Informācija lasītājiem: kā rīkoties, ja Notepad.lv nav sasniedzams

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Foruma Jaunumi un Lietošana Informācija lasītājiem: kā rīkoties, ja Notepad.lv nav sasniedzams

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #162456
  samurajs
  Participant

  20. oktobrī mūsu portāls nebija sasniedzams gandrīz visu dienu. Administrācija atvainojas lasītājiem – kaut arī tā nav mūsu vaina. Tomēr tas nenozīmē, ka Samurajs sēdēja rokas klēpī salicis. Visas plānotās IT ziņas savlaicīgi parādījās neatkarīgajā Notepad LITE versijā –

  [/size]

  Visi atceramies šo adresi, un, ja bāzes lapa atkal nobrūk – droši pēc jaunumiem ejam tur! Notepad LITE ir pilnīgi bez reklāmām, ielādējas zibens ātrumā, un responsible dizains pielāgots mobilajām ierīcēm ar jebkuru izšķirtspēju. Vienīgi tur nebūs klačotavas – foruma. Mēs esam bezpeļņas projekts, un prasīt putukrējumu ar svaigām zemenēm šai gadalaikā kaut kā nebūtu korekti… 🙂

  #327383
  Foxsk8
  Participant

  Ja būtu tā laika 🙂 Nav vairs jaunības gadi, kā arī šeit viss vairāk vai mazāk ir Samuraja blogs, palicis viņš ir par galveno šeit. Kas attiecās uz versijas izstrādī, tā ir atstāta manā ziņā, un arī cerams, ka beidzot pēc miljons gadu solīšanas arī šim jautājumam pieķeršos.

  Kas attiecās uz attīstību, nu ir arī kursors, utt.. visi kam nav slinkums veido blogus, IT, utt.. tad arī to cilvēku plūsma, lasītāji izkaisās par šiem forumiem, portāliem vienmērīgā masā. Kas attiecās uz samuraja teikto, nav reklāmas, tad teikšu tā, šobrīd arī vienīgais reklāmguvu saņēmējs ir pats samurajs, ok nav tur miljoni, bet kaut kas jau tomēr ir, ja to uzlabotu, būtu vēl vairāk un efektīvāk, nebūtu nav tā, ka es šeit visus banerus, reklāmas turu. Manis pēc viņš var būt pliks cik vien plikam jābūt, ar vienu, diviem adsence blokiem, viss.

  Uz pārējas versiju ir mūžīga dilema, jo pāreja prasa vismaz 2-3 dienas, jākonvertē no phpbb2 uz phpbb3, pa ceļām jāsalabo encodings, tad no phpbb3 jākonvertē uz bbpress, vajag servera jaudas, resursu, tālāk kad tas viss ir sakonvertēts, jāsaveido DB, migrācijas, viss pārējais, jāsaliek kāda normāla maksas WordPress āda un varam iet ar jauno versiju gaisā. Jāsaka, ka man vairāk nebūs īsti laika notepadam piedāvāt fundamentālas funkcijas, vairāk iziesim tīri uz news portal principu ar forumu, diskusijām, bet bez dziļākas lietotāju funkcionalitātes, jo kam gan to vajag, visādiem troļiem, klauniem un useriem, kas tikai read only režīmā izlasa kādu jaunumu? Notepad paliks un būs kā mans hobiju radījums, jo neaizmirstam, lai cik samurajs un kāds cits būtu šeit sarakstījis ziņas, rakstus, CEO un Owners palieku arī es. 🙂

  #327384
  samurajs
  Participant

  Aizsūtīju tev izvērstu atbildi ar PM, jo neesmu no tiem, kam vajag publisku kašķi. Tu esi CEO un Owners? 😀 Tad drīz būsi kailais karalis jeb CEO bez kompānijas… vai jūti, kā tava own īpašuma vērtība krītas ne pa dienām, bet stundām?… tik-tak, tik-tak… 😀

  #327385
  Foxsk8
  Participant

  Īpašuma vērtība? Kā hobijam var būt kāda vērtība? Interesanti, pats savā samurajs blogā ievieto šo:

  Quote:

  Domājams, ka vietnes dienas ir skaitītas. Bet tas nenozīmē, ka projekts tiek norakstīts

  Tad nu vienkārši ja negribi, tad dod kādam notepad.lv biedram izpausties, iesaisti jaunas asinis, kādreiz te bija gan rakstu autori, moderatori, utt.. biegās visi aizgāja prom, ne jau dēļ vecas lapas, ne jau dēļ kā cita, bet dēļ lielās auklēšanas ar visādiem 3D klučiem, betoniem un taviem pārējiem klauniem. Cik labs, noderīgs raksts, tik komentāri pilni ar negāciju un visu pārējo. Tu uzsver, ka rūpējies par lasītājiem, lai viņiem būtu, kur lasīt jaunumus, utt.. bet tu nepadomā arī par pašiem lietotājiem.

  Un Samuraj, man bieži vien arī rokas necēļas, te kaut ko darīt, dēļ tā, ka tu atnāc, kaut ko te sāc nīdēt, bet beigās vainīgs palieku es, tu pats nodarbojies ar sabotāžu un beigās paziņo ka nav komandas darbs, tā komandas biedri neuzvedas.

  #327386
  Aldis
  Participant

  Nedaudz par šo..

  Quote:

  Uz pārējas versiju ir mūžīga dilema, jo pāreja prasa vismaz 2-3 dienas, jākonvertē no phpbb2 uz phpbb3, pa ceļām jāsalabo encodings, tad no phpbb3 jākonvertē uz bbpress, vajag servera jaudas, resursu, tālāk kad tas viss ir sakonvertēts, jāsaveido DB, migrācijas

  Nu paklau – ieteikums. Lai tik traki daudz laika tas nepatērētu, novelc tagadējā notepada DB uz sava darba kompja, kurš domāju ir jaudīgāks, ne jau liec serverim strādāt… =] Sagatavo funkcijas/kverijus priekš tā, un darbojies lokāli… Kad tas paveikts – uz servera liec jauno versiju.. nu neticu ka tas 2-3 dienas aizņemtu… offline varbūt uz pāris stundām kamēr nomainītu versijas.. 🙂

  #327387
  Foxsk8
  Participant

  Tur ir dubulta konverteshana. Kamer tas notiek viss. Nak klat jauns saturs un kad tu esi visu salicis ir jau x temas kas pazudis. Nu uz to laiku vienkashi noslegshu lapu nost. Jo kad importes visu ieksha. Temas ir loti daudz reply komentari. Db ir paliela tad ari visa saita funkcijas ir nepieciesamas. Var darit vel sekojoshi. Palaist portamu un tad dienas laika aktivizet forumu. Ari ta var. Izdomashu ka labak. Nav vairak laika te kaut ko gaidit. Ka bus ta bus. Esmu sho visu jau konvertejis kadas 5 reizes.

  #327388
  Aldis
  Participant

  Ja zini, kas tas prasa pāris stundas, lapa jau var palikt On.. Tik aizslēdz ciet login.. 😀 Ka netiek iekšā.. 😀 Ar uzrakstu, ka pašreiz notiek serverdarbi un lapa read-only 🙂

  Jā, un phpbb2 bij kaut kāds encoding greizais, ne utf-8? 😮

  #327389
  Foxsk8
  Participant

  Tur bus ta. No php2 uz 3 un tad no ta uz bbpress. Nav tas tik easy konvertacija dala notiek auto dala manuali. Aiznem tas saku vismaz 3h uz jaudiga servera. Pec tam vel ir javeic pasha wordpress konfiguracija. Kad viss ir. Liekas online. Es tak tev teicu ka tas viss jau ir darits. Protams sodien tas nenotiks. Sho varetu ieplanot nakoshas brivdienas. Lidz tam jasagatavo wp ada un papildus funkcijas.

  #327390
  SWC
  Participant

  tak uzbliez, kaut vai new.notepad.lv, nomigrē tikai lietotāju kontus, šo noloko ka nevar neko jaunu iepostēt un iemet saiti ar jauno lapu, un atvainošannos ka notiek serverdarbi, paris dienas bez vecām tēmam pacietīsimies + nezaudēsi jaunās tēmas no tas veidos jau jaunajā lapā.

  #327391
  samurajs
  Participant

  Visu var pavisam prastāk: dies’ ar veco Notepad; lai maļas uz servera un Googlē. Kam vajadzēs infu, tas atradīs. Nogriezt tur login funkciju un viss. Jauno NewNotepad.lv sākt no baltas lapas – un atkritīs visa konvertācija utml. problēmas. Arī reģistrāciju var sākt no nulles. Reducēt Forumu uz minimumu – software, hardware, mobile, un viss kļūst patīkami vienkāršs.

  Bet es zinu, ka neviens to nedarīs, tāpēc pavasarī es ar lielu varbūtību atvadīšos no mums uzticīgajiem lasītājiem un tad – RIP Notepad.lv… [img]https://www.bildites.lv/images/9mpe1iivxspayvt0mlw6.gif[/img]

  #327392
  Foxsk8
  Participant

  Nokonvertēs visu kā vajag, neies jau pazaudēt visu informāciju, seo, linkus un visu pārējo, kas šeit 10 gadus ir saveidots, pēc tam gala rezultātā arī novienkāršosim visu šo pasākumu, kas attiecās uz foruma tēmām un būs ok. Labāk tad, lai NP nestrādā pāris stundas, max dienu, bet ir visi useri, visi ieraksti, topiki, temati vienuviet.

  #327393
  samurajs
  Participant

  Manis dēļ NP var arī nedēļu nestrādāt, tikai lai pēc tam būtu oki. Raksti būs kā parasti iekš https://samurajs.ga, kur katrs tos varēs izlasīt + vēl linki socportālos.

  #327394
  E-500
  Participant

  Latvijas IT lapas un forumi vienkārši izmirst, nu jau vairums zin angļu valodu un lasa ziņas no pirmavota, tie tulkojumi reti kuram ir vajadzīgi – vienīgi, ja kāds oriģināls raksts, tests vai jautājums rodas, bet tas ir retums.

  Nemaz nerunājot, par vietējo portālu kultūras līmeni, kur tu drīzāk dabūsi uzbraucienus un apsaukāšanos nekā atbildi vai normālu diskusiju – vairums kā tādi gailēni cenšas izlikties gudrāki viens par otru, nevis sniegt kādu lietderīgu informāciju vai papildināt diskusiju.

  #327395
  Razer
  Participant

  Te brīžiem informāciju nespēj visu izlasīt, 🙂 kur nu vēl manām smadzenēm saprast, bieži vien (visbiežāk) labāk paklusēt nekā painteresēties pat to vai citu, lai uzdodot jautājumu “nedabūt pa zobiem” no zinošiem lietotājiem.

  Pat nedomājiet klapēt ciet Notepad !!!

  #327396
  Mr.Death
  Participant

  $puveklji = time()-157680000;

  mysqli_query($DB, ‘DELETE FROM phpbb_posts WHERE date_published < '.$puveklji) or die('Bitiit matos!: '.mysqli_error($DB)); mysqli_query($DB, ‘DELETE FROM phpbb_users WHERE last_login < '.$puveklji) or die('Bitiit matos!: '.mysqli_error($DB)); echo ‘Portaala aatrdarbiiba uzlabota par 95% :>’;

  #327397
  flasherr
  Participant

  mani 50 eurocenti

  IT portāli LV

  – boot.lv nākotne neskaidra (principā ir tikai forums, kurš atkarīgs no īpašnieka labvēlības un kuram boot galīgi nav prioritāte)

  – kursors -tas ir medijs nevis vnk blogs/portāls, ar lielu komandu utt. ir ne IT tēmas. forums – pagaidām vājš.

  – notepad – ir raksti, ir forums. raksti – esmu novērojis, ka daudzi vispirms parādās notepadā, pēc tam – kursorā. respekt!

  forums un troļļi – pilnīgi sterili jau arī nevar. man pēc garas dienas patīk palasīt arī dumības (kamēr tā nav baigā žults, kas atbaida lietotājus.). varbūt vajag aktīvu offtopik sadaļu, kas kalpo kā zibensnovedējs.

  btw, uzturot foruma kultūru, būtu iespējams pārvilināt boot foruma (jaun)biedrus uz šejieni. bootā ir daudz jauni un veci troļļi :/

  rakstu saturs un jēga – angliski protu, bet nepatīk burties caur Latvijai neaktuāliem rakstiem, slēptai reklāmai un popsai. principā es palasu notepadu un pārskrienu kursoram – visu svarīgāko zinu.

  + ideja – tagad jaunieši grib būt Youtube zvaigznes, tādu vajadzētu atrast notepadā 😉

  bija tāds youtube šovs – atrasts internetā. ideāls formāts – klausies, skaties un nav jālasa.

  koncentrēti uzzini par galvenajiem notikumiem + tehnikas video apskati. jo kursorā es nezinu, kurš lasa tos palagus.

  NewNotepad v42

  pieņemot, ka vecās tēmās/postos komentēt nav jēga, tos varētu taisīt statiskus:

  – lai nav jāņemas ar encodingiem, crawleris paņem visu veco kontentu un tupa saglabā kā statisku info.

  atliek ielikt reklāmu include failu.

  – pieņemu, ka daudz traffiks nāk uz veco saturu. ja tas ir statisks, tad daudz mazāka slodze serverim, ātri ielādējas utt.

  – nevar komentēt un rādās veci lietotāji avatari – nu un?

  Samurajs.ga

  žulti nerakstīšu (samurajs.ga kā zīmols, samurajs.ga vs notepad utt), bet viena lieta ko padomāt – man uz ātro izskatās, ka ir dublicate content, jo viena ziņa ir 2 vietnēs. ja domā ilgtermiņā, tad varbūt ir vērts padomāt par canonical tag vai citiem risinājumiem.

  #327398
  Aldis
  Participant

  Par boot-i jau godīgi sakot biju aizmirsis, ka tāds pastāv.. :] Tas tajā pašā plauktā kur datuve, agrāk bijuši IT portālu milži, kuri nomiruši.

  Par kursoru, Kristaps tiešām pacenties – savākt patstāvīgu komandu, kas ievieto rakstus ir grūti, ticis iekš radio no rītiem pa StarFm. Nu jā, vairums sakaru viņiem (ierīču testiem, utt..), jau no krizdabz bloga laikiem, bet nu ir arī auguši.

  Bet tur publiska īpatnēja, nav tas kas notepad-ā. Tur ir cilvēki kas fano par viedpulksteņiem, sēro – ja kādā no tiem nav iebūvēts GPS, vai sazin kāds soļu skaitīšanas sensors (kas vidējam notepad-ietim ir pie …!). Tā pat arī «internet of shit» fanāti. Kautgan ir tur arī sakarīgi cilvēki. Forums, tur nekāds. Laba ideja un sadaļa – IT Darbs.

  Notepad-am vēl tomēr ir savs patstāvīgo apmeklētāju pulciņš, un tas ir labi, tā tad, vēl nekas nav nokavēts. 🙂

  #327399
  biivers
  Participant

  boot’s nu nepavisam nav miris, vismaz forums ne…

  [img]https://bildites.lv/images/7c4zwgrz/19626/original.png[/img]

  #327400
  samurajs
  Participant

  @flasherr: Patiešām raksti Notepadā un Samuraja blogā dublējas, jo tā tam jābūt. Tas darīts ar nodomu, lai būtu iespējams ērti izlasīt jaunumus uz telefona. Un kā rezerves kopija, kad Notepad kārtējo reizi nosprādzis vai velkas kā sprāgoņa. Samurajs.ga pēc būtības – Notepada atvieglotā versija bez reklāmām.

  #327401
  Kon
  Participant

  boots ja salīdzina ar kkādu 2007. vai kuru tur, vismaz kontenta ziņā diez vai būs tāds kāds bija, bet visādi citādi forums griežas uz nebēdu. Epastu, kam bija piesiets eoz pārdevu, un parole arī papisusies tā kā tur gadus 4 neesmu bijis, bet nu pēc plikiem statiem 100+ jūzeri rakstot šo tekstu ir online.

  , ja ceo un ownerim būtu cash un gribēšana, tad šo vietu arī ar dažiem banerīšiem ziņu portālos varētu uzcelt gana augstāk :>

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā