pieredzē. Bija kādu laiku Gigabyte Akku A1. Tačskrīns likās, ka varēja būt nedaudz jūtīgāks un precīzāks, bet nu to vēl varēja pieciest. Anyway, pēc pus gada no 0.5m augstuma nokrita uz linoleja grīdas un dabūju arī es slaveno zirneklīti pa visu displeju. Displeja stikls ir līmēts, jā… Kopumā teiktu ka telefons nepatika un otrreiz uz šito ražotāju pusi droši vien vairs neskatīšos…

    #312604
    KlavsAnson
    Participant

    Bija man Huawei U8500, pirkts 2011.gadā, kad bija aizdomas par Huawei kvalitāti, izmantoju 3gadus, vienreiz nokrita uz asfalta, nekādi zirnekļi nebija, tikai maza iedobe ekrāna melnajā daļā. Pašlaik izmantoju Made in Korea Nexus 5.

    #312605
    Foxsk8
    Participant

    Paldies dievan, nevienu ķīnieti neesmu lietojis, uzticos tikai brand ražojumiem un līdz ar to, arī par to maksāju. Nopirku aizvakar LG LG65 iekš RD veikala, plus klāt par 18 eiro paņēmu apdrošināšanu pret visu ko, līdz ar to, gadu noteikti varu lietot bez bēdām, ja arī nokritīs, kaut kas izšķīdīs, man ir apdrošināšana.

    #312606
    ExDec
    Participant

    Ķīnieti lietot nav sanācis, pašam ir sanācis bakstīt Nokia, Sony Ericsson un tagad LG P700. Prasītos drusku stiprāks dzelzis iekšā, šim te jūt bremzi reizēm, bet citādi nekāda vaina. Ir arī šad tad nokritis – ekrāns saplīsis nav. Bija gan problēmas drusku ar ekrānu kaut kad vasarā, kad ekrānam patika pašam spaidīties, bet tur man smuki LMT servisā par garantiju nomainīja gan ekrānu, gan apakšā to pogu paneli (neatceros kā sauc, piedodiet).

    Ķīniešiem visprātīgāk ir tiešām ņemt Spacer, vismaz tepat ir birojs Rīgā, varēs kaut ko izdarīt. Ar citiem sāksies problēmas, jo pārdevējam būs jāsūta uz oficiālo servisu, kas noteikti prasīs kādas 2-3 nedēļas kā minimums. Un vēl tad tevi atšūs, jo noteikti telefonu būsi mētājis pa zemi un pats speciāli naglu ekrānā dzinis.

    #312607
    Foxsk8
    Participant

    Tāpēc man patīk piem RD veikals piedāvā apdrošināt pret visu, ko tu pats vari izdarīt, nomest pie zemes, utt.. kaut vai tīšām met pa logu laukā, par to tu esi samaksājis. Nezinu vai citi arī piedāvā tādu extra apdrošināšanu, bet man liekas, viņi sadarbojās ar Balta apdrošināšanu.

    #312608
    iKey
    Participant

    Vēl arī populāra kaite visiem ķīniešu krāmiem un brendīgiem mazbudžetniekiem (īpaši tad, ja ir MediaTek čipsets), ir tas, ka pēc kāda laika sāk brēkt, ka nav vietas atmiņā, pat pēc waipošanas turpina lamāties

    #312609
    akms47
    Participant

    A pričom te ķīnieši. Kā pasūtītājs maksā – tā strādā. Viņi tak lielākai daļai ražo.

    Man draugam ar sievu dārgie foni jau 1/2 gady kā paglabāti.

    No Ķīnas (viņu tirgum) pasūtītie Yang man g… hvz tos nosaukumus strādā jauki.

    Iekšas ar tai brīdī bija labas un cena ekvivalentam bija 2 vai 3 x lielāka.

    Gribi brendu – maksā. Ražo jau vien tie paši.

    Savam tirgum viņi ražo ļoti daudz kvalitatīvas mantas.

    #312610
    LooNeY
    Participant

    Viņi savā tirgū var dabūt detaļas/vienreiz lietojamos repair kitus katrā kioskā un salabot ja kas noplīst, mūsu platuma grādos Yang mang g… detaļa izmaksās tikpat cik jauns lētais gals 🙂 Tur jau arī ir atšķirība.

    Š is attiecas uz visām elektriskajām ierīcēm:

    * Brends tev dod iespēju jebkur, kur dzīvo šo ierīci salabot, nodot labošanai jo ir internacionāla garantija u.t.t.

    * Nebrends šādu iespeju nepiedāvā, jābrauc tieši uz to vietu kur ražo lai ko nomainītu tātad lētak jaunu ierīci nopirkt.

    Par kvalitāti jāsaka vēlriez – 90% pasaules mantas RAŽO ĶĪNÄ€ JO TUR IR LĒTI RAŽOT(tas tapēc ka ķīnā cilveki kāpj sev uz galvas iedzīvotāju skaita ziņā un ja ‘tu’ negribēsi par 1$/h strādāt pie konveijera aiz tevis ir tūkstošiem cilveku) uz šāda principa viss tas ‘ražošanas lētums’ tur turas!

    Visi iphõni šmaifoni tur tiek būvēti un neviens nesūdzas! Visa atšķirība ir katras kompānijas kvalitātes prasībās un iekšējos ierīces kvalitātes testos! Ne jau Ķīna nosaka katru sastāvdaļu kvalitāti kuras ir ierīcē iekšā, bet katra kompānija pati to dara. Tas tāds tizls teiciens ‘made in china tātad sūds’ varbūt 70tajos vai 80tajos tā +/- bija, bet 90tajos viss tas mainījās un visas pasaules lielās kompānijas jau sāka pāriet uz ķīnas ražošanu, savukārt mūsdienās praktiski visa lielo dūžu razošana tur notiek.

    😉 Izdevīgāk nodarbināt 1000 ķīniesus Ķīnā kuriem ir jāstrādā par 1$/h savādāk ātri vien pateiks ‘čau’ Nekā teiksim izlepušus latviešus kas negrib un nav motivēti strādat tātad darbs nekustēs uz priekšu par mūsu valsts minemālo 1.93Eur(~2.34$)/h ! Cik katru gadu šādā veidā firma ietaupa lai varētu bosi braukt ekskluzīvos ceļojumos un pirkt sev ekskluzīvas lietas….

    😀 Tas ka te Banānu Republikas veikalos meiģina iesmērēt reāli par 0.50$-1$ no ķīnas mantas, 5eur+ vērtībā tas ir cits stāts.. pastaigājot pa entajiem ķīniešu veikaliem kas Rīgā pat pa Rīgas centrāltirgu toālākā rēka nāk….. un galvenais cilveki pērk, kā traki, bez kompromisiem….

    #312611
    root
    Participant

    Mans ZTE adekvāti un raiti darbojas jau kopš septembra. Maksāja 179 eur.

    #312612
    dzhonsons
    Participant

    Ja būtu jāizvēlās no tādiem īstiem ķīniešiem, ņemtu vai nu XIAOMI vai MEIZU ražojumus..

    #312613
    3Dklucis
    Participant

    iepirktaas USB wireless no ķinas darbojas ideaali-ir gadijumi ka lidzi iedoti nekorekti draiveri,bet ja esi iznēsaats ka betons un D_L tad jau problēmu nav…

    😀

    #312614
    Ceplis
    Participant

    grisha : Vispār jau tie divi vārdi kopā galīgi nesader: Ķīna un kvalitāte.

    Nevajag kultivēt pilnīgas muļķības!

    Ķīnā ražo visu – gan kvalitatīvas lietas, gan pilnīgus mēslus, tikai viss atkarīgs no cenas.

    Gribi lēti, dabūsi lēti. Kvalitāte? …….

    Gribi kvalitatīvi, dabūsi kvalitatīvi. Cena? Atbilstoša.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā